Kisállatok ​esti meséje 16 csillagozás

Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Ugye szeretitek az esti mesét? Képzeljétek el, hogy a kisállatok is szeretnek mesét hallgatni, mielőtt elalszanak.
A kisnyulat, a kisegeret, az őzgidát, még a kisrókát is mesével altatja el a mamája.
Csak a kakukkmama nem tudja, mi fán terem a mese, de nincs is kinek meséljen.
Ebből a könyvből megtudhatjátok, miről szól a kisállatok esti meséje. Nézzétek meg a könyv gyönyörű képeit is!

Eredeti cím: Čo si rozprávajú zvieratká v noci

Eredeti megjelenés éve: 1976

Móra, Budapest, 1983
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 963113041X · Fordította: Sebők Éva · Illusztrálta: Mirko Hanák

blueisthenewpink P
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Huh, inkább nem ijesztgetném ezzel a gyerekeket elalvás előtt. Már az első mondat nyomasztó és furcsa egyszerre (https://moly.hu/idezetek/226082). A sötét festmények ezt csak fokozzák. Az őzekre emlékeztem gyerekkoromból, a többi képet, úgy látszik, kitörölte az agyam (jól tette, mehet még egyszer). Mindenesetre ennyi nyomasztás után ne nyafogjon a gyerek, mert akkor „csak ócska, gyűrött, fakó álmot kap”… „Gyerekek, jó éjszakát!” Köszi.

Judyt IP
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Fantasztikusan gyönyörűek a festmények a mesekönyvben. ♥

Móra, Budapest, 1983
Coffee I
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Nagyon aranyos mese, ahogy végigolvastam, a nagyobb lányom azonnal kérte a repetát. Gyönyörűen ír az erdei állatokról. Csak a kakukkot sajnáltam…

imma AP
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

gyönyörűek az illusztrációk, tényleg csodaszépek, de tuti nem olvasnám a gyermekemnek. el is mondom, miért. a világ egyik legijesztőbb dolgának tartom a kakukkfiókákat. ezt a félelmetességet az illusztrációk is nagyon jól képviselik :)

Véda MP
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

MI rendhagyó módon a délutáni alváshoz választottuk ki Pocakkal, de így is nagyon élvezetes volt.Igazi régimódi verses-meskete :)

Vörös_Édua IP
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Kifejezetten Mirko Hanák gyönyörű festményei miatt szereztem be. A szöveg… aranyos, de nem igazán tudtam eldönteni, hogy ez most vers, vagy próza… Szemetgyönyörködtető album, kis olvasás élménnyel.

Petra0913
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Nagyon szép történet, kissé nyomasztó hangulattal.
A kötet kifejezetten rövidke, mégis sok minden fér el benne. Állatok bemutatása viselkedés, vagy álmok alapján, a természet sajátosságai elejtett megjegyzések formájában és a hiedelemvilág nagyjából minden második sorban. spoiler
Nekem tetszett, sokat segített, hogy kellemes időben, világosban olvastam. :)

kaede
Ljuba Stíplová: Kisállatok esti meséje

Kíváncsi voltam erre a könyvre nagyon, de nem igazán fogott meg. Mást vártam.
Az illusztrációk engem valamiért a Bambira emlékeztettek.. mindjart meg s nézem, azt ki illusztrálta. :)

jancsibohi +SP

Mikor távozik a nappal, s közeleg az éj, akkor jön elő sötét szakadékból az Alkony, e szürke hím szarvas, és leheletkönnyen nyújtózik az erdő fölé.
– Jó estét! – suttogja a fenyves.
– Jó estét! – suttogják a füvek.
– Nyugodalmas jó estét! – bólint rá az Alkony, s toppant egyet, hogy csak úgy röpködnek a szikrák patája alól, s lám, ugyanabban a pillanatban megtelik csillagokkal az égbolt.

imma AP

A rókamesék erdő-mezőszerte a legravaszabbak.
Éppen ezért úgy elbújva súgják-búgják őket, hogy még soha senki nem hallott közülük egyet sem.
A fortélyos kis rókakölyök ravaszkán megvacsorál, aztán odabújik rókamama ravaszdi bundájához, az meg fülébe pusmogja a csalafintánál csalafintább meséket.
Így aztán égen-földön senki meg nem tudhatja, mit is rejt a rókatitok.

Kapcsolódó szócikkek: róka
Terka6

Édes álomba merült az erdő. Sötétség borul rá, őrt áll a vadrózsa meg a szeder, tüskéit kihegyezve. Aludjatok csak szép nyugodtan.

Petra0913

De már későre jár. Csend, rend, figyelem. Elhuhogta a bagoly, hogy aludni kell. Márpedig ha ez a vén bölcs megszólal, minden erdei gyermek szót fogad neki. Hisz a bagoly osztja az álmot! S aki nyűgös, az csak ócska, gyűrött, fakó álmot kap, százszor is megálmodottat, ami már senkinek sem kell.

Kapcsolódó szócikkek: álom · bagoly