A ​dao felismerése 2 csillagozás

Liu Yiming: A dao felismerése

A ​dao az Út, mely minden ösvény mögött megbújik, az összes elv alapjául szolgáló igazi rendező elv, az összes létező mögött rejlő valódi létező. A taoizmus, a legtágabb értelemben véve, az igazság és a valóság keresése. Szűkebb értelemben véve a Kína ősi tudását hordozó hagyomány. Ez a szűkebb értelmezés azonban egyre időszerűbbé válik, mivel a taoizmus az elmúlt néhány évszázadban már kiterjesztette befolyását Nyugatra, mégpedig oly mértékben, hogy az emberi létnek már majdnem annyi területére gyakorol hatást, mint Keleten.
Nyugati nyelveken manapság számos könyv taglalja a taoizmus kapcsolatát a pénzbefektetéssel, a cégvezetéssel, az egészséggel, a gyógyászattal, a szexualitással, a tudománnyal, a pszichológiával, a művészettel, az életmóddal, a háborúval, az oktatással, a társadalommal és mindenféle vallással vagy megvilágosodásra törekvő irányzattal.
A jelen kiadvány nem tartozik az ilyen könyvek sorába, mégis tartalmaz mindegyik témából egy kicsit, sőt még többet… (tovább)

Aranyelixír, Budapest, 2015
122 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631217728 · Fordította: Horváth Gábor

Liu Yiming: A dao felismerése

Leginkább gyakorlóknak szóló útmutató a taoista testi-lelki-szellemi műveléshez, illetve a hiteles tanítások felismeréséhez, a félrevezető megközelítések kiszűréséhez. Már a XVIII. században is kóklerek és haszonlesők fertőzték a valódi önművelést keresők törekvéseit. Liu Yiming átfogóan és világos megfogalmazással bemutatja a taoista kozmológia/valóságszemlélet és benső alkímia összefüggéseit – ám a helyes használat érdekében talányos jelképekbe öltöztetve (nehogy az avatatlanok sérüléseket okozzanak maguknak egy tévesen értelmezett gyakorlattal).

Bővebb ajánlóm: https://moly.hu/karcok/1650648

kávésbögre P>!
Liu Yiming: A dao felismerése

Érdekes olvasmány annak, aki érdeklődik a keleti kultúra iránt, legfőképpen a taoizmus iránt. Vannak benne egészen kedves-humoros részek, amik a nyugati (közép-európai?) embert megmosolyogtatják, de érdemes néhány tanácsot megfogadni, főleg annak, aki kiegyensúlyozottabb, harmonikusabb életre vágyik.

FélszipókásŐsmoly P>!

Kevesen sétálnak az Égbe vezető úton – a legtöbben azért versengenek, hogy megízlelhessék a pokol ízét.

100. oldal - Értékek

Kapcsolódó szócikkek: taoizmus
FélszipókásŐsmoly P>!

A taoizmus szánalomra méltó helyzetben van. Miért nem végeznek alapos és mindenre kiterjedő kutatást azok, akik tanulmányozzák? A hatalmas ügyet, amely minket a lehető legjobban érdekel, gyermekek játékaként kezelik, a bölcsek alapelveit pedig magától értetődőnek tekintik. Az emberek önzők és meggondolatlanok, tele fennhéjázó büszkeséggel. Szeretnek kényelmesedni és félnek a szenvedéstől, mégis a halhatatlanság útjairól képzelegnek – mintha azt hinnék, hogy a kényelem utáni mohó vágy és a fájdalomtól való félelem a halhatatlanság receptje.

101-102. oldal - Keressünk útmutatást!

Kapcsolódó szócikkek: halhatatlanság · taoizmus