Az ​öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy 14 csillagozás

Elutasítás, elhagyás, megalázás, árulás, igazságtalanság
Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Van, hogy úgy érzed, körbe-körbe jársz, ahelyett hogy fejlődnél? Van, hogy visszatér egy probléma, melyről azt hitted, megoldottad? Hogy úgy érzed, nem irányítod az életed, és nem vagy önmagad? Talán nem jó helyen keresed a megoldást! Ez a könyv lehetővé teszi, hogy a valódi gyógyulás ösvényére lépj. Ez az ösvény vezet a végső célod felé: hogy önmagad légy.
Az összes probléma – testi, érzelmi vagy szellemi – öt alapvető sérülésből ered: visszautasítás, elhagyás, megalázás, árulás és igazságtalanság.

Eredeti mű: Lise Bourbeau: Les cinq blessures qui empêchent d'être soi-même

Scolar, Budapest, 2012
240 oldal · ISBN: 9632443805 · Fordította: Simor Máté

KoŁibri
Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy Elutasítás, elhagyás, megalázás, árulás, igazságtalanság

Nagyon-nagyon durva egy könyv! Rengeteg minden segített már és rengeteg könyv hozott hatalmas gyökeres változást az életembe, de mindig maradt egy kis gyanúm, hogy valami akkor se tökéletes és van még valami itt a háttérben! Nagyon tetszett ez a részletes magzati korig visszamenő dolog, meg az alkati sajátosságok hátterében, hogy milyen lelki folyamatok lapulnak… ugyebár ezekről mindenfelé hall az ember, de senki nem magyarázza el a kategóriákat és a részletes ismertetőjét, pedig nálam például ez kulcsfontosságú volt.
A 4 csillagot a tünetek leírására kapta, mert rendkívüli ahogy képbe kerül ezáltal az ember. Az egy csillag levonás amiatt van, hogy nincs rá megoldása, kidolgozott módszere! Nekem az nem módszer, hogy oké akkor most ismerd fel fogadd el bocsásd meg és szeresd! Így én Louise Hay módszerét alkalmazom rá, ami úgy néz ki nagyszerűen megállja a helyét!

Leah

Ez . Ez érdekes.
Felsorolásnál és leírásnál . Szinte mindegyikre rá ismertem magamra egy kicsit – és nagyon.. aztán .. elolvastam az utolsót . És így lehidaltam. Nem is gondoltam h ez egy maszk . Azt hittem ez vagyok én vagy h mindenki kb így csinálja..
Igazságtalanság és megalázás sérüléseim a legerősebbek.(maszkok : Merev és Mazochista)

A gyógyulás nehéz kérdés, újra fogom olvasni azokat a részeket.

Tigrincs
Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Jó könyv, értem és magamra ismerek itt-ott. De mint minden igazság, közlés csak akkor tanít, ha kellő időben megvan a kellő befogadási képesség. Megkockáztatom, hogy bizonyos mennyiségű önismereti óra is kell ahhoz, hogy „hasson”. És nem azért mert nem lehet megérteni, hanem mert idő kell ahhoz, hogy mindent, amit ír, megtapasztaljunk, átéljünk, megszenvedjünk, és ezek által lehet eljutni egy szintre, ahol bizonyos folyamatokat meg lehet fordítani.

Varga_Attila_2
Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Nagy segítség az önismeret feltárásához és másik életének megértéséhez is.
Ajánlom mindenkinek, akit érdekel!

Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Másodszor is el kellett olvasnom ezt a könyvet ahhoz, hogy meglássam a valódi értékét. Sajnos két értékelést nem fogad el a rendszer, így az előzőt töröltem – abban még az állt, hogy mindössze rám zúdult egy halom olyan információ, amit előző olvasmányaimból már többé-kevésbé tudtam is. Ennek pedig az volt az oka, hogy időm hiányában végigrohantam az egész könyvet. Most viszont volt időm megrágni a leírtakat, és ez nemcsak magammal kapcsolatban segített sokat, hanem azóta bárhol, bárkin fel tudom ismerni az öt álarc jellemzőit. Ez nagyon sok feszültségtől megkímél, szóval, azt hiszem, egy párszor még a kezemben lesz a könyv. Köszönöm @KoŁibri-nek, hogy felhívta erre a figyelmem. :-)

Pretorius
Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Érdekes olvasmány, de túl száraz, Feldmár könyvei után mindenképpen, és nekem úgy tűnt, mintha nem is lennének kellően megalapozottak a kategóriák: sok viselkedésforma és testi jellemző több sérülésre is utalhat, illetve bizonyos jellemzők véleményem szerint nem feltétlenül a sérülések eredményei. Egy kicsit mindegyik típusban magamra ismertem, aztán eljutottam a merevség maszkjáig (az igazságtalanság sérülésével küzdőkre jellemző), amely a legjobban illik rám. Önismeret nélkül valóban nehéz mit kezdeni a könyvvel. Bármennyire is erőltetem magam, nem jut eszembe a szüleimtől elszenvedett igazságtalanság 4 és 6 éves korom között, ami indokolná a merevség maszkját, márpedig a szerző valamennyi sérülést valamelyik szülőtől eredezteti. Az óvodában és általános iskolában annál több ilyen történt. Végül nem bántam meg, hogy elolvastam, hiszen alaposabb önmegismerésre sarkall, és könyvjelzőztem is szépen a megszívlelendő jó tanácsokat.

Mimicry
Lise Bourbeau: Az öt sérülés mely megakadályozza, hogy önmagad légy

Nem vagyok az önismereti könyvek nagy rajongója, mondhatni szökőévente csak egyszer kerül a kezembe ilyesmi, akkor is csak azért, mert orvul rávett valamelyik ismerősöm. Lise Bourbeau írását is csak ezért olvastam el. Sok újdonsággal így se szolgált, nem hozta meg jobban a kedvem a hasonló témájú könyvekhez, de nem is bántam meg, hogy elolvastam. Tetszett a részletessége, az, hogy az ember tényleg magára ismerhet, és hála ennek el tud indulni egy úton. Ugyanakkor elég nagy hiányérzetet is hagyott bennem, sok kérdésemre nem, vagy csak részben kaptam választ. Ennek ellenére ajánlom azoknak, akik épp olyan hangulatban vannak, hogy tudják értékelni a leírtakat, vagy bárkinek, akihez közel áll, akit érdekel a téma.

Purpur

…minél jobban elnyomjuk fájdalmas emlékeinket, annál mélyebbre temetjük őket a tudattalanunkban. Aztán egy nap, mikor már semmit sem tudunk elásni és kontrollálni, az emlékek újra a felszínre kerülnek, és a fájdalmunkat még nehezebb kezelni. Ha szembenézünk ezekkel a sérülésekkel, és begyógyítjuk őket, az összes energia, mely a fájdalmunk elnyomására és elrejtésére szolgált, felszabadul, és sokkal termékenyebben lesz használható: arra, hogy olyanná tegyük az életünket, amilyenné szeretnénk, miközben végig önmagunk maradunk.

Purpur

Hogy emlékezzünk, kik vagyunk, tudatosulnia kell bennünk annak, hogy kik nem vagyunk.

Purpur

Amint látod, nem a tapasztalat számít, hanem az, amit érzel, mikor ezt a tapasztalatot átéled.

Zsonyka

Azt hisszük meg kell változnunk, holott meg kell gyógyulnunk.Ezért szolgálja annyira a javunkat sérüléseink ismerete: lehetővé teszi, hogy meggyógyuljunk, ahelyett, hogy meg akarnánk változtatni magunkat.

Purpur

Sajnos a felnőttek nem veszik észre, hogy a gyerek azt próbálja felfedezni, hogy ki ő, és ahelyett, hogy hagynák, hogy önmaga legyen, inkább megmondják neki, hogy milyennek kellene lennie.

sassenach

…nem attól szenvedsz, ami történik veled, hanem attól, ahogyan a begyógyulatlan sérüléseid miatt reagálsz arra…

Purpur

Szeretni annyi, mint elfogadni a másikat akkor is, ha nem értjük őt.

Purpur

Mindannyiunknak szüksége van arra, hogy elfogadja magát. Ám kicsivel a születésünk után észrevesszük, hogy amikor merünk önmagunk lenni, az zavarja a felnőttek és a szeretteink világát. Ebből arra következtetünk, hogy ez nem jó, nem helyes. Ez a felfedezés fájdalmas, és dührohamokat idéz elő a gyerekeknél. Ezek mára olyan gyakoriak lettek, hogy elhittük, hogy természetesek. Gyermekkori vagy kamaszkori válságnak nevezzük őket. Lehet, hogy az emberek számára mindennapivá váltak ezek a válságok, de semmiképp sem természetesek. Annak a gyereknek, aki természetesen viselkedik, kiegyensúlyozott, és joga van önmagának lenni, nincsenek ilyen rohamai. Sajnos ilyen gyerek alig létezik.

Purpur

Attól, hogy valami fáj neked, még nem vagy rossz ember.

Zsonyka

Ne feledd, hogy mindegyik sérülésünk azért létezik, hogy emlékeztessen minket: ha mások szenvedést okoznak nekünk, akkor ennek az az oka, hogy mi is így teszünk másokkal, vagy magunkkal.