A ​grófné titka (A grófné titka 1.) 48 csillagozás

Lorraine Heath: A grófné titka

Camilla eltökélt szándéka, hogy megfelelő feleséget talál az ellenállhatatlanul vonzó Sachse gróf számára. A dolog azonban nem ilyen egyszerű, mert a gróf kizárólag a megközelíthetetlen Camillára vágyik.

Eredeti mű: Lorraine Heath: As an Earl Desires

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Alexandra romantikus sorozat

Alexandra, Pécs, 2006
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633699517 · Fordította: Keresnyei Klára

Tóth_Orsolya_3 P
Lorraine Heath: A grófné titka

Majdnem a végéig úgy gondoltam, hogy ez bizony csak négy csillag lesz. Dehát Lorraine Heathről beszélünk, nem? ;) Szóval a végére mégis közel került hozzám mindkét főszereplő.

Lorraine Heath: A grófné titka

Két dolog nem tetszett ebben a történetben: az egyik a „durr bele” indítás, a másik Camilla. Előbbi esetében tudom, hogy az írónő sorozatai kapcsolódnak egymáshoz, és talán valami rémlik is az előzményekből egy másik könyvben, Camilla viszont… hát, rég találkoztam már ennyire rideg főszereplővel. Később persze kiderült, hogy volt oka a merevségének és távolságtartásának, de akkorra már nehezen tudott meggyőzni az igazáról.
Maga az alapötlet viszont nagyon tetszett. Szerintem még sosem találkoztam olyan cselekménnyel történelmi romantikus könyvben, ahol a spoiler, így ez üde foltja volt a történetnek. Ahogy Arch és a családja is.
Sajnálom, hogy nincs folytatás, én vevő lennék rá.

l_moni
Lorraine Heath: A grófné titka

Nagyon szeretem a történelmi romantikusokat, de ez most valahogy nem tetszett.
Sokszor nagyon zavaros volt. Bekezdésen belül ugrott napokat/heteket az írónő.
Camilla elég fura hősnő. Rideg és undok az elején, majd kedves és adakozó. Nem lehetett rájönni az érzéseire, állítólag szereti a grófot, de szemrebbenés nélkül keres számára feleséget.
A gróf már szerethető volt. Egy kedves ember, akinek csodás családja van :)
Ahhh….
Nem lett kedvenc.

Zeraphic
Lorraine Heath: A grófné titka

Szeretem az írónő regényeit, ezért is kezdtem bele egy új sorozatába.
Sajnos ez most nekem csalódás volt…

Először is a könyv fele után történt végre valami, addig csak vegetáltunk és arról olvashattam miért nem illik kesztyű nélkül vacsorázni, valamint étkezés közben beszélgetni.
Sok eseményre nem tudok visszaemlékezni, talán azért, mert nem is volt.
Camilla személyisége engem nagyon idegesített, nem volt szimpatikus, csak a regény utolsó fejezeteiben. Ez a merevség és állandó szabály betartás az őrületbe kergetett.
Persze, értettem, hogy nála a gazdagság a biztonsággal volt egyenlő és a tisztelettel, de sajnos ez egyáltalán nem így van. És majdnem a boldogságot is elszalasztotta ezeknek a berögződéseknek hála…

Archie aranyos volt, a családja pedig irigylésre méltó.
Imádtam a testvéreit és az édesanyját. Igazi, összetartó família volt.
Jó ötletnek tartottam, hogy Sache grófnéját levitte szülőfalujába, ennek a lépésnek meg kellett lennie, hogy Camilla végre meglássa a valóságot.
Önzetlensége és segítség nyújtása a szegények felé példamutató és minden elismerésem felé. Ez tényleg vitathatatlan.

A végén azért volt egy kis fordulat, némi meglepetéssel fűszerezve.
Kimondottan őrültem neki :)))
Az epilógusért pedig köszönet jár!

brigitta244
Lorraine Heath: A grófné titka

Egyszer elolvasható kis történelmi romantikus regény. Talán egy kicsit csalódtam is Lorraine Heathben az előző regényei sokkal jobbak voltak. Ahogy láttam sikerült ezt a sorozatot összevisszaságban kiadni. Évekig nem jött semmi folytatás majd kiadja a kiadó a 3. részt. Nem értem ezeket. Mindenesetre azért elolvasom majd a harmadik részt is, reméljük az jobb, mint ez.
A történet egy közepes szerelmi történet. Az alapja jó volt nem tagadom. Egy özvegy beleszeret az új grófba, de mivel nem lehet gyereke így nem akar kapcsolatot és inkább férjhez megy egy herceghez akinek már vannak felnőtt gyermekei. Ebből is van a legtöbb bonyodalom és szenvedés. A vége viszont spoiler A közepe tájékán ki is derült a grófné titka amire cím is utal. Nem gondoltam volna, hogy ez az a nagy titok, de Camilla számára hogy spoiler Amikor pedig a végén megjelenik spoiler

apwbdum
Lorraine Heath: A grófné titka

Érdekes témát dolgoz fel a szerző,történelmi romantikus szemszögből. Mit tehette egy nő, ha a férje meghal és az örökös egy távoli rokon. Itt ott kissé vontatott de azért szórakoztató regény. A főszereplők elég nehezen kedveltetik meg magukat, de a végére minden a helyére került.

Naomi1
Lorraine Heath: A grófné titka

Nem volt benne izgalom, de mégis tetszett, nem bírtam letenni.

Kasztana
Lorraine Heath: A grófné titka

A Havishami ördögfiókák sorozattal ismertem meg az írónőt. Nagyon tetszett ennek a szériának minden regénye, így gondoltam egy merészet és beszereztem még más kapható sorozatainak darabjait. A grófné titka sorozat első része valahogy gyengébb mint az első mondatomban említett sorozat. Maga a töténet jól megírt, de hiányzik az pörgösség, ami letehetetlenné tenné.

Anndi85
Lorraine Heath: A grófné titka

Tipikus romantikus történet. Teljesen bele tudtam élni magamat a grófné helyzetébe, mert én is pont ilyen szabálykövető vagyok. Ja, és nem veszem észre, ha bókolnak nekem. :D

Sippancs P

– Olyan nőt keresek, aki mosolyt varázsol az arcomra, s nagyokat nevet velem. Egy hölgyet, aki mellett jólesik a hallgatás, de akinek hangja felvillanyozza a legártatlanabb beszélgetést is. Aki képes felforrósítani a véremet. Aki számára fontos a körülötte levő világ, s nem fél kifejezésre juttatni érdeklődését. – Újabb lépést tett felé. – Hasonlítson a tűzhöz, és ne a jéghez. Ragadja meg, mit az élet felkínál számára, s éljen vele. Szeressen engem minden idegszálával, legutolsó sejtjével, s reménykedjen benne, hogy egy örökkévalóságot tölthet el ölelésemben, gyászoljon meg, ha én mennék el előbb, fájjon neki igazán a hiányom, ha már nem leszek.

Sippancs P

– (…) A legszomorúbb, amikor az emberek azért nevetnek, mert nem mernek sírni.

Sippancs P

– Miért vett könyveket, ha nem is tudott olvasni?
Camilla megvonta a vállát.
– Szeretem a könyveket. Valaki vette a fáradságot, és papírra vetette gondolatait, hogy megossza őket az egész világgal.

Kapcsolódó szócikkek: könyv

– Mitől fél?
– Nem félek semmitől.
– Mindenki fél valamitől.
– Miért, ön mitől fél?
– Félek, hogy sosem találom meg az igaz szerelmet, magányosan kell leélnem az életemet, s végül nem vár rám más, csupán boldogtalanság.
Camilla úgy bámult rá, mintha sosem látott volna még hozzá hasonlatos embert.
– Hát hiába mondom önnek, hogy nem szabad senki előtt ennyire feltárnia magát?
– Ha nem vagyok őszinte, hogyan ismerhet meg bárki is? Hogyan bízhat meg bennem?

Sippancs P

– Apánk azt szokta mondani, (…), hogy ha az ember megszerzi a tudást, sosem lesz újra az, mint aki előtte volt.

Sippancs P

– Ha sohasem érez fájdalmat, nem értheti meg az igazi örömet sem. Ha nem kockáztat az ember, nem is ér el semmit. Az élet olyan szürke és unalmas lenne így.

Sippancs P

A könyveknek is ez volt a szépsége. A történet, a mindig jelenlevő történet. Az embernek nem kell semmi egyebet tennie, csak felnyitja a borítólapot és felfedezi.

Kapcsolódó szócikkek: könyv
l_moni

Őszintén mondom, Sachse, nem értem, miként gondolja, hogy talál magának egy valamire va- ló menyasszonyt, amikor még arra sem hajlandó, hogy új ruhát vásároljon.

Ercsusz

– (…) Ez a szerelem ereje. A nővérem a királynő, s a sógorom az ő hercege.
– Miért nem király?
– Mert akkor fontosabb lenne a királynőnél, és Owen annál sokkalta jobban szereti a nővéremet, hogy akár csak egy pillanatra is fölébe helyezné magát.

A grófné titka sorozat · Összehasonlítás