Balambér, ​a bálnaborjú kalandjai távoli tengereken (Balambér 1.) 8 csillagozás

Lőrincz Judit Lívia: Balambér, a bálnaborjú kalandjai távoli tengereken

– Jaaj, jaaj, segítsen már valaki rajtam! – kiabál Balambér, a bálnaborjú, torkaszakadtából, amikor egy zord tengeráramlat magával sodorja. Riadalma hamarosan örömmé és csodálkozássá változik, amikor észreveszi, hogy a tengerekben rengeteg olyan állat él, akikről ő azelőtt még csak nem is hallott. Miközben a hazavezető utat keresi, izgalmas kalandokba keveredik, győnyőrű új helyeket ismer meg, és sok új barátot szerez.

Publio, 2013
ISBN: 9789633811368
Cooper, 2000
102 oldal · ISBN: 9789630393294 · Illusztrálta: Bonczföldi Andrea, Kosaras Mihály

Ri_ver P
Lőrincz Judit Lívia: Balambér, a bálnaborjú kalandjai távoli tengereken

Nagyon aranyos kis mesék, érdemes volt elolvasni :) Volt, hogy jókat nevettem rajta, mellette van benne egy-két tanító célzat is benne, az illusztrációk is szépek benne. Ha egy szóval kéne összefoglalni, azt mondanám, hogy cuki. :)

KatieV I
Lőrincz Judit Lívia: Balambér, a bálnaborjú kalandjai távoli tengereken

Hogy szerettem én ezt kicsi koromban! Egy vetélkedőn nyertem, és kedves emlékek fűznek hozzá. Ez az egyetlen gyerekkori képeskönyvem, amit megtartottam.

Lahara ISP
Lőrincz Judit Lívia: Balambér, a bálnaborjú kalandjai távoli tengereken

Nekem ez néhol elég bugyutának tűnt. Értem a szándékot, hogy mesébe illesztve hamarabb átmegy az érdekesség a tengerek élővilágáról, de túlzsúfolt lett, akkor is ha mese, akkor is, ha nem. A rajzoló és színező munkája néha nincs összhangban, azok a pillangóhalak az elején, brrr! Mint valami kínai homokozószett dekorációi. És a nevek! Balambéron és Vencelen spoiler kívül senkinek sincs rendes neve. Homár Úr és Homár Kisasszony. Túl sok a nagy kezdőbetű, már tisztára a Septimus-sorozatban éreztem magam.

Balambér sorozat · Összehasonlítás