Winterborne ​választottja (Ravenel család 2.) 298 csillagozás

Egy ​könyörtelen iparmágnás

Az alacsony sorból származó Rhys Winterborne harcos becsvágyának köszönhetően sikeres üzletemberré lett, és elképesztő vagyont halmozott fel. Rhys az üzleti életben és azon kívül is mindig megkapja, amit akar. Amikor megismerkedik a félénk, arisztokratikus modorú Lady Helen Ravenellel, elhatározza, hogy mindenáron megszerzi magának. Ha meg kell fosztania a lányt az erényétől ahhoz, hogy kénytelen legyen feleségül menni hozzá, nos, annyi baj legyen…

Egy világtól elzártan felnőtt szépség

Helennek eddig vajmi kevés kapcsolata volt a londoni társaság csillogó, cinikus világával. Rhys eltökélt csábító hadjáratának következtében fellobban köztük a heves és kölcsönös szenvedély lángja. Helen előkelő neveltetésére rácáfol az a makacs meggyőződése, miszerint egyedül ő képes megzaboláznia féktelen férjét. Rhys egy ellenlábasának cselszövése olyan helyzetet idéz elő, melyben Helennek fel kellene tárnia a férfi előtt legsötétebb titkát. Ez… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

468 oldal · ISBN: 9789634067085 · Fordította: Gázsity Mila
468 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634065050 · Fordította: Gázsity Mila

Rhys Winterborne · Helen Ravenel · Weston Ravenel · Devon Ravenel · Pandora Ravenel · Lady Kathleen Trenear · Lady Eleanor Berwick

Mrs_Curran_Lennart P>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Azta! Hűha! És ezer szivecske.
Erre vártam, tökéletes kis történet volt, igazi történelmi romantikus, szuper főhőssel.
Jobban szeretem a Rhys típusú férfi főszereplőket (igen Merripen is ilyen) sötét hajjal, magas termettel, mint a kis cuki sovány, szöszi hercegeket. Persze azok között is van egy-két jobb példány, de akkor is a sötét ló a nyerő :)
Meg hát ez a név, Rhys a fantasy világából köszön vissza, (aki olvasta Sarah J. Maas vagy L. K. Hamilton tündéres könyveit) csak szuper lehet. Helent is bírtam, határozott lett, kiállt magáért. És hát az írónő nem spórolt a szexi jelenetekkel. Ami csavar volt a történetben, azt az előző részből sejteni lehetett.
Új kedvencem is lett, dr. Garrett személyében, övé a 4. kötet. Legszívesebben azonnal folytatnám, de akkor túl hamar elfogynának. Mert ha egyszer belekezdesz, nem lehet letenni.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

„Mert te vagy az én egész világom, cariad. A szívem dobogása mindössze a tiéd visszhangja.”

Én… Én teljesen le vagyok nyűgözve. És teljesen és mérhetetlenül szerelmes vagyok Rhys Winterborneba. *-*
Még mindig nem tértem magamhoz, annyira el vagyok varázsolódva.

DarknessAngel >!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Hát, mi mást lehet erre mondani?! Kedvenc!♡
Szerettem az elejétől kezdve, egészen a végéig. Rhys és Helen története már az első részben kezdett kibontakozni, így nem is volt kétségem, hogy a róluk szóló könyvet imádni fogom. Egyszerűen odáig vagyok kettejükért, annyira tökèletes párost alkotnak. Olyan jó volt, hogy Helen a sarkára állt, és nem hagyta felbontani az eljegyzést, és később más dolgokban is megemberelte magát, nem maradt olyan kis szégyenlős.
Rhys pedig maga a tökély. *-* Képes őszintén beszélni és szeretni, ezért nem alakulnak ki fölösleges bonyodalmak. És miután Charity felbukkan. Istenem, egyem meg! Imádom az ilyen megható, cuki jeleneteket.
Engem 100%-ig elbűvölt a könyv, ne hagyjátok ki ti se! ;)

Illatos_Hópehely P>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Az első rész után nem gondoltam, hogy így meg fog puhítani Rhys Winterborne :)
Ez a történet jobban tetszett itt egy kicsit több izgalom volt, több humor.
Hihetetlen hogy a naiv Helenböl két ágyban töltött éjszaka után milyen tüzes mindenre kapható leányzó lett. ;)
A középső ujj felmutatása már abban az időben is jelentett valamit ? :D

zuna19 >!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Néha már azelőtt szeretni kell valamit, hogy az szeretettre méltóvá válna.

Egy leheletnyivel jobban tetszett Rhys és Helen története. Igaz azért még Devon és Kathleen is nagyon jó párosítás, de ez a könyv jobban olvastatta magát. Kíváncsi vagyok a többi Ravenel is ennyi szerencsés lesz e, de valószínűleg igen a válasz.
Az alaptörténet tetszett. Helen már az első részben is nagyon szerethető volt. Örülök, hogy kivirágzott a saját sztorijában. Iszonyatosan élveztem ezt a részt.

Szilvi00 P>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Fél másodpercig sem kellett gondolkozzak, úgy kattintottam az öt csillagra, mint a huzat! Vég nélkül sorolhatnám a pozitív benyomásaimat és áradozhatnék az életerőtől duzzadó, hatalmas termetű, walesi férfiről, de ami a legjobban tetszett a könyvben, hogy a cselekménye nem az első rész mintáját követte, és tudott meglepetést okozni. Én nem számítottam ehhez hasonló izgalmakra és váratlan fordulatokra. Rhys becéző szavaitól pedig teljesen elaléltam, és Helen is sokkal szimpatikusabb volt, mint Kathleen.

ap358 P>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Már az előző kötetben megismerhettük Helen és Rhys párosát, és a könyv vége felé volt egy olyan érzésem, mintha az írónő is szívesebben foglalkozna velük. Ha így volt, ha nem, ez a rész nekem sokkal jobban tetszett.
A szereplők már az elején egymásba gabalyodnak, végig izzik köztük a levegő. A cselekmény pörgős, sokkal rövidebb időt ölel fel, mint az első kötet (egy hónapot), de annak minden percére nyújt valami izgalmat.
Tetszettek a fordulatok, Helen titka, a kör kialakult galiba.
Rhys karaktere egyszerűen tökéletes lett. A romantikus könyvek hatalommal bíró, domináns férfi kliséje végre egy olyan pasira lett ráhúzva, aki a határozott, nyert, titokzatos jelleme a származásából adódik, és a sikereit önnön magának köszönheti.
Helen szörnyen szerethető. Lágy szívű, halk szavú, de elszánt és szenvedélyes nő.
Összességében ez valami fantasztikus volt!

perpetua P>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Ez a sorozat is egyre jobb lesz. Ezt a párost is imádtam. *-*
Rhys és Helen már az előző részben elhatározták, hogy összeházasodnak, majd jött egy kis bukkanó, és mégis aggódhattunk értük. A kibékülés felé meglepő módon Helen teszi meg az első lépést, és elszabadulnak az érzelmek. Megint azt szerettem legjobban, hogy semmi se úgy és akkor történik, amikor várnám. Már az elején úgy tűnik, hogy rendeződnek a dolgot és csak néztem, hogy akkor mi fog történni a könyv második felében. Csalódnom nem kellett. :D Kiéleződtek a származásbeli ellentétek, és ez sok vita forrása a két főszereplő között. A korábban megismert családtagok is szerves részét képezik az eseményeknek, Pandora követeli a figyeltem, alig várom, hogy lássam, hogy köt ki egy férfi mellett.
Tényleg felesleges is szaporítani a szót, Lisa Kleypas tudja hogyan kell jó regényt írni. :)

Csoszi>!
Lisa Kleypas: Winterborne választottja

Igen, igen, igen! Egyszerűen tökéletes volt. Sokkal jobban tetszett, mint az első rész. Pörgősebbnek, izgalmasabbnak éreztem, szinte le sem tudtam tenni. Rhyst nagyon megkedveltem, mert tehetségének, kitartásának köszönhetően küzdötte fel magát. Egy wales-i szatócsboltos fiából vált gazdag, sikeres üzletemberré. Imádtam, amikor walesi nyelven mormogott. A visszafogott, kimért Helen személyében megtalálta a tökéletes társat. Kettejük párosától olvadoztam egy sort. Jöhet a következő rész!

468 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634065050 · Fordította: Gázsity Mila

Tóth_Orsolya_3 P>!

Kapcsolódó szócikkek: Helen Ravenel · Rhys Winterborne
miaow P>!

– Ne beszéljetek sokat – intette szigorúan a lányokat Lady Berwick. – Ne feledjétek, hallgatni arany. – Pandorára pillantva gyorsan hozzátette: – A te esetedben inkább platina.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Eleanor Berwick
NellielTu>!

Helen!
Azt kérded, megbántam-e az eljegyzésünket.
Nem. De bánok minden percet, amelyben nem láthatlak.
Bánok minden lépést, amely nem visz közelebb hozzád.
Minden este az a legutolsó gondolatom, hogy ott kellene
lenned a karomban. Üres ágyamban nem lelek sem békét, sem
örömöt, mert csak álmomban osztozol rajta velem, és
felébredve elátkozom a hajnalt.
Ha jogom lenne hozzá, megtiltanám, hogy nélkülem menj
bárhová. Nem önzésből, hanem mert tőled távol lenni olyan,
mint megpróbálni levegő nélkül élni.
Gondolj erre. Eláll tőled a lélegzetem, mert elragadtad
tőlem magát a levegőt is, cariad. S most számolnom kell a
napokat, míg eljön az idő, hogy csókról csókra visszavehetem
tőled.
Winterborne

miaow P>!

– Te is tudod, igazán nem hagyhatom, hogy vacsora előtt embereket gyilkolj le – mormolta. – Az teljesen összezilálja a háztartás zökkenőmentes működését.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Kathleen Trenear
ncsn87>!

Hogyan is lehetett volna bármi érdekesebb Rhys Winterborne-nál?

Sippancs P>!

– Lányok, ne feledjétek a szavaimat: semmi sem olyan veszélyes az erényre nézve, mint egy elbűvölő walesi férfi.

Sippancs P>!

– Gyakran mondják, hogy egy nőnek a nyelve a fegyvere… ugyanakkor távolról sem ez az egyetlen.

turanett P>!

Vagy száz jobb dolgot tudok a csókolózásnál. Ott van a karácsonyfa-díszítés, a kutyák simogatása, a plusz adag vaj a teasüteményen, meg, ha valaki megvakarja a hátadon azt a pontot, amit nem érsz el…
– Még ki sem próbáltad a csókolózást – érvelt Cassandra. – Lehet, hogy tetszene. Helennek kedvére való.
– Helennek a kelbimbó is kedvére való.

sk30 P>!

Rhys elhúzta a száját. – Ami azt illeti, én voltam ministránsfiú, és állíthatom, hogy az erényességükről szóló hírek erősen túloznak.

turanett P>!

Néha már azelőtt szeretni kell valamit, hogy az szeretettre méltóvá válna.

Ravenel család sorozat · Összehasonlítás