Emily ​és a mélység szörnyetege (Emily 2.) 40 csillagozás

Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Sziget, amit körülvesz a szikrázó, kék tenger. Fehér homok, pálmafák. Titkos hely, ahol emberek és sellők együtt élnek, és ahol természetes, ha egy lánynak sellőfarka nő, amikor bemegy a vízbe. Emily Windsnap új otthona tökéletes.
De Emily mindent elront azzal, hogy felébreszti száz éves álmából a krakent, a legendás tengeri szörnyet. Amikor a kraken felmerül a mélységből, veszélybe kerül a szigetlakók élete, akiket Emily kétségbeesetten igyekszik megmenteni. Azt azonban legrosszabb rémálmaiban sem gondolta, hogy hamarosan felbukkan egy régi ellensége…
Varázslatos történet egy legendás szörnnyel, egy sor érdekes, mulatságos szereplővel és jó sok sellőbűbájjal.
Liz Kessler új könyve letehetetlen, s éppen olyan kedves és szívet melengető, mint az Emily, a sellőlány.

Emily Windsnap és a mélység szörnyetege címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Könyvmolyképző, Szeged, 2009
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632451596 · Fordította: Bosnyák Viktória

Linszyy P>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Azért ennél a résznél már le kellett vonnom egy fél csillagot, mert Emily elég idegesítő. Nem elég, hogy állandóan csinál valami hülyeséget, utána még magát is sajnáltatja és nem áll a sarkára. A titkolózása sem tetszik, mivel mostmár igazán remek családban él, akikben megbízhat. Bár az első és a második részben sem neveztem volna jó karakternek Emily anyját. Merthogy ennél kevésbé csak akkor tudna foglalkozni a gyerekével, ha nem is élne vele.
Viszont a Mandy szál meglepett és tetszett. Egyrészt bemutatja, hogy a gonosz emberek általában otthonról hozzák a frusztráltságot, másrészt kellemes felüdülés volt nem mindig Emily sopánkodását olvasni. És hát persze a végkifejlet szép volt így. Viszont Emily állítólagos barátai elég ellenszenvesek voltak, kicsit ment a féltékenykedés is, de ez szerintem tényleg az, ami az ajánlott korosztályt foglalkoztatja. Ez a rész már tényleg hihetetlenül mesés elemeket tartalmazott, de attól még mindig azt mondom, hogy le fogja kötni a kicsiket. Sajnálom, hogy nem adták ki az összes könyvet magyarul, mert van még ebben a sztoriban sok lehetőség. :)

Camelia>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Áááááá! Kétszer kezdtem neki. Elsőre nem jutottam semeddig. Másodjára sikerült végigszenvednem magam rajta. Hát nem volt jó. Talán azzal kellett volna kezdeni, hogy elolvasom az első részt is. De nem úgy voltam vele, hogy én márpedig anélkül is megértem a történetet. Hát nem értettem meg. Az egész egy nagy katyvasz, és még most sem sikerült tisztáznom pár dolgot. De semmikép sem szeretném elolvasni az első részt, ez után. Félek tőle, hogy az sem fog tetszeni.
És itt nem csak arra gondolok hogy az előzmények miatt nem tetszhet. Én eleve nem szeretem a sellőket. Kiráz tőlük a hideg. Nekem kiskoromban sosem volt sellőbabám, már akkor sem szerettem őket. És valószínűleg nem is fogom már őket megszeretni sosem.
Aki szereti a sellőket annak mindenképpen ajánlom ezt a könyvet.
De csak úgy hogy:
1. Az első részt is olvasta.
2. Nem múlt még el 10 éves. ( én 10 éves korom után olvastam, és számomra már nem volt élvezhető) . :(

Lovely_Angel21>!

Nagyon aranyos volt ez a könyv is! <3
Tetszett, hogy mind a két könyvnek megvolt a saját cselekménye, megoldandó rejtélye és külön-külön is kerek történetként megállják a helyüket. Kalndos és aranyos volt! Több figyelmet érdemelt volna/érdemelne! :)

Tímea_Kocsis_2>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Aranyos, könnyed és szórakoztató. Tipikus gyerekkönyv izgalmas, de egyszerű történet tanítási célzattal. Emily új helyre költözik a szüleivel, de a kíváncsisága és kalandvágya itt is bajba sodorja. Régi riválisa is feltűnik, de végül megbékélnek. Természetesen végül győz a bátorság és a helyes cselekedet.

Lahara IP>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

12-14 évesen tetszett volna, gyorsan olvasható. Emily idegesítő, az állítólagos barátai szintén. Mandyt szimpatikusnak találtam a könyv feléig. Kiöregedtem már ezekből a tinilányos egymást fúró hisztiből. Oké, a kraken szimpi volt. Talán.

rex501>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Sajnálom hogy ennek a történetnek nem sikerült ugyanazt a bájt és hangulatot visszaadnia, mint amilyen az elsőben volt. Emilyt most nagyon idegesítő és bosszantó volt, akárcsak Mandy. Az utóbbi undok természetét az írónő hiába próbálta megmagyarázni a siralmas családi állapotával, nekem még így se sikerült együtt éreznem vele. Mandy egy kö***g, akárcsak Neptun.
A titokzatos sziget és annak lakóiról pedig alig tudtunk meg valamit (pedig ezt a részt vártam a legjobban). Nagyon remélem, hogy a következő rész erről fog szólni.
Nem vagyok lenyűgözve ettől a kötettől, de azt hiszem adni fogok egy esélyt a következő résznek.

Vandaboszi P>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Az első rész után úgy gondoltam a második részt nem hagyhatom ki, hát pedig jobb lett volna…. Ritkán futok bele olyan történetbe, hogy az első rész után ami igazán kedves, bájos mese a második rész ennyire nem ragad meg. Emily ebben a részben bosszantó és idegesítő, Mandy még inkább. Pedig annyi lehetőség ki lett hagyva, azt hittem a titokzatos szigetről sokkal több minden kiderül. Picit olyan összecsapott érzést is keltett bennem, szóval nem nyűgözött le ez a kötet és azt hiszem így el is engedem ezt a sellős mesét…

vikiniki2>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Nagyon aranyos történet, ha tízéves lennék biztosan imádnám és újra és újra elolvasnám.

Flaura>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Izgalmas, aranyos kis történet volt. Jó kikapcsolódás, most pont ilyen hangulatban voltam, szóval tetszett.

knitta02>!
Liz Kessler: Emily és a mélység szörnyetege

Ez egy csilivili borítós nagy összevisszaság volt!
Sajnos a könyvtárnak nem volt meg az első rész, így ezzel kellett beérnem és azt hittem nem fog számítani, de nem így van. Utalnak ugyan az első rész eseményeire, de úgy éreztem, sok mindenről lemaradtam.
Pedig érdekes a történet, nagyon szépek az illusztrációk, a szereplőkkel sem volt különösebb bajom (bár az „ellenség” elég gagyi. Először ijesztőek, aztán jól leteremtik őket és átmennek nyusziba.), de nem hiszem, hogy ezt a könyvet egy nyolcéves kezébe adnám. Még akkor sem, ha Emily, Mandy és Shona pont olyan hétköznapi problémákkal néz szembe, mint a teljesen átlagos gyerekek.
Rettenetes káosz az egész. Néha még én is alig tudtam elkülöníteni egymástól az eseményeket, hiába más a betűtípus. De az ötlet nagyon jó, van mondanivalója és egész aranyos könyv, így maradok a három csillagnál, de kicsit csalódott vagyok.

Emily sorozat · Összehasonlítás