A ​Nagy Mészárlás (A Kő fiai 1.) 140 csillagozás

Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Egy kopott bérház emeleti szobájában minden látható ok nélkül hamuvá ég Mr. Dors; Landau őrmester megdöbbenve tapasztalja, hogy a tárgyak megmozdulnak, ha rájuk gondol; a Lessington-parkban a meztelen istennő szedi áldozatait; Rosa mama lakásában életre kel a kitömött bagoly és óriáskígyó; Welensky halála előtt a falra írja gyilkosa nevét, aki nem más mint Agni, az ősi árja tűzisten… Vajon fény derül-e a spontán emberi égés titkára? Lőrincz L. László lélegzetelállítóan izgalmas fantasztikus kalandregénye megoldást keres a mind ez idáig megmagyarázhatatlan rejtélyre.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Gesta, Budapest, 2005
Gesta, Budapest, 1994
428 oldal · puhatáblás · ISBN: 963822908X
Gesta, Budapest, 1993

Ross>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Édes Istenem, ez de hihetetlenül gagyi volt!
Komolyan mondom, konkrétan örömet érzek, hogy 3 nap után letehettem.
Pedig tinédzserkoromból úgy emlékeztem, hogy lőrincell hűdemilyenjó író.
Úgy tűnik, nem vagyok már 14 éves…

Volt itt minden. Bugyuta sablonmondatok, történetbeli logikátlanságok, jellembeli következetlenségek, zs-kategóriás akciófilmekből átvett életszerűtlen dialógok…
A „meztelen istennő” c. fejezetnél erős késztetést éreztem, hogy kikaparjam az agyam egy tompa kiskanállal, hátha az kevésbé fájna.
Aztán behozta a misztikus antropológiai vonalat. Az fellendítette kicsit a dolgokat, és úgy véltem, ez akáááár még jó is lehet…
Nem lett.
Olyan logikai bakugrások mentén szaladgáltak ide-oda a szereplők, hogy csak a fejemet kapkodtam.
Meg hát aztán mily' kényelmes is az emberfeletti hatalom bevonása a sztoriba az írónak. Elég ha a szereplő néz egyet, vagy int a kezével, s máris megvan a hiperlátványos hókuszpókusz. A miértek meg a hogyanok meg egy sort sem érdemelnek. Minek bonyolítani? Úgy van 'szt kész.
A végén megint feltámadt bennem a remény, akadtak izgalmas részek, néha eléggé bele is tudtam merülni, hogy aztán megint csak a felszínre rángasson valami baromsággal.
Az utolsó 3-4 oldallal meg egyszerűen agyoncsapta az egészet.

Nem vártam, hogy magas irodalmi értékeket képviseljen a könyv. Fel voltam készülve rá, hogy ponyva.
Na de ennyire?
Legalább szórakoztatott volna. Ehelyett csak idegesített.

Kár.

A folytatásokat nem kérem, köszönöm.

anglee>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Mindenki meg akar ölni mindnekit, mindenki kergeti a másikat, közben pedig kapunk egy végtelenül izgalmas kalandregényt, ami úgy beszippant, hogy a végére a szomszédunkat is Neander-völgyinek fogjuk nézni.
Érdemes kezünkbe venni a könyvet, és esélyt adni Lőrincz L. Lászlónak. Már csak azért is, mert amellett, hogy iszonytatóan izgalmas regényt tartunk a kezünkben, még tanulhatunk is belőle, hiszen minden tény, és történelmi állítás, valós alapokon nyugszik. Olvasásra fel!!!

KillerCat>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Kalandos,misztikus,izgalmas és még tanulhatunk is belőle.

wtg1909>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Jó könyv volt, érdekes és olvastatja magát. Nehezen tudtam letenni. Egy hibája volt, hogy mindig tudtam mi fog történni a sztoriba.

Dettig P>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Amikor már kezdtem megunni LLL egykaptafa könyveit, akkor jött ez a könyv, és végre megint „ütött”. Jót tett a dolognak a fantasztikum, a „parajelenség”.
Örültem, hogy lett folytatása a sztorinak, nagy kedvencem az egész trilógia!

bokrichard>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Eleve elárulom, nem vagyok Lőrincz L. László rajongó, engem eddig talán csak ez a sorozat fogott meg igazán. A pozitívum: a fantasybe illő spontán égéses rejtély, köré rendezve- hol logikusan hol nem- a történelmi misztikum. Ami nem tetszett: volt egy része a könyvnek, ami olyan rétestésztára sikerült, hogy alig bírtam végigolvasni, de ha beértem, akkor már jobb volt. Szóval, vegyes…

Jaime>!
Lőrincz L. László: A Nagy Mészárlás

Egynek elmegy:) Továbbra sem változott a véleményem, aki olvasott három könyvet az írótól az olvasta az összeset. Vízpartra, nyáron jó.

darkfenriz>!

McDowell mosolygott és olyan képet vágott, mintha kisgyerekeket hallgatna, akik megpróbálják elmagyarázni neki, hogy képzelik a Mars-utazást egy kiskutya hátán.

darkfenriz>!

Ha hazajön, úgy elkapják, mint Johnny a bárányhimlőt.

darkfenriz>!

– Ne haragudj, nem normális. Ha örül, nem bír magával. Egyszer egy haverját felhajította a kémény mellé a tetőre.

darkfenriz>!

Sejtette, hogy a férfi akarat-energiái betörtek az agyába, és úgy megbénították, mint sarki rendőrt a bicikliző kutyák látványa.

darkfenriz>!

A sört azonban szerette, s ezúttal ez volt a lényeg.

darkfenriz>!

A hordóhasú olyan hangokat adott ki magából, mint a haldokló bölény az altamirai barlang falán.

Kapcsolódó szócikkek: Altamira-barlang
darkfenriz>!

Úgy elkapta a szél a halk csörömpölést, mint rossz gyereket a zsákos ember.

darkfenriz>!

Ha már eddig is nem tudtam volna, most meggyőződhettem volna róla, hogy a szerelem és a halál édestestvérek.

darkfenriz>!

Nem eszem, nem iszom… egyetlen vágyam van csak: bebújni egy egérlyukba és tíz év múlva kimászni belőle, amikor már senki nem emlékszik rám.

A Kő fiai sorozat · Összehasonlítás