A ​gyilkos mindig visszatér 63 csillagozás

Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Lebilincselően izgalmas új könyvében a Szovjetunió városaiban öngyilkosságnak álcázott gyilkosságok történnek. A szálak a titokzatos keselyűhöz vezetnek.
Célja merénylet a főtitkár ellen.
– Elkaptalak, Ilmet – morogta vészjóslóan és megragadta a fehérszemű csuklóját. – Kandahár óta szerettem volna a szemedbe nézni…
– Nyugodtan belenézhetsz – lihegte a másik, és felhúzott térddel ágyékon rúgta Vainót. – Tudod, Heinaste, hogy mindig is jobb voltam nálad, és az is maradok! Szóval… nem robbantál fel? … Hazudott az a szaros kölyök! Így is jó! Legalább most biztos leszek a dolgomban!
Felnyögött, amikor Vaino nyitott tenyérrel a nyakára csapott. Pisztolya koppanva a padlóra hullott.
– Megöllek, Jaan!
– Én … téged, te …. rohadt. Hát nem.. döglöttél meg Afganisztánban?
Bár a tér szűk volt a verekedéshez, Ilmet értette a dolgát. Megragadta Vaino nyakát, felhúzta a térdét, hogy védje ágyékát, miközben másik kezével a kesztyűtartó felé nyúlt, hogy ahol a vadászkését tartotta.

Eredeti megjelenés éve: 1990

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Gesta, Budapest, 2003
Pannon, Budapest, 1990

tündérrózsa>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Már rég vágytam egy igazi, hamisítatlan Leslie L. Lawrence könyvre. Helyette belekezdtem egy Lőrincz L. Lászlóba. :P
Nem emlékszem, hogy ezt a könyvet régebben is olvastam-e tőle (valószínűleg igen, mert imitt-amott ismerős volt), de az biztos, hogy most kicsit nehezen akart beindulni. Már majdnem le is tettem, mondván, most talán mégsem erre van szükségem, hiszen eredetileg is inkább egy démonos, serpás, Himalájás, Blobzang rinpócsés történetet akartam. de amikor már épp úgy döntöttem, hogy inkább félbehagyom, hirtelen megjött hozzá a kedvem. Mert végre megtaláltam benne azt a stílust, amit annyira szeretek az írótól. Onnantól kezdve nem volt megállás, újra azt éreztem, mint sok más könyvénél, hogy végsőkig feszíti az idegeimet, és alig bírom kivárni, mi lesz a vége. Pedig valójában tudtam.
Nem lesz már kedvenc, mert néha azért kicsit hosszúnak találtam, de azért jó kis krimi ez.

girlhu>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Hónapok teltek el, amióta olvastam, de még mindig úgy tudok erre a könyvre tekinteni, mint az abszolút kedvenc krimi-thriller regényre. Vaino alakja nagyon a szívemhez nőtt, és azért egy eldugott zugban ott van Ilmet is, a fehérszemű :) Egy biztos: ezt még többször is el fogom olvasni.

Tarja_Kauppinen IP>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Újraolvasós, letehetetlen. A kedvencem volt annak idején a szerzőtől. Nagyszerű szereplők, jó kis lepukkant szovjet hangulat. Aztán kölcsönadtam valakinek, azóta is visszaadja. Hová is tettem a távcsöves puskámat?!

bodhibra>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Abszolút a legjobb könyv, amit tőle olvastam, pedig messze nem ez az első. Ennek a műnek irodalmi értéke van. A hangulata nagyon megfogott. Rengeteg nyitott kérdés maradt bennem a történet elolvasása után is. Aki bármilyen plussz vagy háttérinformációt tud a regényről, írjon, mert nagyon érdekel.

MMona>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Nagy kedvencem az írótól, végig fenntartja az érdeklődést a gyilkosságok megoldásában, jóval másabb mint az író többi regénye. Az üldöző és a gyilkos karakterei, egymásba fonódó történetei a hidegháború idejéről lerakhatatlan.

krlany I>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Az első Lőrincz L. László könyvem a múlt századból. Annyira eltért a szokásos Leslie L. Lawrencektől, hogy először csak csodálkoztam, ugyanaz az író? Aztán kinőttem. De úgy emlékszem izgalmas volt, csak a hangulatával voltak bajaim.

kanga021>!
Lőrincz L. László: A gyilkos mindig visszatér

Valahogy kevésbé fogott meg a történet, mint az eddigi könyvei.

Zoltan_Greenwood P>!

A háború csak akkor ér véget, ha már mindenki meghalt, aki részt vett benne.

Zoltan_Greenwood P>!

A háború nem álarcosbál: nem lehet úgy megélni, hogy ne szerezzen az ember egy kocsiderékra való ellenséget.

Justabookworm7 >!

A fizetés napja már rég elmúlt, a következő pedig még valahol a távoli horizont mögött bujkált.

Justabookworm7 >!

Szép-szép a sport, azt azonban mégsem kívánhatják, hogy körülfussa Moszkvát;