Nyaralj ​velünk az Altaj hegységben 11 csillagozás

Lőrincz L. László: Nyaralj velünk az Altaj hegységben

Lőrincz L. László előző könyvében, az Utazz velünk tevekaravánnal címűben már bemutatta nekünk Bimbát és Dordzsit, a két mongol kisfiút. Nagyapjukhoz készültek az altaj hegységbe, és a hosszú utat tevekaravánon tették meg a Góbi-sivatagon keresztül. Az író tovább folytatta a két gyerekről szóló történetet, és ebben a könyvben már az Altáj hegységben látjuk viszont őket. Hogy itt mennyi új látnivalóban, érdekességben, kalandban és élményben van részük, azt megtudhatjuk, ha végigkísérjük nyaralásukat. Ismét találkozunk Gombóccal, a kis tevecsikóval, látunk jellegzetes mongol nyíllövőversenyt, birkózást és lóversenyt, megismerkedünk a hegység mondabeli titkaival és az ott élő emberek szokásaival. A vidám és érdekes könyvet Kalmár István rajzai illusztrálják.

Nagyszakállú kecskeapó címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1982

Móra, Budapest, 1982
80 oldal · ISBN: 9631124320 · Illusztrálta: Kalmár István

gregsys P
Lőrincz L. László: Nyaralj velünk az Altaj hegységben

Na ezt még sosem olvastam, pedig már jópár éve ott figyelt a könyvespolcomon. Bájos, szerethető történetek, persze a tanítás sem utolsó benne. Gombóc édespofa, a gyerekek pedig korukhoz képest okosak benne. Szerettem olvasni még a magam 34 évével is. Kicsit megint gyerek lehettem én is.

Gombos_Niki
Lőrincz L. László: Nyaralj velünk az Altaj hegységben

Aranyos könyvecske. Szeretem, ha egy mesén keresztül megismerhetem egy távoli ország szokásait, életmódját! :) Örülök, hogy ezt is elolvastam! :)

kanga021
Lőrincz L. László: Nyaralj velünk az Altaj hegységben

Jó kis könyv. Észrevétlenül ismerkedhetünk meg a tőlünk messze élő nép szokásaival, hagyományaival.

L_L
Lőrincz L. László: Nyaralj velünk az Altaj hegységben

Rövid, bájos. Véletlen került a kezeim közé, de élvezettel olvastam :)

Arianrhod MP

Ezen a délutánon nagyapó bement a faluba, hogy ezt-azt vásároljon a mozgóboltban. Igyekeznie kellett, hogy elérje, mert ez olyan bolt, amelyik elunja magát, ha nincsenek vásárlói, s hipp-hopp, máris továbbáll.