Tájban ​élő ember 1 csillagozás

Lóránt Attila: Tájban élő ember

Ha ​a könyvolvasó, a filmnéző, a kiállításlátogató meghallja, „nemzeti park”, nagy többségében érintetlen őserdőre, távoli hegyvidékre, kies pusztára, festői völgyre, esetleg elérhetetlen korallzátonyra gondol. Felvillannak előtte a mesebeli képek a paradicsomi semmittevésben élő állatokról, burjánzó növényekről, színesen cikázó korallszirti halakról és kiterjesztett szárnyú ragadozómadarakról. Legtöbben azt vallják, a nemzeti parkot azért hozták létre, hogy az ember természethódító, környezetpusztító tevékenységétől megvédjék Földünk egy darabját, a maga érintetlenségében, természetes szépségében.
A valóság azonban az, hogy bolygónkon már több mint 7,5 milliárd ember él, s szinte nincs egy talpalatnyi terület sem, amelyet valamilyen formában ne befolyásolna, ne változtatna meg az emberek jelenléte. Ez a könyv azt igyekszik bemutatni, Magyarország 10 nemzeti parkjának különleges természeti képeivel és a bennük élő emberi szereplőkkel, hogy az évszázadok óta a tájban élő ember… (tovább)

NikiGT>!
Lóránt Attila: Tájban élő ember

Rengeteg hiba, tárgyi tévedés, tévesen meghatározott állat vagy növény, elgépelés, nyomdai hibák. Ezek miatt a könyv közepén már a szöveg felét hittem csak el. A maradék szöveg sem volt nagyon izgalmas, kevés az információ. A fotók miatt nem adtam kevesebb csillagot.

Janata Károly – Selmeczi Kovács Ádám: A Duna-Ipoly Nemzeti Park / The Duna-Ipoly National Park
Kalotás Zsolt (szerk.): Nemzeti parkjaink – Jelen és jövő
Csaba Baráz: The Magic Karst
Az év természetfotói – Magyarország 2022
Kiss Gábor – Baráz Csaba – Katarina Gaálová – Judik Béla (szerk.): A Karancs-Medves és a Cseres-hegység Tájvédelmi Körzet
Baráz Csaba (szerk.): Tér és idő határán
Baráz Csaba (szerk.): Tanösvény a Bél-kőn