A ​föld alatti piramis 3 csillagozás

Lőrincz L. László – Sarlós Endre: A föld alatti piramis

Samuel Nelson New York-i magándetektív megbízást kap, hogy kutasson fel egy eltűnt személyt, akiről csak egy csecsemőkori fénykép áll rendelkezésre. Nelsont még az sem keseríti el, hogy a megbízó a maffia embere, és megbízásának komolyságát egy lefűrészelt csövű puskával támasztja alá. A magándetektív nyomozni kezd az eltűnt ifjú után, s egyre hihetetlenebb kalandokba bonyolódik. Megtudja, hogy Peter Szilágyi, a San Antonió-i egyetem professzora ásatást vezetett a múmiák földjén, hogy megtalálja a titokzatos föld alatti piramist. A regény egyesíti magában a science fiction fordulatosságát a krimik izgalmával. Lehetséges-e, hogy az elmúlt évszázadokban idegen világból érkezett űrhajósok szerepet játszottak az emberiség történetében? A föld alatti piramis kutatóinak szemében lehetségesnek tűnik…

Windom, 2014
80 oldal · Illusztrálta: Vass Mihály, Matheika Gábor

Maate P
Lőrincz L. László – Sarlós Endre: A föld alatti piramis

avagy a képregények jobban kiherélik a műveket, mint a filmek, avagy ezekszerint képregényekből mennyire jó könyveket lehetne írni. talán.

Gombos_Niki
Lőrincz L. László – Sarlós Endre: A föld alatti piramis

Nem is tudom, mit írhatnék.
Imádom Laci bácsi műveit, de ezek a képregények nem adták azt, amit vártam.
Sosem szerettem a képregényeket, és szerintem ezután sem lesz a kedvenc kategóriám.
A címadó történet, A föld alatti piramis eléggé le lett rövidítve, és annyira kapkodós volt az egész, hogy sok helyen csak csodálkoztam…. mi van???
A másik 3 történet is elég kurtára sikerült. Olvastam az eredeti műveket, ez a képregény csak nyomokban hasonlít rá.
Persze, tisztelem a munkájukat, biztosan sokat dolgoztak vele. És nem, én nem tudnám ezeket megrajzolni. De nem is szeretném, és szerintem nagyon nem is volt érdemes. Lehet, hogy most páran szidják a véleményemet, de nem tudok mit tenni, számomra ez a kis gyűjtemény olyan, mintha nem is Laci bácsihoz tartozna, és csak azért olvastam el, mert az eredeti novellákat Ő írta.
Ha valaki szereti a képregényeket, hajrá, nem sokáig tart elolvasni! :) Viszont ez nálam nem lesz újraolvasós, az már biztos.