Weöres-mozaik 2 csillagozás

Dokumentumok, tanulmányok, beszélgetések
Lőcsei Péter: Weöres-mozaik

A ​Szombathelyi emlékpohár (2007) után – amely a Vasi Szemle Szerkesztősége kiadásában jelent meg – újabb hézagpótló művel jelentkezik a Szombathelyen élő jeles Weöres-kutató irodalomtörténész, tanár. Kitűnő elemzések és dokumentumközlések mellett érdekfeszítő beszélgetések hozzák közelebb a költőt és művét. Ezt írja róluk a szerző: „Másfél évtizede kezdtem felkeresni azokat a művészbarátokat, szerkesztőket, irodalomtörténészeket, ismerősöket, akik hosszabb-rövidebb ideig kapcsolatban voltak Weöres Sándorral. Emlékeket idéztek, fényképeket, rajzos vagy humoros dedikációkat mutattak meg; levelek, képeslapok, újságkivágások között válogattak. Elmesélték benyomásaikat, sorolták kedves verseiket. Kérésemre róla szóló költeményüket vagy rögtönzött gondolataikat is leírták. Volt, akivel csak futólag idézhettük a megismerkedést, a találkozásokat, a közös munkát, a befogadói élményeket, másokhoz évekig visszajártam. A beszélgetések egy részét a huszonnegyedik órában rögzítettem. Hálával… (tovább)

Magyar Nyugat, Vasszilvágy, 2014

bölcsasszony>!
Lőcsei Péter: Weöres-mozaik

Lőcsei Péter: Weöres-mozaik Dokumentumok, tanulmányok, beszélgetések

Olvasmányos, alapos munka egy igazi tudóstól.

Séllei Nóra: Lánnyá válik, s írni kezd
Schein Gábor – Szűcs Teri (szerk.): „Zsidó” identitásképek a huszadik századi magyar irodalomban
Thomka Beáta (szerk.): Narratívák 2.
Cséve Anna: Az írás gyeplője
Sánta Gábor (szerk.): Az elfeledett Fekete István
Olasz Sándor – Zelena András (szerk.): „Mert annyit érek én, amennyit ér a szó”
Thuróczy Gergely (szerk.): Az ellopott tragédia
Bereczki András – Klima László (szerk.): Ünnepi könyv Domokos Péter tiszteletére
Bazsányi Sándor – Horkay Hörcher Ferenc – Lázár Kovács Ákos – Tőzsér Endre – Zsávolya Zoltán (szerk.): Útjaidon
Kis János – Kőrössi P. József (szerk.): Időnk Eörsivel