Rafe ​karácsonya (Wallflowers 6.) 346 csillagozás

Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

A ​londoni társaság estélyein petrezselymet áruló négy ifjú hölgy valaha egyetlen közös cél érdekében szövetkezett. Hogy rátaláljanak az igaz szerelemre. Most valamennyien boldog feleségek, ám ismét összejönnek, hogy a világ egyik legmegátalkodottabb csirkefogóját rávezessék, talán épp a fagyöngy alatt vár rá a boldogság…
London a karácsonyra készül. Rafe Bowman megérkezik Amerikából, hogy megismerje a szülei által kiválasztott jövendőbelijét, Natalie Blandfordot, Lord és Lady Blandford roppant illemtudó és gyönyörű leányát. Ördögi jóképűsége és lenyűgöző fizikuma kétségtelenül biztosítaná számára a hölgy kezét, ha szörnyű amerikai modora és még szörnyűbb hírneve nem riasztaná el. Rafe rájön, hogy mielőtt udvarolni kezdene, el kell sajátítania a londoni társaság szabályait. De amikor a négy, valahai férjvadász is beleüti az orrát a házasságszervezésbe, senki sem tudhatja, mi lesz a vége. Ráadásul a kiszemelt hölgy kegyeit elnyerni nehezebb feladatnak bizonyul, mint Rafe… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

GABO, Budapest, 2017
284 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634064473 · Fordította: Tóth Gizella
GABO, Budapest, 2017
284 oldal · ISBN: 9789634065517 · Fordította: Tóth Gizella

Sebastian Challon, Lord St. Vincent · Marcus Marsden, Westcliff grófja · Evangeline "Evie" Jenner · Lillian Bowman · Annabelle Peyton · Rafe Bowman · Hannah Appleton · Natalie Blandford

Hampshire

Mrs_Curran_Lennart P>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Annyira bájos volt, hogy receptre írnám fel mélabú ellen. Igazából csak egy kis kiegészítő kötete a fősodornak, hiszen a férjvadászok már párra találtak, de épp olyan helyes. Persze nem kell hozzá nagy ész, hogy már az elején leessen a tantusz, itt nem a szép Natalie lesz a befutó. Rafe és Hannah nagyon jók együtt, és a végére mindenki szépen felsorakozik.
Jöhet a következő Lisa Kleypas sorozat! :)

nicosia P>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Számomra ez volt a sorozat leggyengébb láncszeme. Rafe és Hannah kapcsolata simán halad előre, alig akad bonyodalom benne, de ennek ellenére sem tűnik igazán erősnek a kapcsolat. Igaz maga az idő is rövid, hogy is épülhet ki pár nap alatt valódi kapcsolat? Nekem Natalie kifejezetten idegesítő liba volt, de Hannah sem állt messze tőle. Az egyetlen jó az volt, hogy a korábbi szereplők felbukkantak a történetben. Meg az, hogy végigolvastam a sorozatot.

Tóth_Orsolya_3 P>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Rövidsége ellenére is tökéletes Kleypas regény.
Mindenki nagyon fog hiányozni. *-*

Nymeria96>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Egyszer már elkezdtem olvasni ezt a könyvet, de akkor néhány oldal után abba is hagytam, most azonban úgy gondoltam, hogy ideje lenne a sorozat befejező kötetét is elolvasni.
Nagyon örülök, hogy adtam neki még egy esélyt, ugyanis egy imádnivaló történetet olvashattam. Rafe és spoiler nagyon aranyos párost alkottak együtt.
Az eddig olvasott Lisa Kleypas könyveim közül talán ez a rész tetszett a legjobban.

Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Nem győzött meg annyira, mint az előző kötetek, néhol hiányérzetem is volt, de ez az egész sorozat annyira jó, hogy nem lehet 5 csillagnál kevesebbet adni. ♥

Rafe is megnyerő karakter, aki nagyon jól illeszkedik a történetbe. Hannahval jó párost alkotnak. Olyan idilli minden köztük.

Natalie engem idegesített.

A régi szereplők a legjobbak! ♥
A kedvenc jelenetem, amikor Hannah megmutatja a férjvadász lányoknak a levelet. Ezután a lányok újra bevetik magukat. *_*

Azt sajnálom, hogy ezekből a részekből Marcus testvérei kimaradtak. Szívesen láttam volna őket is a társaságban.

Most nyelem a könnyeim, mert vége van! ♥

Köszönöm Lisa, hogy megmutattad nekünk, hogy a szerelem és a barátság örök! ♥

Xoxoribizli>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Végül mégis mosollyal az arcomon fejeztem be ezt a sorozatot. :) Az előző rész után ez igenis nagy teljesítmény volt! Kettő probléma volt csak ezzel a résszel.
Az egyik, hogy nagyon gyorsan követték egymást az események, ami abból adódott, hogy rövid volt.
Ennyi!
Más problémám nincs, csak az, hogy most megint új olvasmány után nézhetek. :(

Simon_Ziti>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Úgy felbosszant, ha a férfi felsőbbrendűbbnek érzi magát, azt hiszi nekik bármit szabad.
Napjainkban is látjuk ezt, de talán abban a korban még inkább mindennapi volt. Azért mert rangon aluli már csak ágyas/szerető lehet?! Felháborító!
Összességeben hozta az írónőtől elvártat, de nem a legjobban sikerül rész a sorozatból. off

Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Rövid volt és talán kevésbé kidolgozott, mint a sorozat első négy része, de akkor is megkapja tőlem az 5 csillagot, mert
1. imádtam olvasni,
2. Kleypas írta,
3. Rafe és a szerelmes levele… ahhh! ♥
Az írónő ezúttal sem hazudtolta meg magát, felejthetetlen történetet hozott össze Hannah, a talpraesett társalkodóhölgy és Rafe, a tipikus korhely főszereplésével, ami pedig a férjvadászokat illeti… ááá, legyenek hajadonok vagy asszonyok, ezek a nők soha nem változnak meg – nagy örömünkre!
Bárcsak lenne még több rész, bárcsak olvashatnám tovább!

Madama_Butterfly>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

Habkönnyű, bájos lezárása a sorozatnak, igazi karácsonyi felnőtt mese formájában. Minden jó, ha a vége jó – és ahogy az egy ilyen történettől elvárható, vattacukor rózsaszínben tudunk elbúcsúzni az eddigi összes kötet szereplőjétől.
A rövidsége ellenére teljessé teszi az eddigi történéseket, a karácsony szelleme pedig mosolyt csal az olvasó arcára… :)

oldmoviegirl01>!
Lisa Kleypas: Rafe karácsonya

A báj és a humor kitartott a sorozat utolsó kötetéig és egyáltalán nem vált unalmassá. Bármennyire nem hozott újdonságot a művelt spoiler és a dörzsölt Rafe Bowman egymásra találásának története, a karácsonyi készülődés, az emlékezetes karácsonyfa díszítés, a Dickens felolvasások, a teljes létszámban jelen lévő „férjvadászok” mégis különlegessé tették ezt a rövidke befejező részt, amely tökéletesen illett a többi közé. A sorozat legnagyobb erőssége a humorán túl, hogy a lányok és újdonsült férjeik minden részben hangsúlyos és tevékeny szerephez jutnak, tovább követhetjük életüket.
Hiányozni fognak.

– Hiányoztál, Sebastian.
– Valóban, szerelmem? – kérdezte, és csillogó szemmel gombolni kezdte a köntöst. – Melyik részem hiányzott a legjobban?
– Az eszed – vágta rá Evie, és mosolyognia kellett a férfi arckifejezésén.
– Ennél sokkal züllöttebb választ reméltem.
– A gondolkodásod elég züllött – felelte Evie komolyan.
– Igaz – nevetett fel Sebastian.

Sippancs P>!

– A művelt nő veszélyes teremtmény – jegyezte meg Swift vigyorogva, […].

DzsDzs88 IP>!

Ha meglátogathatnálak, ahogy egy idegen meglátogat egy új országot… megtanulnám a nyelvedet, bejárnám titkos tájaid határait, és örökre ott maradnék. Az állampolgárod lennék.

gabriel93>!

Tudod, mi történik, ha egy okos embert ostobának nevezel, vagy egy szorgalmast lustának? Rájön, hogy nem érdemes törnie magát az elismerésedért.

Kapcsolódó szócikkek: Rafe Bowman
Mrs_Curran_Lennart P>!

Lilian szeme, ha lehet, még jobban elkerekedett. A torkát vad, félig hisztérikus nevetés kaparta. Próbált a sarkára állni.
– Marcus, van néhány dolog, amit az ember nem csinál gyerekek és lovak előtt.
– Egy gyereket sem látok itt, a lovaim pedig nem pletykálnak.

Kapcsolódó szócikkek: Marcus Marsden, Westcliff grófja
krisztin1>!

[…] a karácsony nem csupán egy nap. A karácsony egy érzés.

miaow P>!

– Ki kér brandys teát? – kérdezte.
– Én – jelentkezett Daisy.
– Én brandy n-nélkül kérem az enyémet – mormolta Evie.
– Én pedig tea nélkül – mondta Annabelle.

Niki_néni_olvas P>!

A szerelmem túlél minden naptárt, órát és azoknak a harangoknak a zúgását is, amelyeket még ki sem öntöttek.

Niki_néni_olvas P>!

– A szerelem megéri a kockázatot – bátorította Daisy.

nicosia P>!

Mert tudta jól, hogy az a nő, aki viszonyba kerül vele, az összetört teáscsésze sorsára jut