JólLét ​most 4 csillagozás

Lisa Nichols – Janet Switzer: JólLét most

A ​New York Times nagy sikerű szerzője, az egyéni sors- és személyiségformálás nagymestere, valamint több televíziós műsor életvezetési tanácsadója, Lisa Nichols most mindenkit végigkalauzol a nélkülözéstől a testi-lelki bőség áldásáig vezető útján. Olyan lépéseket tár fel előttünk, melyeket mind megtehetünk, hogy kiteljesedjünk hivatásunk gyakorlásában, kapcsolatainkban, önértékelésünk vagy épp a pénzügyek terén miközben olyan példát teremtünk, melyet mások is követhetnek.
Húsz évvel ezelőtt Lisa Nichols segélyen élő, egyik kilátástalan munkából a másikba vetődő, gyermekét egyedül nevelő anya volt. Azonban elszánta magát, hogy kitör az önpusztító gondolatok, a negatív hozzáállás és a rossz szokások béklyójából, és mindent feltett arra, hogy változtasson életén. Ma pontosan azt az életet éli, melyet egykor megálmodott.
JólLét MOST című könyvében a sorsfordító átalakulások egyik legnagyobb szakértőjeként megosztja titkait olvasóival, hogy bárki gazdaggá tehesse saját… (tovább)

Cor Leonis, 2016
Cor Leonis, 2016

Lisa Nichols – Janet Switzer: JólLét most

Szórakoztató, érdekfeszítő stílusban íródott könyv, de remekül formálha a hozzáállást az anyagiakhoz. Lisa Nichols a saját életén keresztül mutatja be, hogy igenis lehetséges, hogy tegyünk azért, hogy a rossz minták és berögződések ellenére a saját kezünkbe vegyük a sorsunk irányítását. A sült galamb még senkinek nem röppent a kitátott szájába. Fontos, és érdekes dolgokat olvastam. Főleg azoknak lehet hasznos a könyv, akik saját vállalkozás nyitásán gondolkoznak, de az alkalmazotti pozícióban gondolkodóknak is hasznukra válhat a könyv.

mvivien95>!
Lisa Nichols – Janet Switzer: JólLét most

A legjobban úgy tudnám megfogalmazni a könyvvel kapcsolatos gondolataimat, hogy nem adott át túl sok új információt, viszont úgy lett összerakva a könyv gondolatmenete, hogy számomra hihetetlenül inspiráló volt.
Kezdve azzal, hogy hálára buzdít mindazon dolgok iránt, amit megkaptunk az élettől még akkor is, amikor azt hisszük, hogy a gödör legalján vagyunk, a vonzás törvényén keresztül a „segíts magadon, isten is megsegít” mentalitáson át. Valójában ez az, ami a leginkább megfogott, hiszen senki nem attól lesz sikeres és boldog, hogy várja a csodát, és ezekbe a cselekvésekbe a hibák is beleférnek, mert hiszen ebből tanul az ember. Lisa saját történetén kívül az is szimpatikus a könyvben, hogy nem minden az anyagi javak felhalmozását szorgalmazza, hanem arra is buzdít, hogy az emberi kapcsolatainkat is komolyan ápolni kell és meg kell találnunk azokat a barátokat, akikre legalább annyira támaszkodhatunk, amennyire mi magunk vagyunk mások támaszai.
Elsőre talán azért lehet nehéz megemészteni a könyv tartalmát, mert tipikusan azt az amerikai mentalitást tükrözi, ami sok esetben szöges ellentétben áll a magyar pesszimista felfogással, de ha ezen túllépünk és mi is megengedjük magunknak az optimizmust és a pozitivitást, rengeteget hozzá tud tenni az emberhez.

karadye>!
Lisa Nichols – Janet Switzer: JólLét most

Tipikus önfejlesztő könyv: jól struktúrált, a személyes történetek aránya nagyobb a tudományos tartalomnál, a szorgalmas olvasókat ellátja feladatokkal (nem túlzó az arány).
Témája nem a klasszikus értelemben vett meggazdagodás, hanem a jól lét, vagyis amikor mindenünk megvan, amire szükségünk.
Pozitív gondolkodásra és vizualizációra ösztönöz, hogy már most etgyünk úgy, mintha mindenünk meglenne.

Lili_Sitku>!
Lisa Nichols – Janet Switzer: JólLét most

Harmatgyenge önismereti könyv, vagy csak én vagyok túl ezeken az információkon. Újat semmit nem mondott, mintha egy jó barátnő mesélne. Aki járatos az ilyen témájú könyvekben, annak csalódás lesz. Maximum annak jó,aki most kóstol bele.

Chi >!

A te dolgod az, hogy életre keltsd a saját álmaidat. Ne számíts arra, hogy bárki más fog lendületbe hozni téged.

Aemitta>!

Azt vettem észre magamon, hogy akkor tudok igazán lelkes maradni, amikor fejlődöm, növekszem, új kihívásokat fogadok el, vagy jobban odateszem magamat.

Aemitta>!

Ha átértékeljük a pénzhez fűződő viszonyunkat, vagyis amikor ráébredünk, hogy a pénz jó dolog, hasznos, szabadságot hoz, emlékeket teremt, mobillá tesz, lehetőségeket tár elénk, és az állandó küszködés megtestesítője helyett eszközként kell tekintesz rá – akkor válik igazán célravezetővé számunkra.

Chi >!

Mondtad már azt valaha, hogy „ne aggódj, majd én elintézem”? És mondtad már annyiszor, hogy másoknak eszükbe se jusson megkérdezni, neked kell-e támogatás? Hisz ismernek téged, tudják, hogy te majd elintézed. Sőt valószínűleg vissza is utasítanád az ajánlkozásukat. Nos, arra tanítod az embereket, hogy ne akarjanak a támaszoddá válni.
Mire rájössz, milyen negatív és hazug üzenetet közvetítesz, talán már szükséged lenne a segítségre, csakhogy rá kell döbbenned, senki se hajlandó erre. Még csak nem is érdelkődnek. Lehet, hogy szeretnek téged, de úgy tudják rólad, te mindig kézben tartod a dolgokat.
Valóban? Hát persze, hogy nem. Nincs olyan ember, aki egymaga mindent megoldana.

Chi >!

[…]az életem minőségét a kapcsolataim minősége határozza meg.

Chi >!

Ha fizikai értelemben a szűkölködés foglya maradsz, ez valószínűleg azért történik, mert tudat alatt mentálisan elkötelezted magadat mellette. […] Ha úgy érzed, keményen bánik veled az élet, a hibát ne a körülményeidben keresd. Annak a mentális döntésnek az eredménye, melyet te magad hoztál.
Az igazság az, hogy a jólét világában élünk, mindenkinek jutna belőle bőven. Nincs más hátra, döntened kell: a jólétre, vagy az ínségre koncentrálsz erősebben?

Chi >!

Eljött az idő, hogy visszatérj a kormányhoz, és te irányítsd az életed járgányát.

Aemitta>!

Az élethosszig tartó tanulásban az a legjobb, hogy senki és semmi mástól nem függesz. Arról szól, hogy te töltöd magadba az ismereteket.

Aemitta>!

Azt állítom, hogy sok apróbb lehetőség, mely egyenesen a célod felé vezet, hosszú távon jóval többet ér, mint egyetlen nagy áttörés, mivel ez utóbbi minden más tevékenységedet is szétzilálhatja.

Aemitta>!

Ha naponta egy órát ingázol, iratkozz be a saját, volán mögötti magánegyetemedre.