Part ​of Your World 3 csillagozás

Liz Braswell: Part of Your World Liz Braswell: Part of Your World Liz Braswell: Part of Your World Liz Braswell: Part of Your World

What if Ariel had never defeated Ursula? Five years after the (twisted) events of the film, Ariel is now the queen of Atlantica, and Ursula is running Eric's kingdom on land. But when the sea witch threatens Atlantica once more, Ariel finds herself returning to a world (and a prince) she thought she'd left behind forever.

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Twisted Tales angol

480 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781761201912
Scholastic Australia, Ausztrália, 2020
Disney, 2018
ASIN: B07J45189R · Felolvasta: Saskia Maarleveld

H_Ágota>!
Liz Braswell: Part of Your World

Imádom az újramesélt történeteket, így mikor rátaláltam erre a könyvre tudtam, hogy el kell olvasnom! Szerencsére nem csalódtam benne.

A könyv öt évvel azután kezdődik, hogy Ursula nyert. Ariel egy néma királynővé vált, aki Atlanticát próbálja irányítani, Ursula Vanessaként háborúra készül, Eric pedig hipnotikus kábulatban színházi darabokat ír. Így telt el öt év, aztán egy nap Hablaty dédunokájával együtt felfedezik, hogy Triton király még életben van – polip formájában. Így Ariel ismét visszatér a szárazföldre, hogy megmentse apját, de ehhez persze számos segítségre is szüksége lesz

Tetszettek a karakterek, különösen Arielt szerettem, hogy nagyon jó királynővé nőtte ki magát, és tényleg tanult a hibáiból. Ericben pedig, hogy mennyire elkötelezett a királysága és a népe iránt. A kettejük szerelme szerencsére jobban ki lett fejtve, a romantika lassan indult be, de annál jobb volt olvasni. Viszont eléggé hiányoltam Arielnek a testvéreit. A mesében szinte nem is voltak jelen és itt is csak megemlítették őket egyszer-kétszer. Szívesebben olvastam volna róluk egy kicsivel többet.

A befejezés egy pozitív csalódás volt, mivel habár nem erre számítottam, mégis tökéletesen működik a történetben.

Szóval összességében annyira szerettem ezt a könyvet, hogy hamarosan többet fogok olvasni ebből a sorozatból. A Disney szerelmesei biztosan élvezni fogják!