Gyűjtsünk ​gombát erdőn, mezőn! 3 csillagozás

Gombaszedőknek, gombavizsgálóknak
Locsmándi Csaba – Vasas Gizella: Gyűjtsünk gombát erdőn, mezőn!

Gomba. ​Ez a bűvös szó szinte minden embernek megmozgatja a fantáziáját. A gombák az erdők, mezők takarítómunkásai. Az elhalt növényi anyagok lebontása a gombák nélkül elképzelhetetlen! Egyes becslések szerint a gombák jelenléte nélkül néhány évtized múlva már az erdőbe sem tudnánk bemenni a több méter vastagságúra hízott avartakaró miatt, ezen kívül – hosszabb távon – jelentősen lecsökkenne a növényi fotoszintézishez elengedhetetlenül szükséges szén-dioxid mennyisége.
a könyvben megtalálható 232 gombafaj magában foglalja a – gombaszakértői tanfolyamokon is oktatott – hazánkban fellelhető, étkezési szempontból fontos gombafajokat és mindazokat a mérges gombákat, amelyekkel ezek összetéveszthetők. A fényképek természetes környezetükben ábrázolják az egyes gombafajokat, amelyekhez tömör, lényegre törő, szisztematikus leírás kapcsolódik. Az előfordulási és gyakorisági adatok a jelenkori Magyarország területére vonatkoznak.
Könyvünket mindazoknak ajánljuk, akik kedvet… (tovább)

Cser, Budapest, 2018
Cser, Budapest, 2013

Morpheus>!
Locsmándi Csaba – Vasas Gizella: Gyűjtsünk gombát erdőn, mezőn!

Átlapoztam, átnéztem, és mindig megdöbbenek, hányféle gomba létezik, amit még sohasem láttam, és ami a legrosszabb, bár ehető, de sohasem kóstoltam! No de remélhetőleg ez változni fog a jövőben! :)

Carmilla >!

1. Ne szedjen gombát az, aki nem ismeri fel biztosan a gyilkos galócát!

5. oldal, A gombagyűjtés és ~fogyasztás szabályai (Cser, 2013)

Kapcsolódó szócikkek: gyilkos galóca