A ​Vidra-öböl 29 csillagozás

Lori Lite: A Vidra-öböl

E kedves mesekönyv hősei, a kis sellő és a vidrák megtanítják gyermekünknek a mélylégzés helyes technikáját, melynek segítségével gyorsan megnyugtathatja magát, hatékonyan csökkentheti szorongását, dühét, sőt, még az átélt fizikai fájdalom intenzitását is.

„A mélylégzés az egyik legegyszerűbb relaxációs gyakorlat. Stresszes, szorongáskeltő helyzetekben hajlamosak vagyunk szaporán és felszínesen lélegezni, amivel fenntartjuk feszült állapotunkat. Ha gyermekünk elsajátítja a lassú ütemű mélylégzést, könnyebben meg tud majd nyugodni, képes lesz uralni szorongását és agresszióját.”

Dr. Kádár Annamária pszichológus, egyetemi adjunktus

„Gyógypedagógusként autista, Asperger-szindrómás és más speciális szükségletű gyerekekkel dolgozom, akiknek komoly nehézséget okoz az érzelmeik szabályozása. Lori Lite könyvei óriási segítséget jelentenek számomra. A gyerekek rendszeresen használják a légzéstechnikákat, amikor szoronganak vagy dühösek. Köszönöm!”

K. M. Checo gyógypedagógus

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Relaxációs mesekönyv

Kulcslyuk, Budapest, 2014

MissFortune>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

Jaj, nem akarom leszólni de muszáj. Oké, hogy relaxációs mese, de kétlem, hogy egy gyerek figyelmét fenn tudná tartani, hogy fekszenek egy kövön a vidrák meg a sellő és lélegeznek. Nagyon izgalmas.. xD

Zsuzsanna_Makai>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

0.5 izgalomfaktoros mese arròl, h hanyatt fekszenek ès lèlegeznek.

Molymacska>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

Alapvetően a relaxációs mese hívószó keltette fel a figyelmemet, meg a gyönyörű borító. Nem igazán tudtam elképzelni, hogy ebből tényleg jó mese lesz (és nem is egy átlagos mese) de nagyon örülök neki, hogy elolvastam.
A mesének nincs igazán története, ahogyan egy relaxációs CD-nek se. Nem ez a lényeg. Hanem a nyugalom, a víz, a problémák megoldása. Ahogy olvastam, a nyugodtságot keltő képek (a pasztellszínekkel, és a kellemes kékséggel) én is egy picit megnyugodtam a légzésgyakorlat nélkül is. Emellett a vissza-visszatérő figyelmeztetések a légzésre, illetve maga a tenger és a hullámzás megjelenítése is számomra sokat segített a nyugalom elérésében. Kicsit úgy éreztem, mintha én is a tenger mellett lennék az édes vidrákkal, és együtt napozhatnánk teljes boldogságban.
Nem tudom, ez a könyv mennyire válik be a gyerekeknél. Lehet, hogy van, akinél nem, de ha a szülő és a gyerek közösen relaxál, akkor lehet, van értelme. Mindenesetre nagyon szép kiadás, a szövege is kellemes,és remélem több hasonló könyvvel is találkozhatok majd.

Lisie87>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

A polipos jobban tetszett, ezt inkább mesefilmben, nyugtató zenével és kedves hangú mesélővel tudnám elképzelni. Amúgy nagyon nyugis, remélem hatásos lesz! ^^

joopsy>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

Előbb olvastam A dühös polipot, mint ezt, pedig a helyes sorrend fordítva van. Előbb a légzéstechnika megismerése, aztán a gyakorlatba történő beillesztése. Ezt a 2 kötetet szerintem csak együtt érdemes alkalmazni.
Amúgy nem értek még hozzá, csak gyűjtöm az ötleteket. :)

Niki_>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

Míg A dühös polip velősebb „témát” boncolgatott -a dühkitörést és annak kezelését-, addig A Vidra-öböl csak burkoltan utal a szorongásra és az agresszióra. Igazából maga a könyvecske a hasi légzéstechnikát mutatja be és csak kb. egy sor erejéig említi a történet főszereplő sellőlánya, hogyha mérges vagy fél, akkor is próbál így lélegezni és ennek köszönhetően hamar elmúlik a dühe vagy a félelme.
Na de visszatérve a kérdéshez, aranyos könyvecske. Továbbra se nagy extra, az illusztráció, mint az előző kötetnél, de aranyos.
Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2016/04/lori-lite-vidra-obol.html

TiszlaviczMarcsi I>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

A miértet hiányoltam, miért is jó ez, mármint a mesébe beleszőve. De hasznos könyv, kicsiknek megfelel.

Renkou P>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

Nem tudom, milyen élmény lett volna hallgatni ezt a könyvet, mindenesetre felolvasni elég unalmas volt és hiába nem hosszú mesekönyv, lányom folyamatosan fészkelődött olvasás közben, őt se kötötte le. Próbáltam rávezetni, hogy lélegezzen úgy, mint a vidrák, de nagyon nem érdekelte.
Maga a könyv amúgy szerintem csodaszép.

Morn>!
Lori Lite: A Vidra-öböl

A hasi légzés megtanítására alkalmas kis könyvecske, már csak a vidrák miatt is! Viszont néhol szerencsétlen vidra mintha nem találta volna a hasát.
A grafika még mindig elég szerencsétlen, csúnya, és néhol mintha rosszul oda photoshoppolt fotóból kivágott vidrák lettek volna a vízben. Fura.

Kulcslyuk, Budapest, 2014