Az ​Uránusz a horoszkópban 2 csillagozás

Prométheusz és az égi tűz
Liz Greene: Az Uránusz a horoszkópban

Az Uránusz nem személyes planéta. Megbolygatja azokat a külső és belső struktúrákat, amelyek megakadályozzák az individuumot abban, hogy megélje: csak egy kis része a nagy egységnek. Az Uránusz kinyilvánítja a kozmosz működését, ezáltal felülírja perspektíváinkat, és végérvényesen megváltoztatja a valóságról alkotott elképzelésünket.
A könyv egyfelől részletesen ismerteti a bolygó házakban és jegyekben kifejtett hatásait, más planétákkal kapcsolatos fényszögeit, kapcsolatát a testtudattal, szerepét az élet különböző szakaszaiban. Másrészt zseniális módon bemutatja azokat a kritikus pontokat, ahol az Uránusz a „régi hagyomány” bolygójával, a Szaturnusszal találkozik.

Bioenergetic, Piliscsaba, 2006
218 oldal · ISBN: 9639652113 · Fordította: Szabó Judit

VeresIbi>!

A Szaturnusz-ciklus ….. szorosan együtt jár a fizikai és biológiai változásokkal. Az egyik ilyen változás a pubertás kor elérése az első Szaturnusz-oppozíció idején. … A pubertásfolyamat végérvényesen és visszavonhatatlanul leválaszt bennünket a szüleikkel való önazonosításról, mivel most már mi is nemzőképesek vagyunk. Bár még mindig valakinek a gyerekei vagyunk, de már saját gyermeket is tudunk nemzeni, ami azt jelenti, hogy egyenrangúak, sőt, riválisak vagyunk azokkal, akik eddig minket védelmeztek.

Liz Greene: Az Uránusz a horoszkópban Prométheusz és az égi tűz

VeresIbi>!

Testi és emocionális csalódások segítségével haladunk előre a csecsemő abszolút összeolvadt állapotából a kétévesig, és aztán a tizenévesig. Nem kapjuk meg a vágyott dolgokat, így tanuljuk meg, hogy el vagyunk választva. Az élet vagy a szeretet megvonása félelmet, dühöt és magányosságot kelt, amelyet a gyerek sírással és dühkitöréssel fejez ki. Normálisan egy „elég jó” anya esetében (Winicott kifejezésével élve), ezek az érzések pozitívabbá és megfoghatóbbá válnak:lassan felfogjuk, hogy legalább egy ideig életben tudunk maradni anyánk nélkül. Ez az önbizalom kezdete.

Liz Greene: Az Uránusz a horoszkópban Prométheusz és az égi tűz