A ​nagy fa árnyékában 20 csillagozás

Lőrincz L. László: A nagy fa árnyékában

A hatvanas évek második felében tartotta rettegésben az Ifjúsági Park környékét a tabáni híres-hírhedt Nagy Fa galeri. Az olvasó még visszaemlékezhet a korabeli újságcikkekre, amelyek részletesen tárgyalták a galeri viselt dolgait: erőszakosságokat, lopásokat, rablásokat és végül azt a fasiszta jelszavakkal kísért „hippisétát”, amely méltán felháborította a közvéleményt. A szerző hiteles dokumentumok alapján, izgalmas meseszövéssel, érdekesen és olvasmányosan írja meg a galeri történetét egészen a bukásig, anélkül azonban, hogy mereven ragaszkodna a megtörtént események krónikaszerű ábrázolásához. Egyes események valóban megtörténtek, esetleg más galeriknál, mások pedig a szerző fantáziájának a termékei. Az ún. Nagy Fa galeri volt tagjainak egy része azóta megtalálta helyét társadalmunkban, ezért a szerző gondosan ügyelt arra, hogy ne tépjen fel behegedt sebeket, a regény szereplői ne emlékeztessenek valós személyekre.

Eredeti megjelenés éve: 1979

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1979

kornél>!
Lőrincz L. László: A nagy fa árnyékában

Balatoni vakációnak induló, műkincsrablással tarkított kalandregény fordul didaktikus tanmesévé szocializmusról, egyenlőségről, testvériségről, szezonokról és fazonokról. Inkább sci-fit, mester!

Tüske>!
Lőrincz L. László: A nagy fa árnyékában

Fiatal lányként olvastam és nagyon tetszett!! Bár ilyen témában nem szokott írni!!

Beja>!

Hosszú idő óta ez volt az első igazán tavaszi este.