A ​barátság 22 csillagozás

500 dolog, amiről a barátság szól

A barátság…

átbeszélgetni az egész éjszakát, véletlenül egyforma ruhát felvenni, hagyni, hogy felvágj valamivel, a megmentésedre sietni, ökörködni akárhány évesen.

Legyen az kicsi vagy nagy, nap mint nap számtalan dolog történik, ami megmutatja, miről szól a barátság. A bájos illusztrációk segítségével idézd fel ezeket a pillanatokat, és oszd meg az egyik legfontosabb emberrel az életedben: a barátoddal!

Lisa Swerling és Ralph Lazar illusztrációival.

Eredeti megjelenés éve: 2015

HVG Könyvek, Budapest, 2016
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633043929 · Fordította: Budaházy Árpád

Tinah>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Ez a kis könyv tele van vicces, de annál igazabb állításokkal. A legtöbb pontja a barátság apró örömeiből áll (olykor egy párkapcsolat aranyos, apró-cseprő pillanatai is felfedezhetők benne). Nyilvánvalóan nem egy világmegváltó kötet, a sok kis baráti bolondság mellett csak kevés komoly hangvételű sorral találkozhatunk. Vannak viszont szívmelengető gondolatok is, ami egy barátság időtartamáról, a mindennapi gondokról, a relaxációról és a mélyebb érzelmi tanulmányozásról szól. Ideális ajándékkönyv egy legjobb barátnak.

A könyvhöz fűződő blogbejegyzésem: https://lapok-koze-rejtozve.blogspot.hu/2017/04/random-…

meseanyu P>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Aranyos kis ajándékkönyv, de se a képek, se a szöveg nem annyira nagy hatású.

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Vicces, találó gondolatok találhatók a barátságról. Sok igazság megjelenik, mit rejt a barátság, miért van szükség barátokra és mennyi örömforrása lehet. Megmutatja mi az ami összeköti a barátokat és mi az amiben különbözhetnek.Az ötletes gondolatokat nagyon odailló rajzok illusztrálják. Így mégjobban élverajzok.zhetők , elképzelhetőek és felvidítanak a

csucsorka IP>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Annyra szeretem ezt a párost és ezeket a csodás köteteket, amik egyszerűen nagyszerűek, szívet melengetőek. Folyton mosolyt csalnak az arcomra és segítenek felidézni, átgondolni, mennyi áldás van az életünkben.

A Boldogságosat egy hangyányit jobbnak találom.
Nagyon remélem, hogy egy nap majd a szerelmes és családos kötetet is lapozgathatom a HVG Könyvek jóvoltából!

Zoe27 P>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Mindenki megtalálhatja benne, hogy számára mit jelent a barátság.
(Lányok előnyben!)
Én arra jöttem rá míg olvastam, hogy mennyi – mennyi barátom volt és van jelenleg is.
Remek nosztalgiát biztosít minden korosztály számára. :)

theodora P>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Aranyos illusztrációk, gondolatok a barátságról – több helyen 'magunkra' ismertem :) Ajándéknak jó választás.

MezeiMarcsi>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Ajándék a Barátnőmnek, aki kb. 3000km-re költözött. Gondoltam rajzolok neki egy albumot, mindenféle sztorikkal, de megláttam ezt a tüneményt, és rájöttem, jobban ki sem tudnám fejezni az érzéseimet. Jó könyv jókor. Elolvastam, lapozgattam, és imádom. Annyira magunkra ismerek. kb. 3 hónapos voltam amikor a Barátnőm megszületett, úgyhogy mi már a tanácsadásra is együtt jártunk. Azóta „felnőttek” lettünk, és szinte elválaszthatatlanok. Mit nekünk 3000km! :)

Ardid>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Tegnap egy nap alatt végig olvastam. Sajnos nincs saját példányom, pedig ez is olyan, mint az előző „A boldogság”, hogy bármikor szívesen bele lapoznék, ha jó kedvre vágyok – tehát bármikor. Ha megveszem biztos nem csak egyet fogok venni, kap az összes barátom is!

EgyKönyvmoly>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Aranyos kis illusztrált kötet.
Rövid gondolatok a barátságról. Ne egy hosszabb, összefüggő szöveget/ történetet várj.
Érdemes végig lapozni.

Réka_Szaniszló>!

Lisa Swerling – Ralph Lazar: A barátság 500 dolog, amiről a barátság szól

Aranyos volt, de nagyon sokszor ismételte magát, illetve a „dolgok” jelentős részénél éreztem azt, hogy ez inkább a szerelemre igaz, mintsem a barátságra.

pankasztikus>!

véletlenül ugyanazt a dolgot mondani egyszerre

konyvolvaso>!

amikor ugyanaz az ember idegesít

megosztozni a kalóriákon

konyvolvaso>!

valami különlegesre bukkanni, amiről tudom, hogy tetszeni fog

konyvolvaso>!

együtt lenni a csúcson és a mélyponton is

saját hely a könyvtárban

konyvolvaso>!

melletted állni akkor is ha nincs igazad