Csingiling 10 csillagozás

Mesekönyv a rajzfilm alapján
Lisa Marsoli: Csingiling Lisa Marsoli: Csingiling Lisa Marsoli: Csingiling

A csodálatos Tündérrévben minden tündérnek van egy tehetsége, valami, amihez mindenki másnál jobban ért. Csingiling fazekastündér. Mikor azonban kiderül, hogy a fazekastündérek nem szoktak a szárazföldre utazni a többi tündérrel együtt, Csingiling azt gondolja, az ő tehetsége hiábavaló, újat kell hát keresnie. Sem Rozetta, sem Ezüstfátyol, Derenke vagy Fanna tehetsége nem megfelelő Csingnek, sőt – a keresés során Csing olyan nagy bajt okoz, úgy tűnik, el kell halasztani a tavaszt. Csak amikor Csingiling igazán a belső hangra figyel, mely mindvégig vezetni próbálja, talál rá igazi tehetségére – és a szárazföldre. Méret: 195 x 282 mm Terjedelem: 32 oldal Keményfedeles kivitel

Egmont-Hungary, Budapest, 2008
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636290931 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

Beja>!

Lisa Marsoli: Csingiling Mesekönyv a rajzfilm alapján

Oké, azt hiszem ezen fajta mesekönyvek nem nekem valók. Nem tetszenek, nagyon nem. Mondjuk, sosem voltam tündéres, királylányos… lehet, azért:D
Viszont a kölkök élvezték:D

Millázs>!

Lisa Marsoli: Csingiling Mesekönyv a rajzfilm alapján

Ez pedig a lányom kedvenc témája: tündérek. Teljes mértékben elvarázsolta színes, csilivili világa. Burkolt mondanivalója az önmegvalósításról fontos gondolat, csak még annyira rejtett és annyira kusza amúgy a történet, hogy a gyerekeim másnapra el is felejtették a lényeget. Igaz négy évesekről van szó, de egy Wass Albert vagy egy Fésűs Éva mesét tegnapról gond nélkül elevenítenek fel.
A Disney könyvekkel csak ez a bajom, de az elég nagy, a mérleg nyelve a vizualitás fele billen a szókincs, a szövegértés, a belső fantázia előtérbe helyezése helyett.

Evelyn_Carnahan>!

Imádom ezt a mesét!

Jeffi P>!

Jó volt feleleveníteni a Csingiling mesét :D
Odaadtam a könyvtárnak (mert jó fej vagyok :D), mert úgy legalább sok gyerek olvassa. Amúgy azt hiszem aránylag normális mese, mondanivalóval. Ahhoz képest, hogy amikor megnéztem akkor elsőre elég „hát ez meg mi” hatása volt…aztán lenyomtam az egész sorozatot :D

Caledonia_Valley P>!

Valahányszor egy kisbaba felkacag, egy tündér életre kel.