Manituk (Manituk 1.) 110 csillagozás

Vigyázz, ha fúj a szél!
Lőrincz L. László: Manituk Lőrincz L. László: Manituk Lőrincz L. László: Manituk

Ross Candell régész megtalálja a koronás prérifarkasok sírját, elveszíti viszont Károgó Varjút. Bell farmer a gabonakörök mellett hullákat talál a búzájában, nem találja viszont Henderson teherautóját. Ki nyugszik a titokzatos sírokban? Indiánok-e, vagy akik előttük éltek Amerika földjén? Ki döntötte le annak idején Marcus Aurelius császár ostromgépeit? Ki akarja megölni Candellt a hídpillér tetején? Halálos fenyegetést árasztanak a temetőt határoló hegyek. És közben mindegyre feltámad a szél.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Studium Plusz, Budapest, 2013
ISBN: 9786155054754
Gesta, Budapest, 2008

Al Capone · René Descartes · Ross Candell

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

A Lőrincz L. László kihívás kedvéért úgy döntöttem, hogy a korábban már olvasott „Manituk” lesz a soron következő darab.
Akkor is és most is ugyanazt váltotta ki belőlem: egész kellemes olvasmány a megszokott LLL humorral, néhány kedvelhető, esetenként talán fárasztó figurával, misztikummal, hozzá a kultúrális háttérrel; az indián téma amúgy is kedvencem, akár az ősidőkben játszódik a sztori, akár napjainkban.
A folytatás, a Kilenc csontfarkas olvasása viszont egy jó ideje elhúzódott, de most jöhet az… :)

Gesta, Budapest, 2008
Paulina_Sándorné P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Imádom az író könyveit. Ez sem volt kivétel, bár néhol szívesen rövidítettem volna egy kicsit a történeten. Mivel nem szokatlan számomra az írótól, tetszett, hogy több szálon futott a történet. A régészet gyenge pontom, így nagyon élveztem a kapcsolódó részeket. Ross szimpatikus volt, bár volt egy-két alkalom, ahol olyan mulyának tűnt számomra. A nagy völgyhíddal kapcsolatos indián történet vagy legenda nagyon érdekes volt.

crissy P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Nem tudok, mit mondani. Nekem túl elnyúzottnak tűnt, nem igazán élveztem. Ez látszik is abból, hogy két hétig olvastam…

Leobelo>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Imádom az író könyveit. Komolyan. Akár külföldi, akár magyar néven kerül ki könyv a kezei közül, azt nekem muszáj olvasnom. :)
Elképesztő történetek születnek a tollából.
Ez a könyv is ilyen. Fogalmam sincs, hanyadik újraolvasásom, de nem tudom megunni.

KBCsilla P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Kicsit nagyot csalódtam. A feléig le sem tudtam tenni, onnantól viszont nehézkessé vált. Sok az oda nem illő elmefuttatás, Hollander doktor értekezése, és úgy elúszott minden. Nem biztos, hogy belekezdek a folytatásba.

negoti>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Nem tudom ez mi volt,de, hogy nem egy LLL regény, az biztos. Ha mégis az, akkor a bénàbbik fajtàból. Mintha nem egy évtizedeket maga mögött tudó író munkàja lenne. Oké, az indiàn vonatkozàsú részek még elég érdekesek voltak, na, de a többi! Érdektelen összevisszasàg és mindezek ellenére érdekel a folytatàs. Ez vajon miért van így?

diamondfox P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Anno friss megjelenés után is olvastam, osztálytársam kölcsönadta. Úgy emlékszem, hogy akkor egy délután alatt lezavartam. Most viszont nagyon nehezen vettem rá magam, hogy haladjak vele. Nem az igazi.
Maga a történet jó, mert szeretem az ilyen elvont dolgokat, viszont már nagyon vontatott volt több, mint 600 oldalon keresztül. A végén, a professzor magyarázata annyira egybefolyt, hogy jojózott már a szemem. Ettől függetlenül érdekes a folytatás.

TeveLaci P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Nagyon izgalmas könyv, a szokásos Lőrincz L. Lászlótól megszokott színvonal. :)

Mivel egy ismerősöm felhívta rá a figyelmem, a könyv végére oda van írva, hogy lesz folytatása (a Kilenc csontfarkas) így nem kezdtem olvasni, ahogy megvettem, hanem kivártam a folytatását.

A könyvben minden megvan aminek egy jó könyvben (szerintem) meg kell lennie.

Általában a könyvek fülszövegénél nem igazán értem a kiadókat, miért kell mindenáron árulkodni a könyvről.
Lőrincz L. László könyvei ebből a szempontból szerencsés kivételek,
bár én meg ennyi infó kiadását is túlzásnak találom… :-)

Marée_Noire>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Második olvasásra +1 csillagot hozzátettem, mert kimondottan tetszett, úgy tűnik, pont jó hangulatban vettem elő. :) A jó kis régi féle LLL hangulata volt; rá kell jönnöm, hogy pont fordítva van, mint eddig gondoltam: jobban kedvelem a Lőrincz L. László könyveit, mint a Lawrence-ket, azokban már idegel a sok nőcsábítgatása, meg a 8 liter jóféle pia lenyelése után is egyenesen menése. :D Persze a nagyon sci-fisek, mint pl. A hosszú szafári nem jött be, inkább a Kéz a sziklán és a Kicsik (+folytatásai). ;)
Pont annyi rejtély, amennyi kell; kedvelhető szereplők, néha megmosolyogtató szituációk, mi kell még? :) Már olvasom is a folytatást. ;)

Valcsa>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Ezt most olvastam el. Nem lepődök meg rajta, hogy jó volt, mivel Lőrincz L. László könyvei mindig jók. :) Csak nekem kicsit túlzás volt pl. az a kb. 20 oldal, amikor Hollander professzor előadást tartott… Azt a részt kissé untam… :S De ettől eltekintve tényleg jó volt :)

Az emberiség taplóagyú.

2. könyv, 63. oldal

SDániel P>!

Csakhogy a sors nagy zsugás.
Soha nem tudhatjuk előre, hogyan keveri a kártyáit.

1. könyv, 190. oldal

Kapcsolódó szócikkek: sors
SDániel P>!

A közvetlen tapasztalat gyakran megváltoztatja csökönyös elképzeléseinket.

1. könyv, 234. oldal

SDániel P>!

– A természetben a leghatalmasabb erő az önfenntartás ösztöne.

2. könyv, 331. oldal

– A marhák repdestek.
– Lehet, hogy ez is valami allegória? A marhák a maga unokabátyját jelentik? Azt tanácsolom, hogy ezt azért talán mégse mondja el neki.

1. Könyv, 78. oldal

SDániel P>!

Minden elmúlik azonban egyszer, még a tojásrántotta sem tart örökké.

2. könyv, 128. oldal

SDániel P>!

…halljátok, hogy sziszeg a szél,
boszorkánylakta út a cél,
fagyot fütyül, dühvel tele,
remegjetek, tarol a szél,
a félelem és jaj szele.
Láttátok éjjel őt, ki oly vad,
letépte az égről a holdat…
(Émile Verhaeren)

SDániel P>!

Joe Bell nagydarab, hordóhasú fickó volt: olyan, aki ha nekidurálja magát, abba sem hagyja tizenöt Budweiser sörig, s még akkor sem billen meg a kalap a fején. Olyan szép, helyi dialektusban beszélt, hogy Candellnek kedve lett volna lekottázni, mielőtt még a semmibe vész a múlt annyi egyéb emlékével együtt.

1. könyv, 37. oldal

SDániel P>!

Ekkor a farmer olyan bölcsességről tett tanúbizonyságot, amilyet Candell ki sem nézett volna belőle.
– Minden jelent valamit – mondta. – Csak arra kell rájönnünk, mit.

1. Könyv, 40. oldal

SDániel P>!

– Mi a legvastagabb könyved?
– Talán a Háború és béke – töprengett Candell. – Az háromkötetes.
– Jól van – bólintott Lacy. – Ha ezt a háromkötetes micsodát egymásra teszed, és még mellé teszel három másik kötetet, együttesen sem lesz olyan vastag az egész kupac, mint az a könyv lenne, amibe azokat a tiltásokat írnám, amelyeket a szüleim és nagypapa akasztottak már a nyakamba.

2. könyv, 125. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Ross Candell