A ​sámán átka 43 csillagozás

Lőrincz L. László: A sámán átka Lőrincz L. László: A sámán átka

Hétföldi Rudolf családi címerének vizsgálata közben végzetes titokra bukkan. Mi okozza a család minden hetedik generációjában bekövetkező tragédiát? Véletlen-e, vagy pedig a történelem ködös mélységeiben kell keresnünk a magyarázatot? Hétföldi nyomozást indít a családi titok megfejtésére, s eközben maga is a tragédia áldozatává válhatna, ha… A kötetben a regény mellett néhány elbeszélést is találhatunk, köztük a Szeméttelep címűt, melyet több „szocialista” ország nyelvére is lefordítottak, de az utolsó pillanatban betiltották a közlését.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Gesta, Budapest, 2003
Pannon, Budapest, 1990

Frank_Spielmann I>!
Lőrincz L. László: A sámán átka

Tetszett, végre valami magyar mitológia, meg hasonló, no gyilkosság, érdekes sztori, ez az igazi Lőrincz L. László :)

Baraby P>!
Lőrincz L. László: A sámán átka

Elég vegyes érzéseim vannak. Néhány novella nagyon tetszett (például a szeméttelepes), de volt aminek alig vártam, hogy végére érjek

tigi5 IP>!
Lőrincz L. László: A sámán átka

Eddig ez viszi a pálmát, nincs mese. Nagyon megmozgatta a fantáziámat az ősi átok lehetősége, s hogy még magyar is meg történelem is, csak hab a tortán.

Péter_Szombati>!
Lőrincz L. László: A sámán átka

A százhetvenedik országon kívül az összes többi mű nagyon jó ebben a kötetben, de főleg a Szeméttelep! Az valami zseniális :-)

Sonyx>!
Lőrincz L. László: A sámán átka

Kész! Ennyi! Vége! Nem olvasok több novellát, feladom!!

Lornka>!

Tudtam, hogy a második emberből csak a legritkább esetben lehet első. A második az, aki a munkát végzi: rá mindig ott van szükség, ahol dolgozni kell: a második helyen. A vezetői pozíció ugyanakkor ejtőernyős állás: valakit leejtenek valahonnan, és éppen oda esik.

Lornka>!

Sétálsz a szeméthalmok között, és látod, hogy ami tegnap még fontos volt, ma már arra sem méltó, hogy belerúgjanak. Ha valaki meg akar győződni a „Sic transit gloria mundi” igazságáról, javaslom, látogasson el egyszer egy szeméttelepre.