Amikor ​utoljára láttalak 24 csillagozás

Liv Constantine: Amikor utoljára láttalak

Kate ​English doktornőnek minden megadatott: milliós vagyon, jóképű férj, gyönyörű kislány, mesés karrier és irigylésre méltó otthon. Boldogságának azonban vége szakad, amikor édesanyját brutálisan meggyilkolják. Mérhetetlen gyászában egykori legjobb barátnőjéhez, Blaire Barringtonhoz fordul, aki annak ellenére, hogy évek óta nem álltak szóba egymással, eljön a temetésre, s egy pillanat alatt újraszövődik köztük a régi kötelék.
Aztán a gyászt felváltja a jeges rémület, Kate ugyanis a temetés estéjén névtelen üzenetet kap: „Azt hiszed, ennél szomorúbb már nem is lehetnél, de csak várj! Mire végzek veled, azt fogod kívánni, bárcsak neked lett volna ma a temetésed!” A zaklatott fiatalasszonynak most nagyobb szüksége van régi barátnője segítségére, mint valaha.
Ahogy Blaire saját szakállára nyomozni kezd, hamar világossá válik, hogy az előkelő baltimore-i körökben nem minden az, aminek látszik. Hűtlenség, árulás, hazugságok kerülnek felszínre, miközben a gyilkost… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2019
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634488224 · Fordította: Kenyeres Anna
Vinton, Budapest, 2019
384 oldal · ISBN: 9789634488231 · Fordította: Kenyeres Anna

Zanit>!
Liv Constantine: Amikor utoljára láttalak

Ez sokkal kevésbé tetszett, mint az Az utolsó Mrs. Parrish. Valahogy nem jó ritmusban jöttek a nézőpontváltások, rosszkor ugrottak be a visszaemlékezések.
Kate szörnyen ellenszenves volt, így elég nehéz lett volna együttérezni vele.
Ami pedig végleg tönkretette a történetet, az spoiler. Olyan nincs, hogy spoiler
180 fokos fordulat az egyik karakternél, utólagos, gyenge magyarázatokkal, ez hiteltelenné tette az egészet. Kár érte…

BBetti86>!
Liv Constantine: Amikor utoljára láttalak

Azzal tudom legjobban jellemezni, hogy amikor a barátnőmnek megmutattam, elolvasta a fülszöveget és az alapján megtippelte, ki a regény 'gonosza' – eltalálta. Annyira vártam én is a fordulatot, a meglepetést, de nem jött össze. Túlságosan rá lehetett érezni a dolgokra, ha az indítékot nem is lehetett előre kitalálni.

Pedig jó kis karácsonyi krimi lenne ez, amikor az ünnepekre készülés helyett temetésre kell menni és az életveszélyes fenyegetések miatt aggódni. Azt egészen jól el is kapta a szerző, hogy Kate egyre paranoiásabb és lassan már senkiben sem bízik. Lehetne sorolni, hogy lesz egyre elszálltabb a viselkedése és ezzel még sebezhetőbb a nő.
Csak az nem jött össze, hogy meglepődjünk, ki a gyilkos és a fenyegető. Nekem túl erős volt a Gázlángból ismerős cselekményszál – spoiler A végső csavarral meg az volt a bajom, hogy nem éreztem eléggé előkészítettnek. Talán két nagyon apró nyom volt spoiler, de igazából a semmiből jött a kórtünet és a mindent kiváltó indíték is.

A vége ismeretében nem tudom eldönteni, hogy mit érezzek a szereplőkkel kapcsolatban. Kate sokáig korrekt főszereplő volt nekem, de a végén a férjével az a spoiler Simon, Kate férje így utólag visszanézve spoiler. Blaire… belőle lehetett volna a tökéletes spoiler

Majdnem jó kis guilty pleasure olvasmány gazdagokról és a bűneikről, csak túl érzelmes lett botrányos helyett. Lekötött így is, de ha kicsit gonoszabb és sötétebb a cselekmény, a szereplők végső döntései, akkor jobban élveztem volna, mint a könnyekkel, sok érzelemmel és a nagy megbocsátásokkal.
Így viszont lélektanilag igyekszik mélyebb lenni, felemás sikerrel. Kate esetében még jobban elhittem, Blaire már kevésbé.

Előnye viszont, hogy gyorsan pörögnek az események, lebegős a sztori és a függővégek is olvastatják a fejezeteket. Könnyed kikapcsolódásra kis nyomozással megteszi, de inkább csak csajos krimi, mint igazán a figyelmem lekötő nyomozás.

Ildiko_Szabo_2 P>!
Liv Constantine: Amikor utoljára láttalak

Nem igazán nyerte el a tetszésemet. Viszonylag könnyen olvasható, de elég kuszák a karakterek. Kate igazán idegesítő volt egy ideig, majd egyszer csak mintha elvágták volna az egészet, megváltozott. Igazán ez az, ami jellemző szinte mindenkire, nem életszerűek a karakterek és viselkedéseik. Kate mellett Simon viselkedése is hihetetlen. spoiler

Varga_Benita>!
Liv Constantine: Amikor utoljára láttalak

Az eleje unalmasan épült fel. Nem igazán tudtam megkülönböztetni a szereplőket. Aztán, ahogy egyre jöttek a bonyodalmak szerettem volna a falat kaparni, főleg az utolsó 50-60 oldalon…

Mária_Dér>!
Liv Constantine: Amikor utoljára láttalak

Engem nagyon irritált Kate viselkedés Hildával. Akármennyire gazdag, és orvos is, bicskanyitogató volt, ahogy a gondozónővel bánt.