Közigazgatási ​jog 5 csillagozás

Lőrincz Lajos (szerk.): Közigazgatási jog

A ​közigazgatás jogilag szabályozott igazgatás, a közigazgatásra vonatkozó jogszabályok nélkül, arányuk az összes jogszabályhoz képest kb. 90-95%, a közigazgatást lehetetlen megismerni. Az óriási jogszabálytömegben való eligazodást segíti elő a közigazgatási jog egyetemi oktatói által írt könyv az általános elvek és a jogágra jellemző sajátosságok bemutatásával.

A közigazgatási jog kialakulása történeti körülményeinek vázolása után a jogszabályok összetételét, majd szerkezetét elemzi egy-egy fejezet. A közigazgatási szervek jogállását, jogképességét, felelősségét ismerhetjük meg a továbbiakban. A közigazgatási jogszabályok alkotásának és alkalmazásának ábrázolása szintén helyet kap a kötetben. A közigazgatási jog megismerése nem lehetséges a könyvben szereplő további fejezetek nélkül: közigazgatási aktustan, szankciótan.

A könyv a közigazgatási jog oktatásában nélkülözhetetlen, hasznosítható a köztisztviselők továbbképzési programjaiban, s mindenkinek ajánlható, aki… (tovább)

HVG-ORAC, Budapest, 2007

bmgrapes I>!
Lőrincz Lajos (szerk.): Közigazgatási jog

Lehet a köveket és a baltákat dobálni, elő a kaszákkal és késekkel, de nekem ez tetszett!
Tudom, tudom: más „felelőtlenül”, következmények nélkül olvasgatni, mint vizsgázni, de mégis, vagy éppen ezért.
Amikor én a jogi egyetemre jártam, nem volt közigjog könyv, szakfolyóiratokban megjelent cikkekből kellett (volna) tanulni. Ha akkor lett volna ilyen könyvem…óóóóó
Másrészt az utóbbi időben több hasonló témájú könyvvel kerültem közelebbi kapcsolatba, így bátran állítom, hogy ez egy tartalmas, értelmes, jó könyv, szemben egy-két társával, melyek közül néhány mellőzi a szakmaiság legkisebb morzsáját is.