Baby, ​baby 7 csillagozás

Liz Nickles: Baby, baby

„Világbajnok szervező legyen a talpán, aki egyszerre akár tíz tehességi tesztet elvégez, tíz különböző utasítással, de Kate mindenre el volt szánva. A polcokon ott sorakozott húsz kis műanyag pohár, tíz szemcseppentő, tizenhét apró kémcső, valamint öt ébresztő-, egy tojásfőző- és négy karóra. Ahogy az órák sorban csörögtek, Kate mindig odarohant a megfelelő csomaghoz, hogy a következő lépést elvégezze.”
Kate tökéletesen megtervezte életét: férj, karrier, siker. Határidőnaplója szerint a következő feladat egy gyönyörű gyermek. Ez azonban korántsem bizonyul olyan egyszerűnek, mint gondolta. Férjével több mint egy évet töltenek hőmérők, naptárak, grafikonok és különböző lombikbébi-programok között, ám mindez lassan felőrli idegeiket és házasságukat. Kate végül elköltözik, állást változtat, új életet kezd. S ekkor, a legváratlanabb pillanatban kiderül, hogy terhes.
„Új regényében Liz Nickles arról mesél nekünk, hogy a gyerekekkel néha már fogantatásuk előtt sem lehet bírni.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vénusz könyvek Maecenas

Maecenas, Budapest, 1992
288 oldal · ISBN: 9637914145 · Fordította: Keszthelyi Klára

Thomas Jefferson

aszor>!
Liz Nickles: Baby, baby

Évtizedek óta megvan ez a könyvem, még akkor vásároltam, mikor én is kisgyermekes anyuka voltam. Azután nem került sor az olvasására, igy a könyvespolc hátsó sorába került.
Most néhány kihivás miatt a kezembe vettem.
Mindig aktuális témát boncol az irónő, a gyermekvállalást. Tökéletesen megértem Katet, aki harcol a kisbabáért, 39 évesen szeretne anya lenni. Miközben óriási lelkiismeretfurdalást érez egy néhány éve átesett abortusz miatt. /Abban az időben még korábban szültek a nők./
Erre a feszültségre a házassága is rámegy. Mikor már kezdtem megcsömörleni a hisztijétől, kiderül, hogy kisbabát vár. Új munkahely, válás, új kapcsolat, barátnők tanácsai, mind-mind megtalálható a könyvben. Itt ismét érdekelni kezdett a regény, hogyan viseli az áhitott terhességet, milyen lesz a kilenc hónap, elfelejti-e, hogy éveken át harcolt a babáért.
A könyv végére Kate élete is révbe ér, és minden elrendeződik körülötte.

Inimma>!

– Tudod, Kate, a régi időkben az elsőszülött fiú automatikusan mindent örökölt – nagyvonalúan Kim felé pillantott. – Természetesen gondoskodott a leánytestvéreiről, de a fiútestvéreket, mondhatnánk levegőnek nézte. A féltestvéreket már nem is említem. Aztán jött Thomas Jefferson valami kiáltvánnyal, és felrúgta az ősi törvényt. Azonban én utánanéztem a dolognak, és meg kell mondanom, Jefferson bizony nagyon sok helyen felületes munkát végzett. Hamarosan összeomlik az egész, ami persze engem hidegen hagy.

187. oldal - Tizedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: öröklés · Thomas Jefferson
Inimma>!

Augusztus harmadika van, gondolta.

Inimma>!

– Soha nem gondoltam volna, hogy ez ilyen lesz. Ilyen kínlódás. A naptár, a hőmérő, az orvosok és a műtétek. Nincs egyetlen porcikám se, amit ne vizsgáltak volna már. A szex régen gyönyörű, romantikus titok volt, a kettőnk titka, most pedig közügy. Felmászol a vizsgálóasztalra, szétteszed a lábaidat, és az egész világ téged bámul egy mikroszkópon keresztül. Nem zavarna ennyire, ha aktívabban tudnék hozzájárulni. Még sohasem fordult elő, hogy egy probléma kifogjon rajtam – Kate idegesen tépkedte a körömágyát. – Dolgozz keményebben – oké! Dolgozz többet – oké! Légy okosabb – leszek! De ez a megfoghatatlan megtermékenyülési föld! Bármit csinálhatok, nem számít. Minden tőlem telhetőt megteszek, tényleg, de az egész olyan… kilátástalan – Kate szemét könnyek öntötték el. Most jött ki rajta a sok izgalom.

56. oldal - Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: meddőség
Inimma>!

Alig várta, hogy teherbe essen – az legalább felfogható állapot az emberek szemében. Szeretett volna nagy és pocakos lenni, a súlya miatt panaszkodni, terhességi csíkoktól, sőt visszérgyulladástól szenvedni. Megfelelően étkezni. Vitaminokat szedni. Tejet inni. Már az Együtt a családot is felhívta, hogy részt vegyen a gyerek születését előkészítő kurzuson. Csütörtökönként este hétre osztották be. Alig várta, hogy E-vitaminnal kenegethesse gömbölyödő pocakját. Tudni akarta, milyen az, amikor az emberre rátör a hányinger reggelente, terhesruhákat akart viselni végre, és ágyban reggelizni, a tálcát a nagy hasán egyensúlyozva, miközben azt figyeli, hogyan rúg a gyerek belül. Már több mint egy éve kísérletezett, most már tényleg terhes akart lenni. Erre a mostani állapotra nincsenek szavak, gondolta Kate. Vagyis van egy, de azt gyűlölte: meddő. Meddő, ezt lehet mondani a Nílus deltájánál lévő talajra, de nem egy harmincas éveiben járó nőre, aki két órán át képes megállás nélkül aerobikozni és röhögve veri a pasasokat teniszben.

Gyűlölte ezt a szót. Egyszerűen gyűlölte.

57. oldal - Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: meddőség · terhesség
Inimma>!

Úgy csókolta Mattet, ahogy az ember régen látott kedvesét csókolja. Hiszen az is volt.

288. oldal - Tizenhatodik fejezet - A könyv utolsó bekezdése

Kapcsolódó szócikkek: csók