Pufi ​Kandúr gazdát talál 9 csillagozás

Lőrincz Judit Lívia: Pufi Kandúr gazdát talál

Szereted a paradicsomos káposztát? Tetszene, ha Kiválófalvi Köbszuper Koriolánnak hívnának? Jól éreznéd magad, ha ketrecbe zárnának, és ujjal mutogatnának rád? Nem? Nos… akkor úgy tűnik, rokon lelkek vagytok Pufi Kandúrral, a fehér cicával, akit gazdája fogyókúrára fog annak érdekében, hogy díjat nyerjen a macskakiállításon. Ám a tenyésztő hiába fáradozik, egy barátságos hentesnek köszönhetően Pufi pufi marad, és súlyfeleslege miatt nem kerül be a legjobbak közé. Hamarosan az utcán találja magát. Hogy barátok nélkül, kóbor macskaként kell-e tengetnie az életét, vagy sikerül új otthont találnia, ez talpraesettségén, kitartásán és Jonatánon múlik.

Studium Plusz, Budapest, 2011

Evodia
Lőrincz Judit Lívia: Pufi Kandúr gazdát talál

Egy szuszra felolvastam. Aranyos. Talán annyira nem vicces, mint a Luca kalandok, de nagyon kellemes történet. Tetszik a hangulata, nyelvezete. Semmi extra, ami esti mesének kifejezetten előny.

szibolya

Pufi Kandúr […] el sem tudott nagyobb boldogságot képzelni, mint hogy együtt legyen két jó barátjával, Jonatánnal és a hentessel egy laktató ebéd és egy kiadós vacsora közötti időben.