Boszorkánykör 47 csillagozás

Lizzie Fry: Boszorkánykör

„Hadd ismételjem meg, hogy mindenki számára érthető legyek.
Nem a nők az ellenségeink. Meg kell védenünk őket maguktól, éppúgy, ahogy meg kell védenünk magunkat is.”
Képzelj el egy olyan világot, amelyben boszorkányok márpedig léteznek. Amelyben az anyákról lányokra öröklődő erő ősi és ártalmatlan, mégis rengeteg férfit megrémít.
És most képzeld el, az Amerikai Egyesült Államok újonnan megválasztott populista elnöke elrendeli, hogy minden boszorkányt be kell börtönözni a saját és környezete biztonsága érdekében. Egy ilyen világban nőként élni annyi, mint bűnösnek lenni.
A boszorkányokat világszerte üldözni kezdik. Egy fiatal nő eközben olyan erőt fedez fel magában, amelynek létezéséről fogalma sem volt, és amely azonnal a legüldözöttebb boszorkánnyá teszi őt – és egyben a legveszélyesebbé.

Lizzie Fry A szolgálólány meséjét megidéző, letehetetlen regénye a hatalomról és az elnyomásról mesél egy, a miénkre rémisztően hasonlító világban.

Eredeti megjelenés éve: 2021

Cartaphilus, Budapest, 2021
448 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632667843 · Fordította: Alexovics Ingrid
Cartaphilus, Budapest, 2021
448 oldal · ISBN: 9789632667850 · Fordította: Alexovics Ingrid

julcseee P>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Egy olyan világban játszódó történet ez, ahol a nők, főleg a boszorkányok el vannak nyomva, ki vannak tiltva, börtönbe vanna zárva, vagy rosszabb. Egy olyan világ ez, ahol az anya nő, az apa férfi… vagyis bocsánat, nem ezt akartam írni, szóval ahol az asszony akkor „jóasszony”, ha nem varázsol, nem dolgozik, a konyhában tevékenykedik egész nap. És aztán jöhet egy kiválasztott, aki mindezen változtatni akar. Kicsit hosszú, ugyanakkor mégis végig izgalmas történet ez, ahol kapunk egy jó kis, számomra meglepő lezárást.

Lizzie Fry: Boszorkánykör

Jaj, úgy sajnálom, hogy nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet ez a könyv.
Pedig nagyon vártam, annyira ígéretes volt az alapötlet; a boszorkányok amúgy is a gyengéim, és a feminizmussal keveredve biztos voltam benne, hogy imádni fogom. De nem.
Az elején még kifejezetten tetszett, érdekesnek látszott a világfelépítés, a politikai szál, és kíváncsi voltam, hogyan fognak kapcsolódni egymáshoz a különböző nézőpontkarakterek. Egy ideig még A hatalomra is emlékeztetett Naomi Aldermantól, de rövid úton kiderült, hogy annak a nyomába sem ér, és a világ is inkább egy papírmasénak tűnt, mint jól megalapozott rendszernek.
Azért értékeltem a boszorkányok és az erős nők párhuzamát, ez néha egészen gondolatébresztő volt, főleg az elnyomás kapcsán, meg az olyan kreatív megoldásokat is, mint az újságcikkek és a plakátok a történet első felében. De ez sajnos nem volt elég ahhoz, hogy feledtetni tudja a hibáit.
A legnagyobb gond a szereplőkkel van. A karakterizálás egyszerűen csapnivaló, nem hogy szimpatikus, de emlékezetes személyiség sem akad köztük. Adelitához és Chloéhoz nagy reményeket fűztem, de hiába, Daniel olyan jelentéktelen, hogy néha el is felejtettem, hogy ott van, Ethan meg a nagybetűs Elvesztegetett Lehetőség, aki csodás meghasonlott antihős lehetett volna, de helyette csak egy unalmas alak, aki néha utalgat a sötét múltjára. Mivel a négyes csipet-csapatunk több országon át akciózik, rengeteg emberrel találkoznak, de szerintem tíz oldalon belül lazán elfelejtettem mindenkit, olyan semmilyenek. Még a főgonosz is annyira halovány és elnagyolt, hiába érezni az erőlködést, hogy minél ördögibbre sikerüljön.
Ettől függetlenül a történet feléig egész jól elvoltam és reménykedtem, hogy jó lesz ez, de utána megkezdődött a mélyrepülés. Egyáltalán nem kötött le a cselekményt, csak ide-oda rohangáltak a szereplők, a Kiválasztott-dologért sem voltam oda, és olyan elkapkodottnak tűnt az egész, mintha maga a szerző se gondolta volna át igazán, hogy mit akar. A második felével már sokkal lassabban is haladtam, mert egyszerűen elkalandozott a figyelmem.
Még a mágia is olyan kis szedett-vedett volt, bennem rengeteg kérdés maradt megválaszolatlanul.
A tetejébe még ott volt a szerelmi szál is, ami nem is tudom, minek kellett, amikor annyira gáz és megalapozatlan. Nekem egyáltalán nem jött át, és borzasztóan utálom, hogy minden boszis könyvet ilyen hülyeségekkel kell elrontani. Ha mindenképpen kell bele romantika, akkor az legyen jól megírva, ne így, mert ennél szerintem én is jobbat tudnék.
A befejezés nem volt valami nagy durranás, valahol számítani is lehetett rá, de messze túl idilli. Én azért kíváncsi lettem volna az utóhatásra. Oké, ott az epilógus, de engem inkább az akkori események érdekeltek volna, nem is egyéni szempontból, hanem hogy miként hatott mindez a világra, hogyan változott meg a társadalmi rendszer.
Összességében azért nem volt annyira rossz, egyszer el lehetett olvasni, csak lehetett volna ennél sokkal-sokkal jobb is. Tényleg minden adott volt egy nagyszerű történethez, de hiába csillant meg néha a remény, nem sikerült kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. De legalább a borító jól néz ki.

SzTEtti>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Ajánlásra olvastam a kölcsönkönyvet. Az eleje engem teljesen összekevert, összekavart, csak ráztam a fejemet, fintorogtam. Aztán amikor fel tudtam végre venni a fonalat, akkor élveztem a történetet. De az utolsó harmadban meg átesett a ló túloldalára a történet és forgattam a szememet. Szerintem túl sok mindent akart az írónő beleszuszakolni ebbe a könyvbe. Jó volt az ellentétes gondolkodásmódok bemutatása, a váltások is kellettek bele. De utáltam, hogy utálom Chloet. :( És azt is utáltam, hogy nem értettem meg Ada és Ethan kapcsolatát sem. Imádtam azonban a professzort! És az utolsó fejezetet. :)

Benedek_Eszti>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Ez a regény nem kapkod, lassan, ugyanakkor igen dinamikusan mutatja be a saját, elvetemült világát, így lehetőségünk van valóban nagyon mélyen belelátni. Minden oldal minden szegletét elénk tárja, ami miatt nagyon kreatívnak tartom a borítót is, hiszen a kör két oldalára sorakoztatja a jellemzőiket is. Egyik oldalon a Nők, Hatalom és Boszorkányok van, míg a másikon az Elnyomás, Üldözés és Bosszú.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/lizzie-fry-boszorkanykor/

Renáta_G>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Aki ismeri A szolgálólány meséje című történetet, akkor hasonlóságokat fel fog fedezni, csak ebben a történetben a nők kaptak egy kis mágiát, hogy több esélyük legyen az elnyomók ellen. Ez a regény barátsággal, összefogással, mágiával, akciókkal, fordulatokkal, feszültséggel, politikával és összeesküvés-elméletekkel van tele. Pörgős, izgalmas, olvasmányos kis disztópia mágiával fűszerezve.

Bővebben: https://www.kulturpara.hu/2021/11/boszorkanyos-disztopi…

Muci756>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Annyira vártam,annyira rákészültem.De semennyire sem fogott meg,én gyorsan olvasok,de 1 hét alatt a 107.ig jutottam,sehogy nem olvastatta magát.Jó sztori lenne de valami ellaposítja.

Nellicke>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Az alapötlet elég jó volt, érdekesen is indult a könyv. Sajnos elég sok lapos rész volt benne, ennek ellenére kíváncsi voltam a végére :)

Mónika_Kizlingerné_Dávid P>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

„Semmi sem félelmetesebb egy erős nőnél. Különösen a gyenge férfiak szemében.”

Nagy lehetőség lett volna az alaptörténetben, a sztori jónak ígérkezett. Nagy elvárásokkal kezdtem el és összességében csalódtam.
A szerelmi szál inkább rontott az értékelésen mint bármi pluszt tett volna a könyvhöz. A szereplők jellem és élettörténete elég felületes volt. Végig az volt az érzésem, hogy túl sok mindent akar az író de közben nem tudja átadni… összeollózott egy kis sztorit a szolgálólány meséjéből és egy kis Stephen King-t.

Farkas_Mária_Emőke>!
Lizzie Fry: Boszorkánykör

Nagyon szeretem a fantázia könyveket, ez nálam aratott ,nem szeretem a romantikát, de a benne lèvő szálltol nem csöppögöt a könyv ès ez igy volt jó ahogy volt.

Belle_Maundrell >!

– Sosem tudhatjuk, mennyi időt tölthetünk a szeretteinkkel. Ne pocsékold el.

mgdlaura>!

— Miért segít egy ügynök egy boszorkánynak?
Ethan kinyitotta a szemét.
— Mindannyiunkban van egy darabka őrület. Van, akinek nagyobb darab jutott belőle, mint másoknak.

Belle_Maundrell >!

[…] a dolgok néha csak hajszálon múlnak. Csupán illúzió, hogy az ember irányítani tudja az eseményeket.

Belle_Maundrell >!

A nappal és az éjszaka nem gonosz, ahogy a Hold sötét oldala sem eleve rossz. Azon múlik, ki és hogyan bánik ezzel az erővel.

Kapcsolódó szócikkek: éjszaka · nappal
bogesxd>!

Hirtelen nagyon kimerültnek érezte magát. Minden alkalommal, amikor a célja közelébe ér, valaki mintha odébb vinné a kaput.

bogesxd>!

Az apja is a Coltokat kedvelte, tartott is egyet a pult alatt a kocsmájában, egy puskával együtt. Ernesto García mindig azt hajtogatta Adelitának és ikernővéreinek, hogy minden civilizált nemzetnek be kellene tiltania a lőfegyvereket. De arra is rámutatott, hogy az Egyesült Államok messze volt attól, hogy civilizált legyen.

bogesxd>!

Ethan felnevetett. Nyilván hozzászokott már, hogy meg akarják ölni. Ami egyrészt nagyon menő volt, másrészt nagyon szomorú, csak nézőpont kérdése.

Belle_Maundrell >!

– […] A férfiak arroganciája nem ismer határokat.

Kapcsolódó szócikkek: arrogancia · férfiak
Belle_Maundrell >!

[…] a nők mindenre képesek, ha boszorkányok, ha nem.

Kapcsolódó szócikkek: boszorkány · nők
bogesxd>!

Az anyja mindig is világossá tette Daniel és a testvérei számára, hogy nem tartoznak neki semmivel, még az életükkel sem. A gyerekek nem kérik, hogy megszülessenek, mondta annak idején nekik; ezért kell nekünk megtennünk mindent értük, bármi is történjék.