A ​rendes lányok miért nem lesznek gazdagok? 5 csillagozás

75 hiba, amivel a nők szabotálják a gazdagság útját
Lois P. Frankel: A rendes lányok miért nem lesznek gazdagok?

Lois ​P. Frankel első Magyarországon is megjelent kötete A rendes lányokból miért nem lesz főnök olyan nagy közönségsikert aratott, hogy annak kiadása után alig egy évvel megírta a nők pénzhez való viszonyáról szóló tanácsadó könyvét is.
Egy nő pénzhez való viszonya ugyanolyan komplex, mint az összes többi viszonya az életében. És éppen ez az, amiben a Rendes lányok miért nem lesznek gazdagok? különlegessége rejlik. Ez nem egyszerűen csak egy könyv a pénzügyi tervezésről. Ez a könyv a pénzügyi gondolkodásmódról szól.
A nők általában azért nem keresnek sok pénzt, mert egész életük során ellenkező előjelű útmutatásokat kapnak – már kislánykoruktól csak azt hallják, hogy légy jó, és viselkedj rendesen.
Az utolsó néhány évtizedben viszont új lehetőségek nyíltak a nők számára. Bár a játszma mezeje még mindig nem egyenlő, de legalább a nők is labdába rúghatnak a férfiak mellett.

A rendes lányokból miért nem lesz főnök és az 1000 fontos kérdés, amit fel kell… (tovább)

Illia, Budapest, 2009
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639769267 · Fordította: Born Anna

Lois P. Frankel: A rendes lányok miért nem lesznek gazdagok?

Lois P. Frankel: A rendes lányok miért nem lesznek gazdagok? 75 hiba, amivel a nők szabotálják a gazdagság útját

Jól megírt, nagyon hasznos könyv. Minden nőnek szüksége lenne minimum ilyen szintű pénzügyi tájékoztatásra, tanácsadásra. Nagyon örülök, hogy elolvashattam és hálás vagyok anyukámnak, amiért megvette nekem. Ez egy hasznos és hosszútávú ajándék.
Tetszett, hogy nagyon sok volt a tipp benne és hogy voltak kifejezetten hazánkra vonatkozó megjegyzések, leírások.
Az viszon nem tetszett, hogy rengeteg, nagyon zavaró helyesírási hiba van benne. De ettől még nagyon jó könyv marad.

Zsanni>!
Lois P. Frankel: A rendes lányok miért nem lesznek gazdagok?

Az írónőnek a „A rendes lányokból miért nem lesz főnök?” című könyvénél leírtak vonatkoznak erre a könyvre is, csak a pénzzel, pénzkezeléssel kapcsolatos szemléletmódomra alkalmazva. Nagyon hasznosnak találtam, miután „kirepülve” egyedül kellett eltartanom magamat és gazdálkodnom, terveznem, hitelt fizetnem, spórolnom stb., miközben a pénzhez való hozzáállásom korántsem volt egészséges, mondhatni semmilyen sem volt, mivel én is abban a sokak által ismert vélekedésben nőttem fel, hogy „a pénzről nem beszélünk, az valami csúnya dolog, nem illik említeni”… és még sorolhatnám. Bárkinek, akiben hasonló gondolatok bujkálnak a pénzről, szívből ajánlom. Igaz, már jó pár évvel ezelőtt olvastam ezt is, de ezek a gondolatok vélhetően nem lesznek idejétmúltak, legfeljebb az aktuális utalások. Persze azt nem mondom, hogy azóta teljesen gátlástalanul viszonyulok a pénzhez, de egy normális, egészséges hozzáállásra mindenkinek szüksége van az életben való boldoguláshoz.

Zenemogyi>!
Lois P. Frankel: A rendes lányok miért nem lesznek gazdagok?

Ez egy roppant érdekes könyv!

Oké, nem találta fel újra a spanyol viaszt, de számomra nagy segítség volt, leginkább abban, hogy magamba nézzek és elfogadjam a helyzetet, és végre realizáljam, hogy mit is akarok Pontosan!

Először is: rögtön 2 szelet sütit utalok ki a fordítónak, ugyanis ez az első olyan amcsi hátterű, pénzügyi témájú könyv, ami valóban képes volt a magyar viszonyokra is megfelelő hangsúlyt fektetni! Magyar példákat hoz, és ahol elüt a magyar jog az amcsitól a befektetéseket Pl. adózást illetően, ott a magyart igyekszik leírni. Persze vannak kivételek mint pl. a lakáspiac esetében. De még így is ez a legjobb ilyen téren!

A harmadik süti szelet egyértelműen azért jár, mert bár inkább újfajta feminista, mégis olyan „jó kislány” hibákat ír le többségében (azért nem mindennel értek egyet), amik tényleg hátráltatnak minket. És ha valaki nem mondja ki nyíltan, akkor is tudjuk valahol mélyen, hogy ez van (illetve szabadságmániás, világmegváltós pillanataimban személy szerint nem csak mélyen érzékelem ezeket), csak éppen civilizáltan, ahogy a társadalom elvárja fittyet hányunk rá, és elfogadjuk. Na nem. Eddig, és ne tovább!

A 4. szelet azért jár, mert konkrét utakat jelöl meg, amelyeken el lehet indulni, és konkrét számlavezetési formákat, amik hasznunkra válhatnak.

A fél szelet meg azért, mert összességében jó volt a mű, és tetszett a tagolása, az egész formája.

A fél csillag levonás azért jár, mert néhol túl sok ez a bizonyos „nekünk nőknek is olyannak kéne lennünk, mint a férfiaknak”. Lehet, hogy én értettem félre azokat a bizonyos sorokat, de nem hiszem, hogy véletlen lenne az, hogy a két nem különbözik egymástól. Meg még egy pár apróság, de annyira apró, hogy már nem is emlékszem rájuk (pedig most tettem le a könyvet).

Ajánlom mindenkinek nemtől függetlenül! Ha tényleg több pénzt szeretnél, és anyagi biztonságot, akkor nagyon is érdemes elolvasnod. De akkor is, ha úgy érzed, a társadalom valami olyan jelzőkkel illet, amiket nem tartasz jogosnak. Pl. azt, hogy azért mert nő vagy, te nem értesz a befektetésekhez, és hülye vagy a számlákhoz.
Nem vagy az!

SunnyRiver>!

Hogy mikor gondolod úgy, hogy gazdag vagy, az saját értékeidtől, életstílusodtól és kockázatvállalásodtól függ, nem mások meghatározásától, szükségeitől vagy veled szemben támasztott elvárásaitól. Az a pont, amikor magadat gazdagnak tekintheted, kizárólag a saját döntésed.

17. oldal, 1. fejezet - A nők és az anyagi jólét

SunnyRiver>!

„Bárki, aki azt állította, hogy a pénz nem boldogít, egyszerűen nem volt tisztában azzal, hogy hova kel menni vásárolni.”
Bo Derek

91. oldal, 4. fejezet - Bölcsen költsd a pénzt. Mottó

SunnyRiver>!

„A legtöbbet azzal kockáztatsz, ha semmit sem kockáztatsz.”
Erica Yong

143. oldal, 6. fejezet - Megtakarítás és befektetés a jövődért, Mottó

SunnyRiver>!

Senki sem tud jobban gondoskodni rólad, mint te, saját magad.

146. oldal, 6. fejezet - Megtakarítás és befektetés a jövődért