Az ​elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány (Az elvarázsolt testvérek 1.) 18 csillagozás

Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Egy szép nyári napon három testvér – két fiú és egy kislány – a szegedi vadaspark egyik padján üldögél, amikor egyszer csak megjelenik mellettük egy ősz hajú férfi.
Kisvártatva kiderül, hogy ő nem más, mint Bonifác, a varázsló, aki pálcájának egyetlen érintésével átjuttatja a testvéreket a mesék világába, egészen pontosan Sárkányperemre, Tűzkő várába. Máris kezdődhetnek a csodás lovagi kalandok!
Igen ám, de nem mindenki örül a gyerekek érkezésének…

Löffler Zsuzsanna meseregényét Rátkai Kornél remek humorú illusztrációi díszítik.

Tagok ajánlása: 9 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2020
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634036821 · Illusztrálta: Rátkai Kornél

meseanyu P>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Nagyon helyes kis történet. Nincs benne sok extra, nagyjából hagyományos szereplők, és meseszövés, de mindenhol ott van egy kis csavar, humor, meglepetés, ami igazán egyedivé teszi az egészet. Főleg az lehet vonzó a gyerekeknek, hogy elképzelhetik, egyszer talán velük is megtörténik, hogy belekerülhetnek egy mesébe, és igazi mesehősökké válhatnak.

krlany I>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Hát, nem egy hétköznapi mese – a görkorizó erdei sárkánnyal –, az már biztos. Izgalmas, kalandos, humoros, de azért néhol billeg. spoiler Ezzel együtt is, én bírtam.

Driz>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Szuper, imádtam. Nálam telitalálat. Benne van minden mese elem, amivel engem le lehet venni a lábamról. Borszorkányok, sárkányok, varázslat és a próbatételek. Örülök, hogy olvashattam.

PTJulia P>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Aranyos mese arról, hogy a testvérek bekerülnek egy mesébe: melyik gyerek nem vágyott még arra, hogy alakítója legyen a sárkányok-boszorkányok-királylányok/fik világának?

Rózsabogár78>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Jópofa mese, izgalmas, amikor varázsütésre átkerülhetnek a gyerekek a mesevilágba, és ott találkozhatnak mesebeli csodás lényekkel. A sárkányok roppant szórakoztatóak, mondhatni nem mindennapiak, és persze ellenségük is akad a gyerekeknek a mesevilágban. És persze kiderül, hogy a gyerekek mennyire ügyesek, talpraesettek és remek problémamegoldó képességgel rendelkeznek.Kicsit keveselltem az illusztrációt, úgy gondolom egy kicsit több, kicsit színesebb még jobban feldobta volna a mesét.

oross>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Egyik gyereknek sem tetszett. Gondoltam, biztos tévednek. Nem tévedtek. Kedves, aranyos történet, de olyan „amatőr”. Piciknek jó történet, esti meséléshez ideális lehet. Önálló olvasásra már elég gyenge.

Csodaautista>!
Löffler Zsuzsanna: Az elvarázsolt testvérek és az utolsó boszorkány

Ez nagyon fantasztikus történet volt. Ha lenne folytatása, biztosan élvezetesebb lenne.

tevifl>!

Olvastuk, imádjuk!
Kellően laza, humoros és izgalmas!
Gyermekemet olvasás közben többször hallottam felnevetni, és izgalmas volt számára a vihar és a boszorkányos rész! Külön örül, hogy ismerheti a főhősöket! Szerintem büszke is egy kicsit erre, Rájuk.
Tegnap este nem lehetett addig aludni, amíg véget nem ér a történet.
Tizes skálán 10 pontot adott (eddig ezt csak Berg Judit: Rumini sorozata, A tökéletes város (Helena Duggan) és Maksai Kinga: Erik és a legfelső utáni emelet könyvek érdemelték ki; az Időtektívek (Fabian Lenk) 8-at kapott…. mondjuk ez utóbbit nem értem, nálam az is 10 pont)
A harmadik fejezet (Tótágas próbája) után ezt mondta a könyvről:
„ Jó ez a könyv, nem unalmas és tanulni is lehet belőle!”

„Jó volt! ”

(Visszatérő gondunk, hogy a (gyerek)könyvek eleje unalmas… Ez nem volt az.)
Az illusztráció is csodás, illik a történethez stílusban is.
Köszönjük az élményt, várjuk a folytatást!

Az elvarázsolt testvérek sorozat · Összehasonlítás