Rossz ​barátok (Klikk 2.) 54 csillagozás

Lisi Harrison: Klikk 2. – Rossz barátok

A New York-i gazdag családok mind az Octavianba szeretnék járatni lányaikat. Az iskolában a hírhedt KLIKK négyesfogata dönti el a jövő évi ruha és pasidivatot, és a róluk szóló pletykák lassan bekerülhetnek a történelemkönyvbe is.

Massie: a divatguru Klikk-diktátor Halloween partit rendez, bár ki van bukva, hogy ezért is Claire aratja le a babérokat, sőt, talán még a szexi Cam Fisher-t is!

Alicia: az áruló!!! Nincs is annál aljasabb barátnő, mint aki az egész suli előtt égeti le Massie-t, csakhogy végre ő kerülhessen a Klikk trónjára.

Dylan: diéta ide vagy oda, a „kis vörös” nagyban gyűjti a pletykapontokat.

Kristen: a sportos szőke ciklon nagy titkot rejteget, ami ha kiderül, akár a Klikk-tagságába is kerülhet. Claire: ideje nagyobb fokozatra kapcsolnia, ha tényleg teljes jogú tagja akar lenni a Klikknek. Ha(!) akar.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ulpius-ház, Budapest, 2007
302 oldal · ISBN: 9789632540573 · Fordította: Szeredás Lőrinc

Massie Block · Claire Lyons

Dombi_Petra>!
Lisi Harrison: Klikk 2. – Rossz barátok

Az első rész után, úgy érzem jelentősen megnőtt a pozitív gondolataim száma a sorozat iránt. Még most is együgyűnek tartom, és meglátszik, hogy hetedikesekről szól, azonban ezt már többé-kevésbe mégis élveztem.
Megmutatkozik, hogy Massie mégsem olyan álnok kígyó, mint amilyen zord a külseje, de remélem, sokat változik a történet folyamán – bár a végkifejlettett sajnos nem hiszem, hogy megtudom . Clairet sajnálom, de nem tudom miért fut olyan szekér után, ami nem veszi fel?!
A Halloween-i buli, valamint az egyenruha tervezés nagyon tetszett, lehet ezért is a több csillag :)

Ulpius-ház, Budapest, 2007
302 oldal · ISBN: 9789632540573 · Fordította: Szeredás Lőrinc
Agymanó>!
Lisi Harrison: Klikk 2. – Rossz barátok

Nálam az ilyesfajta könyvek, mint ez, általában garanciák a sikerre. De ez elég távol áll pillanatnyilag bármiféle sikertől…. Az első 100 oldalon megtéptem volna az összes kis Allisont. És Claire-t is. Halvány gőzöm sincsen róla, hogy mégis miért akar barátkozni ezzel a négy lánnyal, hisz mindegyik képmutató, buta, önző és szemernyi kedvesség sincsen bennük. Úgy törtetnek a csúcsra, mint egy hegymászó és az sem zavarja őket, ha az őrölt tempó közben egymást tapossák el. Sőt, szerintem örülnek az így nyert pár plusz centinek is. Így én azon is erősen gondolkodom, hogy Claire jobb-e náluk.
Látom, hogy mindössze 4 része van kiadva a sorozatnak, a következő kettőt biztosan lenyomom, mert közel sem a legrosszabbak az eddig olvasott könyveim közül, de azért remélem, hogy minimális jellemfejlődés lesz benne…

Nadine_Never>!
Lisi Harrison: Klikk 2. – Rossz barátok

Jaj jaj Claire, Claire mit tegyen veled az ember? Mikor fogsz rájönni ,hogy ők nem barátaid és csak bántanak? Valószínűleg soha ,de azért szeretlek.
A folytatás nem lett olyan jó ,mint az első rész. Szerintem az írónő nem is tervezte mert az első elmegy önálló kötetnek, utána minden résznek bődületes nyitott vége van. Ennek is sajnos. Ami még levesz az egészből ,hogy ronda a borító. Az eredeti annyival jobb.

Fleur_Rouge_Cerise>!
Lisi Harrison: Klikk 2. – Rossz barátok

Az utolsó oldal elb*szta az egész könyvet. De most komolyan, hogy lehet valaki ennyire síkhülye az emberi érzelmek terén, mint Claire? Pedig, már majdnem megadtam a 4 és fél pontot könyvnek, mivel itt már kevesebbet gonoszkodtak a lányok.
Sokkal több hozzáfűzni valóm nincs. Igazából ugyan azt éreztem ennél a könyvnél is mint az előzőnél.
1. Még mindig nem tudom elhinni, hogy a főszereplők 12 (!!!) évesek.
2. Még mindig nem értem mire föl a Klikk cím, amikor semmilyen klikkről nincs szó. Csak 4 barátnőről.
Amúgy a fülszöveg Alicia része totál lelövi az egész könyvet, de mind egy…
Minden esetre továbbra is érdekel a folytatás.

Nikii_Kovács>!

– Mi vagy te, bazmeg, tárlatvezető?
– Én? Dehogy vagyok. – jött zavarba a fiú.
– Akkor meg mit hadonászol a képem előtt? – vágta rá Massie.

Kapcsolódó szócikkek: Massie Block
Nikii_Kovács>!

– Claire, szerinted én a tanterembe állok az ajtó mellett?
– Nem Massie, nem tartalak mocskos szemétládának. […]

Nikii_Kovács>!

– Mi vagyok én a matekházid? – kérdezte Massie, miközben a próbababa derék bőségét méricskélte a centivel.
– Hogy mit? Nem..
– Akkor meg mit ellenőrzöl ?

Nikii_Kovács>!

-Kö-laire, szerinted mi 2 cicije vagyunk valakinek?
– Hogy mit? – hebegte Claire – Nem dehogy !
– Akkor meg mit dörgölőzöl hozzám?

Nikii_Kovács>!

– Hülye vagy? 4 nap alatt? Szerinted én a paradicsomban élek?
– Hogy jön ez ide?
– Úgy, hogy Éva kosztümöt nem veszek fel !

Delena>!

Massie Block csodálatosan nézett ki, de ezúttal egyáltalán nem érezte jól magát ettől.

Kapcsolódó szócikkek: Massie Block

Klikk sorozat · Összehasonlítás