A ​Vörös Vadász 11 csillagozás

Lisa Unger: A Vörös Vadász

Mi ​a különbség az igazság és a bosszú között?
Claudia Bishop egykor tökéletes élete darabjaira hullik, amikor egy brutális támadást követően házassága megromlik, neki pedig egyedül kell gondoskodnia újszülött kislányáról, és legyőznie az újra és újra rátörő szorongást. Amikor elvállalja egy elhanyagolt birtok felújítását, még nem is sejti, milyen szörnyű története van a háznak, és hogy milyen régóta szolgál eltemetett titkok rejtekéül. Zoey Drake gyerekkorára örökre rányomta bélyegét szülei kegyetlen lemészárlásának emléke. Évekkel később szabadon ereszti a dühét, hagyja, hogy ez határozza meg a cselekedeteit. A harcművészetek terén szerzett jártassága erőssé tette, és felkészítette, hogy szembenézzen a múlttal és a saját belső démonaival. Bár nem ismerik egymást, és nagyon különböző utakon járva próbálják feldolgozni a traumájukat, mégis e két nő sorsa összefonódik, mivel Zoey múltjának lidércnyomása és Claudia jövőre vonatkozó álmai ugyanahhoz a házhoz vezetik őket. Amíg… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2019
430 oldal · ISBN: 9789634476405 · Fordította: Nagy Mátyás
Alexandra, Pécs, 2019
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634474814 · Fordította: Nagy Mátyás

Bella_Black I>!
Lisa Unger: A Vörös Vadász

A könyv témája az elszenvedett traumák hatása az életre, legyen az gyerekként vagy fiatal felnőttként szerzett lelki, testi sérülés. Claudia és Zoey szörnyű múltja a két vezető fonal, ami két eltérő feldolgozást mutat be. Mindkettejük életében vannak, akik közvetve szintén traumát szenvedtek, mint például Raven vagy Josh. Nemcsak azok viselik a következményeket, akik átéltek bizonyos dolgokat, hanem a közvetlen környezetük is, amit szintén megmutat az írónő.
A támadások után, évekkel később játszódik a történet, ahol még mindig a múltjukkal küzdve léteznek. Izgalmas volt, ahogy lépésről lépésre derül fel a múlt mocskos képe, mindez az emberi mohóság és kapzsiság miatt. Claudia és Zoey élete keresztezi egymást, ahonnan igaz, hogy mindketten élve kerülnek ki, de újabb sebekkel tarkítva.
A befejezést sejthető, de volt pár meglepő fordulat. Az is érdekes számomra, hogy a bűntudat mennyi formában nyilvánulhat meg.

Benedek_Eszti>!
Lisa Unger: A Vörös Vadász

Két dolog tetszett nagyon a történetben, amiből az egyik az volt, hogy bár nem volt egy igazán egyedi történet, mégis tartogatott számomra meglepetéseket. Az utóbbi időben rengeteg krimit olvastam és rájöttem, hogy túl hamar kitalálom a kötet csattanóját és habár itt is volt, amire számítottam, viszont a végén ezúttal sikerült valami olyannal meglepnie az írónőnek, amire tényleg nem számítottam. A másik ilyen pozitívum, a két főszereplő karaktere. Tökéletesen sikerült bemutatnia Ungernek azt, hogy két tragikus eseményt, megrázkódtatást, hányféle képen lehet feldolgozni. Bár mindkettejüket évekkel később is kísérti a múlt, mégis próbálnak helytállni a világban.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/lisa-unger-a-voros-vadasz/

Ági318>!
Lisa Unger: A Vörös Vadász

Abszolút véletlen, hogy ez a könyv a kezembe került, és hogy idén el is olvastam. Egy zsákbamacska-akcióban vettem, és egy zsákbamacska-kihíváson választották nekem olvasásra. Összességében kerek a történet, nekem bejönnek a bosszúállós-igazságszolgáltatós sztorik, bár pár helyen kissé logikátlannak tűnt a történet, főleg a legmegrázóbb résznél a könyv elején. Komfortzónán kívüli könyv ez számomra, mert nem szívesen olvasok erőszakos könyveket, de az tetszett, hogy két főszereplő szemszögéből ismerjük meg az igazság és a bosszú közötti különbséget.

Benedek_Eszti>!

Elhagyhattam volna magamat. Átadhattam volna magam a trauma utóhatásának, lemondhattam volna arról, hogy segítségért forduljak, beletemetkezhettem volna a depresszió és a kétségbeesés bugyraiba, és hagyhattam volna, hogy ezek a dolgok beárnyékolják a hátralévő életemet. Ehelyett visszarángattam magamat a fényre.