Manituk (Manituk 1.) 102 csillagozás

Vigyázz, ha fúj a szél!
Lőrincz L. László: Manituk Lőrincz L. László: Manituk Lőrincz L. László: Manituk

Ross Candell régész megtalálja a koronás prérifarkasok sírját, elveszíti viszont Károgó Varjút. Bell farmer a gabonakörök mellett hullákat talál a búzájában, nem találja viszont Henderson teherautóját. Ki nyugszik a titokzatos sírokban? Indiánok-e, vagy akik előttük éltek Amerika földjén? Ki döntötte le annak idején Marcus Aurelius császár ostromgépeit? Ki akarja megölni Candellt a hídpillér tetején? Halálos fenyegetést árasztanak a temetőt határoló hegyek. És közben mindegyre feltámad a szél.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Studium Plusz, Budapest, 2013
ISBN: 9786155054754
Gesta, Budapest, 2008

Paulina_Sándorné P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Imádom az író könyveit. Ez sem volt kivétel, bár néhol szívesen rövidítettem volna egy kicsit a történeten. Mivel nem szokatlan számomra az írótól, tetszett, hogy több szálon futott a történet. A régészet gyenge pontom, így nagyon élveztem a kapcsolódó részeket. Ross szimpatikus volt, bár volt egy-két alkalom, ahol olyan mulyának tűnt számomra. A nagy völgyhíddal kapcsolatos indián történet vagy legenda nagyon érdekes volt.

crissy>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Nem tudok, mit mondani. Nekem túl elnyúzottnak tűnt, nem igazán élveztem. Ez látszik is abból, hogy két hétig olvastam…

Leobelo P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Imádom az író könyveit. Komolyan. Akár külföldi, akár magyar néven kerül ki könyv a kezei közül, azt nekem muszáj olvasnom. :)
Elképesztő történetek születnek a tollából.
Ez a könyv is ilyen. Fogalmam sincs, hanyadik újraolvasásom, de nem tudom megunni.

Kiss_Csillag_Mackólány P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Kicsit nagyot csalódtam. A feléig le sem tudtam tenni, onnantól viszont nehézkessé vált. Sok az oda nem illő elmefuttatás, Hollander doktor értekezése, és úgy elúszott minden. Nem biztos, hogy belekezdek a folytatásba.

negoti>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Nem tudom ez mi volt,de, hogy nem egy LLL regény, az biztos. Ha mégis az, akkor a bénàbbik fajtàból. Mintha nem egy évtizedeket maga mögött tudó író munkàja lenne. Oké, az indiàn vonatkozàsú részek még elég érdekesek voltak, na, de a többi! Érdektelen összevisszasàg és mindezek ellenére érdekel a folytatàs. Ez vajon miért van így?

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Anno friss megjelenés után is olvastam, osztálytársam kölcsönadta. Úgy emlékszem, hogy akkor egy délután alatt lezavartam. Most viszont nagyon nehezen vettem rá magam, hogy haladjak vele. Nem az igazi.
Maga a történet jó, mert szeretem az ilyen elvont dolgokat, viszont már nagyon vontatott volt több, mint 600 oldalon keresztül. A végén, a professzor magyarázata annyira egybefolyt, hogy jojózott már a szemem. Ettől függetlenül érdekes a folytatás.

TeveLaci>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Nagyon izgalmas könyv, a szokásos Lőrincz L. Lászlótól megszokott színvonal. :)

Mivel egy ismerősöm felhívta rá a figyelmem, a könyv végére oda van írva, hogy lesz folytatása (a Kilenc csontfarkas) így nem kezdtem olvasni, ahogy megvettem, hanem kivártam a folytatását.

A könyvben minden megvan aminek egy jó könyvben (szerintem) meg kell lennie.

Általában a könyvek fülszövegénél nem igazán értem a kiadókat, miért kell mindenáron árulkodni a könyvről.
Lőrincz L. László könyvei ebből a szempontból szerencsés kivételek,
bár én meg ennyi infó kiadását is túlzásnak találom… :-)

Marée_Noire>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Második olvasásra +1 csillagot hozzátettem, mert kimondottan tetszett, úgy tűnik, pont jó hangulatban vettem elő. :) A jó kis régi féle LLL hangulata volt; rá kell jönnöm, hogy pont fordítva van, mint eddig gondoltam: jobban kedvelem a Lőrincz L. László könyveit, mint a Lawrence-ket, azokban már idegel a sok nőcsábítgatása, meg a 8 liter jóféle pia lenyelése után is egyenesen menése. :D Persze a nagyon sci-fisek, mint pl. A hosszú szafári nem jött be, inkább a Kéz a sziklán és a Kicsik (+folytatásai). ;)
Pont annyi rejtély, amennyi kell; kedvelhető szereplők, néha megmosolyogtató szituációk, mi kell még? :) Már olvasom is a folytatást. ;)

Valcsa P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Ezt most olvastam el. Nem lepődök meg rajta, hogy jó volt, mivel Lőrincz L. László könyvei mindig jók. :) Csak nekem kicsit túlzás volt pl. az a kb. 20 oldal, amikor Hollander professzor előadást tartott… Azt a részt kissé untam… :S De ettől eltekintve tényleg jó volt :)

Cassiopeia P>!

Lőrincz L. László: Manituk Vigyázz, ha fúj a szél!

Miután sikerült úgy elkezdenem a Kilenc csontfarkast, hogy ezt még nem olvastam, majd a felénél belevetettem magamat ebbe, már kissé átlátható volt az elején a szituáció. Ennek ellenére az olvasás élménye megmaradt. A szokott színvonalat hozta.

Kiss_Csillag_Mackólány P>!

Úgy hiányzott neki ez a temető,mint egy defekt a sivatag kellős közepén.

Zolko>!

… orra alatt a gyantázás vörös csíkja átszűrődött a púderrétegen. Mintha egy jóllakott vámpír próbálta volna meg eltűntetni vacsorája nyomait.

diamondfox P>!

Ha nem lenne istenkáromlás, azt mondanám, hogy szart csinált az Úr a kertemből.

diamondfox P>!

Az ember büszkén hangoztatja, hogy ő a teremtés koronája, de vajon így van-e?

243. oldal, 2. könyv

diamondfox P>!

Valeria szerint nagyon az, de hát Valeria csak egyszer járt arra, akkor is gyerek volt még, és egész éjszaka sírdogált, mert éppen újdonsült férjéhez vitték, valami nagy szakállú, büdös barbárhoz, aki akkor érzett a bőrén utoljára meleg vizet, amikor egyszer véletlenül, hároméves korában rádőlt a sörfőző üst.

13. oldal, 2. könyv

diamondfox P>!

Az a helyzet, seriff, hogy ha az ember valami furcsát lát… saját magával veti össze.

100. oldal, 2. könyv

diamondfox P>!

A saját fajtájához hasonlítja. Vagy a környezetéből valamihez. Talán nem is száj, amit mi szájnak látunk rajta, nem is fej, amit fejnek és nem is szárny, amit szárnynak vélünk. Érti? Mint a felhők. A felhőket valamihez hasonlítjuk. Elefánthoz, madárhoz, vonathoz. Pedig a felhő az felhő; sem elefánt, sem madár, sem vonat. Nincs sem szája, sem feje, sem lába, sem kereke.

100. oldal, 2. könyv

diamondfox P>!

Figyelj, Ross. Te a példaképem vagy. Őszintének kell lenned hozzám. Egy példakép mindig őszinte.
– Honnan veszed ezt a marhaságot?
Idealista vagyok – mondta a lány.

124. oldal, 2. könyv

Manituk sorozat · Összehasonlítás