Gyógyulás ​gyógyszerek nélkül 3 csillagozás

Bizonyíték az öngyógyítás hatékonyságára
Lissa Rankin: Gyógyulás gyógyszerek nélkül

„Léteznek ​olyan tudományos adatok, amelyek alátámasztják a köztudatban terjengő, csodának tűnő öngyógyító történeteket? Meghiszem azt! Bizonyíték van rá, hogy elménk megváltoztatásával gyökeresen megváltoztathatjuk a testünket. Ahogy arra is, hogy az egészségtelen gondolatok megbetegítenek. És nem csak mentálisan. Élettanilag. Hogyan lehetséges ez? Ne aggódjanak. Pontosan elmagyarázom, hogyan lesz betegség az egészségtelen gondolatokból és érzelmekből, és hogyan segítik a test felépülését az egészséges gondolatok és érzelmek.”

A klinikai kísérletekben placebo hatásnak nevezett jelenség során a páciensek nem egyszerűen jobban lesznek. Nem csak képzelődnek. Valóban meggyógyítják a testüket, amikor meggyógyítják a gondolataikat. Amikor maga is betegeskedni kezdett, Dr. Lissa Rankin úgy érezte, hiányzik valami a hagyományos orvosi módszerekből: a felismerés, miszerint a test képes helyrehozni magát, és az a módszer, ahogyan a tudat erejével aktivizálhatjuk ezt a képességét.… (tovább)

Édesvíz, Budapest, 2014
ISBN: 9789635292332 · Fordította: Farkas Eszter
Édesvíz, Budapest, 2014
308 oldal · ISBN: 9789635291885 · Fordította: Farkas Eszter

Lissa Rankin: Gyógyulás gyógyszerek nélkül

Lissa Rankin: Gyógyulás gyógyszerek nélkül Bizonyíték az öngyógyítás hatékonyságára

A tudat teremtő ereje az, amiben sokan nem hisznek, pedig ez a megoldás mindenre. Ha elhiszed azt, hogy valami „fekete”, akkor az lesz, ha pedig azt, hogy „fehér”, akkor fehér lesz. Nincs gyógyíthatatlan betegség, csak tehetetlen ember.

Pál_Kata

Kering egy történet egy nőről, akinek a rákja eltűnt a sugárterápia hatására. Csakhogy az orvosok később rájöttek, hogy a gép elromlott. Valójában egyetlen halvány sugár sem érte, csak ő hitte úgy. Na meg az orvosai.

Pál_Kata

Beszélik, hogy az egyik kemoterápiás szerrel, az EPOH-val kapcsolatos kutatási eljárás részlegesen pozitív eredményekkel járt, azonban az egyik onkológusnak kiugró sikerei voltak. Miért? Állítólag azért, mert a páciensek tájékoztatása közben felcserélte az eljárás nevének betűit: EPOH helyett HOPE (REMÉNY) nevű gyógyszert fecskendezett beléjük.

Pál_Kata

A test-elme kapcsolat létezését már évtizedek óta hirdetik az egészségügy úttörői. Ennek ellenére mégsem sikerült utat törnie magának a hagyományos orvostársadalomba. Fiatal orvosként jóval azután vettem át az orvosi diplomámat, hogy olyan közismert gyógyítók, mint Bernie Siegel, Christiane Northrup, Larry Dossey, Rachen Naomi Remen és Deepak Chopra felhívták a figyelmet a test-elme kapcsolatra, ezért joggal hihetnék, hogy ezek a tanok beépültek a tanulmányaimba. Holott orvosi tanulmányaim befejezése után sokáig mit sem tudtam munkásságukról. Kutatásaim kezdetéig nem is olvastam a műveiket.

Miután végre megtettem, megsemmisültem.

Hogyhogy nem ismertem ezeket a széles látókörű, nyílt szívű orvosokat? És a könyveik miért nem kötelező olvasmányok a medikusok és a rezidensek számára?

Pál_Kata

Lassan ébredezni kezdtem az orvosi tanulmányaim és a gyakorlóévek okozta altatásból, és a kábaság ködén át megláttam a fényt.

Katan

Jöjjenek, tárják ki a tudatukat. Változtassák meg a hiedelmeiket. Teremtsenek helyet a „lehetetlennek”. Nem tudhatjuk, milyen csodák történnek.