Karmaváltás 19 csillagozás

Fél év Indiában egyedül, három gyerekkel és az autizmussal
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Hogyan ​lehet anyaként gyermekeink gyógyíthatatlan állapotát elfogadni, mégis mindent elkövetni a megoldásáért? Hogyan lehet a komfortzónánkból könnyedén kilépni egy ismeretlen, jobb jövő ígéretéért? Mik az igaz hit és remény dimenziói egy olyan világban, ahol egyedül vagyunk a megoldhatatlan nehézségeinkkel? Hogyan lehet minden helyzetből a legtöbbet kihozni, bármi legyen is az, és a kilátástalan helyzetek ellenére is az élet napos oldalán maradni? Erről, a bátorságról és indiai életükről szól ez a személyes történet. A mindenre elszánt anya három gyerekével egyedül nekivágott az ismeretlennek: egy korábban fehér embereket nem fogadó, jó hírű dél-indiai guruhoz utazott, aki azt ígérte, karmaváltással mulasztja el a gyógyíthatatlant, két gyermeke autizmusát, értelmi fogyatékosságát, Tourette-szindrómáját és figyelemzavarát. Sokaknak erőt, reményt és inspirációt adó, hol megnevettető, hol megríkató, mélyen őszinte történet ez, melyből nemcsak az autizmussal való mindennapos… (tovább)

Publio, 2019
Publio, 2019

Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Lohonyai Dóra: Karmaváltás Fél év Indiában egyedül, három gyerekkel és az autizmussal

Azt szokták mondani, hogy az élet írja a legjobb történeteket. A legizgalmasabbakat, a legérdekesebbeket és a legképtelenebbeket. Lohonyai Dóra történetére ez teljességgel igaz.

Mert ahogyan ő útnak indult Indiába három gyerekkel, akik közül kettő autista, az elég érdekes és merész vállalkozásnak tűnik, nem biztos, hogy sokan utána csinálták volna.

Lohonyai Dóra mindenre elszánt volt, éltette egy bizonytalan remény, egy ígéret, mely szerint egy dél-indiai guru azt állította, hogy meg tudja gyógyítani a gyerekeit. Nem hagyományos értelemben vett gyógyítást ígért, hanem azt, hogy karmaváltással fogja elmulasztani a két gyermeke autizmusát, Tourette-szindrómáját, értelmi fogyatékosságát és figyelemzavarát.
Folytatás: http://konyvutca.blogspot.com/2019/12/lohonyai-dora-kar…

BertaPalikSzilvi P>!

2022

Április 2.-a az Autizmus világnapja,így tudtam, hogy áprilisban Dóra könyveit mindenképpen szeretném újra elolvasni.
Az első olvasás óta figyelemmel kísérem a Facebook oldalát,ahol hasznos dolgokat oszt meg azzal kapcsolatban, hogy ők hogyan élik meg az Autizmust,videó és írásos formában is igyekszik segítséget nyújtani.
Az először írt véleményhez nem igazán tudok mit hozzáfűzni,Dóra hozzáállása példaértékű és támaszt nyújthat a hasonló helyzetben lévőknek.

2021
Kíváncsian vágtam bele a könyvbe.Szintén 3 gyermekem van,szintén 2 autista,fiú-lány.
Kíváncsi voltam,hogy hoz e bármiféle változást az Indiai utazás,bár voltak kétségeim.
Teljesen átérzem milyen 3 gyerekkel utazni,ügyet intézni , vásárolni,vagy akár orvoshoz menni.
Nem is kell feltétlenül hogy Autista legyen a gyermek,és nem is kell feltétlenül külföldre utazni ahhoz hogy akár a legegyszerűbb dolog se menjen könnyen.
Dóra kap egy csodás lehetőséget,a lehetőséget hogy a gyermekei élete jobbá váljon.Hogy könnyebb legyen.
Ezért elutazik egy teljesen idegen országba, idegen kultúrába a 3 nem hétköznapi gyermekével .
Az hamar kiderül,hogy India nem feltétlenül olyan mesés mint amilyennek messziről tűnik,és hogy még kis hazánkhoz képest is nehézkes előre jutni.
Hol sírtam,hol nevettem Dórával.
Nagyon szurkoltam,hogy sikerrel járjon az útjuk.
Az biztos, hogy sok dologban egyetértek vele.
Én is bármit megtennék a gyermeimért,ha a legkisebb remény bukkanna fel,hogy jobbá tehetem az életüket,szó nélkül mennék.
Szívből ajánlom mindenkinek ennek a nem mindennapi nőnek és nem mindennapi gyermekeinek a történetét.

skulkata P>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Ezt a könyvet akkor vettem a lányomnak, amikor Indiába készült önkéntesnek. Személyes érintettségem is van, annyiban, hogy egyik barátnőm nagylánya autista, és tudom, milyen életet élnek. Férjével ők is sokat tettek lányukért, és igen, róluk is el tudom képzelni, hogy a jobb állapot reményében elutaznak ők is Indiába, karmaváltásért.
Dórának, az édesanyának, nagy ereje van, fantasztikus ember lehet. Ajándék lenne megismerkedni Vele.

eeszter P>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Nagy öröm volt olvasni egy ilyen elszánt édesanyáról, aki ennyi viszontagságon át is keresztülvitte a tervét a gyógyulásba vetett hite miatt.

seeeszti>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Nehéz olyan könyvről értékelést írni, ami valódi, megtörtént eseményt dolgoz fel.
Még nehezebb úgy írni róla, hogy (nem csak) azért olvastad el, mert te is készültél egyfajta karmaváltásra, bár egyedül, de ebben az országban, s ezt a coronavírus vágta keresztbe.
Lohonyai Dóra élete nem könnyű: elvált, s mindhárom gyermekénél felütötte a fejét valamilyen fejlődési rendelenesség. Amikor valaki azt ajánlotta neki, hogy menjen Indiába, a guru majd segít, ment. Ment, mert hitt, mert hinni akart.
Az ő, valamint 3 gyermeke mindennapjait követhetjük végig a könyvben, naplószerűen, köntörfalazás nélkül.
Rengeteget nevettem a könyvön, és sokszor rökönyödtem meg.
Mindenkinek ajánlom, aki hosszabb időt készül Indiában tölteni – talán nekem is megadatik még valamikor.

bacsiorsi>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Nekem több szempontból is nagyon tetszett ez a könyv. Dóra fogalmazása választékos, humorral tarkított mégis egyszerű és lényegretörő. Indiában is most először „jártam” a könyv olvasásán keresztül és bizony nagyon érdekesnek találtam. India nem kevés kihívást állított az anyuka elé, akinek különben is ott van 3 gyerek és az autizmus.

{{Hogy őszinte legyek, én nem hittem hogy a Guru valóban csodálatos dolgokra képes. Dóra írásán keresztül pedig azt éreztem, hogy ebben Ő maga is folyamatosan kételkedett – és egyre inkább tűnt átverésnek az egész.
Az igaz lehet, hogy bármilyen utazás önmagában rengeteg fejlesztési lehetőséget teremt az új környezet által. De hogy Indiában semmilyen karmaváltásban nem lett részük, az is biztos. Mégis.. hinni, bízni mindig kell. Főleg az ember lányának, aki egyben anya!}}

Összességében le a kalappal Dóra előtt, mert ezt a kalandot még 3 neurotipikus gyerekkel sem lett volna egyszerű bevállalni.

Ildikó74>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Remek könyv, csak ajánlani tudom. Egy bátor és intelligens nő útja a messzi és titokzatos spiritualitásba, nem csak mentális, hanem fizikai értelemben is. Olvasmányos, izgalmas leírás a távoli Indiáról és annak hétköznapjairól.

Knekató>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Érdekes volt, nem bánom, hogy elolvastam. Minden ilyen jellegű könyv olvasása közben próbálom a magyar valóságba elhelyezni a történetet, és az rögtön feltűnt, hogy az írónőnek anyagi gondjai nem voltak. Igy már érthető a bátorsága, de így is tiszteletre méltó, hogy ebbe, (józan ésszel reménytelen) vállalkozásba bele mert vágni 3 gyerekkel, egyedül. Hihetetlen kaland volt ez a pár hónap számukra, bárhogy is alakul a sorsuk. De azért valljuk be őszintén, sokakból szintén nem hiányzik a bátorság, a kalandvágy, de pénz nélkül valósággá a többségnek sosem válik.

HPeter>!
Lohonyai Dóra: Karmaváltás

Kicsit csalódtam, de lehet, hogy csak azért, mert valami nagyon másra számítottam.
Valahogy sokkal lendületesebbnek képzeltem el egy könyvet, amiben egy egyedülálló anya két autista (és egy egészséges) gyerekkel próbál boldogulni Indiában (miközben tudom, hogy egyetlenegy autistával is milyen kalandos néha egy panelben a harmadikon… kettőnknek).

De a legnagyobb bajom az volt, hogy a Karmaváltás igazából egy kinyomtatott blog, és ez sokszor érződik. Szerencsésebb lett volna az anyagot – ami blogként működött – átszerkeszteni könyv formátumba, mielőtt a nyomdába kerül.

Azért érdekes olvasmány volt.

Update: mivel nem vagyok túl spirituális (vagy legalábbis egészen másként, mint Dóra), a reménykedésről szóló részek miatt sem tudtam kellően élvezni a történetet.

Mzoltan1>!

Szuper könyv.
Akinek tetszett, annak ajánlom még Rupert Isaacson Lóháton c. könyvét és annak folytatását.

Bea_Könyvutca P>!

Szokták mondani, ha az ember nincs jól, tegyen jót valaki mással és jobban lesz.

Bea_Könyvutca P>!

Csak hagyjuk megtörténni a dolgokat spontánul.

Kapcsolódó szócikkek: spontaneitás
Bea_Könyvutca P>!

Válassz! Nincs rossz választás. Csak utak vannak, és Te azon szerencsések közé tartozol, akiknek megadatik ez a lehetőség!

Bea_Könyvutca P>!

Én mindig azt vallottam, már akkor, amikor még nem volt gyerekem, hogy mindenki olyan gyereket kap, akitől a legtöbbet tanulhatja.

Kapcsolódó szócikkek: gyermek
Bea_Könyvutca P>!

India mindig ad valamit, de sosem azt, amire számítasz.

Kapcsolódó szócikkek: India
Bea_Könyvutca P>!

…a határok igenis feszegethetők és feszegetni is kell őket!

Bea_Könyvutca P>!

Kezd kialakulni az indiai napi rutinom: már minden este kirakom a kis tejes szatyrot a bejárati ajtóra a kuponnal, hogy reggelre legyen benne tejünk, a megfelelő kukát, időben fel- és lekapcsolni a bojlereket, bereteszelni a teraszt a majmok miatt, időben rendelni ivóvizet, nem komolyan venni, amit ígérnek nekem, megszokni, hogy minden nap elromlik valami.

Kapcsolódó szócikkek: majom
Bea_Könyvutca P>!

Érzem, hogy erőt ad újra és újra, amikor az engem folyton bántó, sokszor egy durva kisállatra emlékeztetően viselkedő saját autista fiamat minden nap újra szeretni tudom.

BertaPalikSzilvi P>!

Hol van a határ a gyógyulásba vetett (elvakult?) hit és az önző anyai vágyam (hogy igenis jobb életet szeretnék a gyerekeimnek) között? A válasz egyszerűbb, mint elsőre tűnik és meg is jött, ahogy e sorokat írva magamnak is feltettem a kérdést: a valódi hitben már nincs benne a saját vágyam, és ezért már nem is lehet elvakult, ott már csak az elengedés van, a „legyen meg a Te akaratod”, ezért ami lesz, az úgy lesz jó, ahogy lesz.

Kapcsolódó szócikkek: hit
Bea_Könyvutca P>!

Senkinek még csak eszébe sem jut a zebrán megállni egy háromgyerekes anyukának. Sőt! Ha nem megyünk elég elszántan, mit elszántan, erőszakosan (csakis csukott szemmel) akkor át sem jutunk!

Kapcsolódó szócikkek: zebra