Stuart ​Horten mágikus masinái (Stuart Horten 1.) 69 csillagozás

Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Stuart Horten meglehetősen alacsony tízéves. A balsorsa a meglehetősen unalmas Beetonba, apja szülővárosába veti, ahol senkit sem ismer, ráadásul a szomszédban az elviselhetetlenül nagyképű Kingley-lányok laknak. Lehet ennél rosszabb?

Ám egyszer csak megkezdődik élete legnagyobb kalandja… Meg kell találnia nagy-nagybátyja elveszett műhelyét, ami telis-tele van trükkös és varázslatos tárgyakkal. Nyomkövetés és rejtélyek minden sarkon – ám ami elsőre izgalmas és mulatságos feladatnak látszik, hamar veszélyes küldetéssé válik, amit nem képes egyedül megoldani.

Letehetetlenül izgalmas és csavaros!

Eredeti megjelenés éve: 2011

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: 9 éves kortól

Pagony, Budapest, 2015
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634100928 · Fordította: Wertheimer Gábor · Illusztrálta: Temujin Doran

Stuart Horten

Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Stuart Horten fantasztikus kalandjainak olvasása közben rájöttem, hogy miért is szeretek ifjúsági regényeket olvasni. Azért, mert egyszerűen nem lehet bennük csalódni. Nincsenek felesleges, csak a terjedelem bővítésére szolgáló részek, idegesítő szereplők, nyakatekert cselekmények. És mindezeket levonva marad nekünk a száz százalékos szórakozás, meg a móka és kacagás. Egyetlen baj volt csak ezzel a könyvvel, hogy egy nap alatt elolvastam. De ugye ezt semmiképpen sem lehet hibának felróni. Sőt!

Örömmel vettem részt Stuart rejtélyes nyomozásában, nagy izgalommal követtem az elrejtett nyomokat, együtt menekültem vele a Kingsley lányok elől, csörgettem a zsebemben a pennyket, nevettem az édesapja elképesztő szókincsén, és Stuarttal együtt én sem fogtam fel sokszor szavainak jelentését.
Engem teljesen elvarázsolt és magával ragadott a történet, tetszett Lissa Evans stílusa, egy nagyon színvonalas gyerekkönyvet olvashattam.
El sem tudom képzelni, ha engem így beszipantott a könyv, milyen hatással lehetne egy ifjú, kalandokra éhes felfedezőre. :)
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2015/12/lissa-evans-stuar…

worsi P>!

Tökéletes.
Néha belefutok olyan könyvekbe, amik valamiért nagyon vonzanak. Ezt egy könyvesboltban láttam meg, az tetszett benne, hogy kicsi. Aztán a könyvtár is beszerezte, onnan rögtön lecsaptam rá az újdonságok között. Hazahoztuk, este egy lendülettel elolvastam a felét, másnap a másik felét is.
Hogy miért tetszett? Először azért, mert kicsit Az üveggyerekekre emlékeztetett, az meg tetszett. Aztán meg azért, mert nyomozós gyerekregény. Kicsit olyan, mint a cédulás játék, amit a tesóimmal játszottunk gyerekkorunkban: egy papírt a kezébe adtunk a játékosnak, azon volt egy helyszín, ahol a következő fecni volt elrejtve. És így tovább, körbe kellett barangolni a lakást, a végén pedig egy kacat volt a jutalom/megfejtés. (Most, hogy belegondolok, a molynyomozás is ilyen. :-))
Mondjuk visszanézve a történetet semmi extra nincs benne, a szokásos sablonnal indít például: új város, nulla barát, unalmas nyár – aztán hirtelen történik valami. De az a valami annyira jól, annyira letehetetlenül van megírva!
Amit szerettem még benne, az a versenyfutás az idővel. Meg hogy vannak benne egyszerű munkásemberek (az egyik gyerek apukája építkezésen dolgozik). Meg a csavart a végén. Meg hogy mégis elhiszem, hogy velem is történhet kalandos dolog egyszer talán.

Juci P>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Ó, ez tök jó volt! Viszont van egy százdolláros kérdésem: ha ez a könyv Angliában játszódik (egyébként elég sokáig azt hittem, hogy Amerika), akkor miért száz dollárról beszél a nem mondom meg, kinek az apukája?
(Örök emlék marad, hogy pár fejezetet @Dr_Pesto-nak olvastam fel a kórházban, miután volt egy icipici műtétje. A felolvasást kábé kétoldalanként megszakította a fájdalom igazságtalanságáról való filozófiai párbeszéd. :))

sztinus>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Egy ilyen klasz könyvről muszàj írnom. Ez az, amiben minden benne van, ami egy jó könyvhöz kell. Kitűnő külcsíny, kitűnő szereplők és törtènetvezetès, az utolsó pillanatig feszültségben tart.
Pazar és kész.

smetalin>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Nagyon jó kis nyomozós-rejtélyes könyv volt. Minden gyermeknek ajánlom!!! (és felnőttnek is persze!)
Régi örökség nyomába indul 10 éves főhősünk, kinek nagy-nagybácsija egy híres bűvész volt. Sok elszórt utalás, egy csipetnyi mágia és kedves szomszéd lányok segítik útját.
Ez egy gyermekkönyv, való igaz, de szerencsére nem olyan stílusban íródott mikor a gyerekeket „bepalizzák” az írók, és idétlen hülyeségeket sóznak a nyakukba, azzal a céllal, ez egy gyerekkönyv jó lesz ide ennyi is. Én felnőttként is nagyon élveztem, jók a szereplők, a téma is, na jó a szülők kicsit talán elnagyoltak lettek, de ők mellékesek voltak.

Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Nagyon szerettem! Úgy terveztem, hogy olvasgatom majd esténként, de – sajnos, vagy nagy örömömre –, de le sem tudtam tenni. Szerencsére szép kerekre sikeredett, így nem esz a fene, hogy (most rögtön) elolvassam a folytatást.

Angele>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Maximális pontszámot érdemel, és nem csak a történet miatt, amiben benne volt a jó mese minden kelléke, humor és izgalom, nyomozás, trükk, varázslat, hanem a szépen megfogalmazott bővített mondatok miatt is. Vártuk a végét, de nem azért, mert untuk és miközben nagyon izgultunk hová tűnt Lily és Tony, nagyon megszerettük Stuart Hortent és Aprilt.

kratas P>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Nagyon aranyos és egyedi mese, kedves szereplőkkel (kivéve a polgármester és a múzeumi tagok) :)

FreeAngel P>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Kedves, bájos kis rejtélyes történet, de rendhagyó módon. Engem a szabadulószobákra emlékeztetett, ahol saját magunk által felfedezett nyomok alapján szintén magunknak kell kitalálni, mivel mi a teendő, hogy aztán kulcsok, lakatok és furcsa szerkezetek kreatív akadályait leküzdve, feladatokat megoldva jussunk el a célig.
Fiatal és felnőtt, kalandra vágyó olvasóknak egyaránt szórakoztató olvasmány.

lenne P>!
Lissa Evans: Stuart Horten mágikus masinái

Jujujjjujjj! Hihetetlenül jó ez a könyv! Csak ujjongok a téli napsütést beengedve a csokimikulások vöröslő hegyein keresztül. A kukásautó nem régen ment el dolgavégezetten; benne utaznak már azok a dolgok, amik még a jelent összekötötték a megváltozhatatlan múlttal. Megváltoztathatatlan? Talán mégis van remény! Talán mégis van igazi varázslat! Talán mindenki megtalálja egyszer a helyét és boldog örökké. Ezért olvasok „meséket”.

Bea_Könyvutca P>!

– Elmegyek a gyerekkönyvekhez – közölte Stuart az apjával, amikor beléptek.
Édesapja mosolyogva bólintott. Stuart tulajdonképpen azt is mondhatta volna:
– Felmászok arra a banánra és lisztes zacskókat dobálok a könyvtárosok fejére – és Mr. Horten akkor is csak mosolyogva bólintott volna. Ha belépett bármilyen könyvtárba, egyfajta révült állapotba került.

37-38. oldal, Negyedik fejezet

Bea_Könyvutca P>!

– Azért vagyok itt – jelentette be –, hogy rendeléseket vegyek fel különféle nedűkre. A citrusfélékből készült gyümölcsnektárok gazdag spektrumát kínálhatom, illetve a szirupalapú, szénsavval dúsított italok asszortimenjét.
– Én kólát kérek – mondta Stuart.
– Mi is – mondta June.
– Üstöllést visszatérek a választott italfélékkel – mondta Stuart apja, és kiment a szobából.
Némi csönd után June és May egymásra néztek, majd kuncogni kezdtek.
– Fura a papád – jegyezte meg May.
Stuart mély levegőt vett, és éppen készült, hogy valami elképesztően, kegyetlenül goromba dolgot mondjon (mert a lánynak ugyan igaza van, tényleg fura az apja, de akkor is az ő apukája), amikor April váratlanul megszólalt.
– Ne nevessetek! – pirított rá a testvéreire. – Senki sem tehet a szüleiről. Az milyen, amikor anya elkezd énekelni? Na és a papa sortnadrágja, amit a tavalyi iskolai bulin viselt, és aminek lyukas volt a feneke? Nagyon rosszul éreztük magunkat, amikor kinevették.

114. oldal, 13. fejezet

KÖRHINTA LAKÓPARK
Elegáns lakások elérhető áron
    Mi nem fogjuk szédíteni

Jesper_Olsen>!

Lehetséges, hogy egy kérdőjelet kellene tetováltatnia a homlokára, tűnődött Stuart, és ha az apja mond valamit, csak rábök az ujjával.

Chöpp >!

Ám aki okos, az nem feltétlenül érzékeny is.

Kapcsolódó szócikkek: okosság
FreeAngel P>!

– A fenébe, a tiéd is – mondta Stuart bosszúsan.
– Mi a baj? – kérdezte Leonora.
– April zseblámpájának is lemerül az eleme.
– Akkor jobb, ha igyekszünk – mondta Leonora. – Pluto vakvezető kutya és nem vakvezető vakond. Egy kis fény kell neki, hogy tudjon tájékozódni.

Kapcsolódó szócikkek: Stuart Horten · vak · vakond
Chöpp >!

– Aha! – szólalt meg Mr. Horten, és a felesége fölött Stuartra nézett. – Különös mefitikus szagot éreztem, s immár látom alluviális eredetét is.
– Elestem a büdös sárban – magyarázta Stuart.

Dr_Pesto>!

– Egyáltalán nem igaz, hogy egyformák vagyunk – folytatta nyomban az egyik lány. – June bal oldalon választja el a haját, én, May, a jobbon, April pedig szemüveges.
– Teljesen egyformán beszéltek.
– Ha jobban megismersz minket, majd rájössz, hogy ez sem igaz.
– De érdekes! Én úgy érzem, hogy máris vagy három hónapja ismerlek benneteket – jegyezte meg Stuart. – Április, május, június…

113. oldal (Pagony, 2015)

Babó_Buca P>!

– Ha pedig csak a keresztnevedet nézzük – folytatta az apja –, az a Rattus szó anagrammája. Ez természetesen azt jelenti latinul, hogy „patkány”.

61. oldal, Hetedik fejezet

Stuart Horten sorozat · Összehasonlítás