A ​kék szemű ördög (Travis testvérek 2.) 49 csillagozás

Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

ISMERJÉK MEG A KÉK SZEMŰ ÖRDÖGÖT – Hardy Catesnek hívják. Szegénysorból származik, és a saját erejéből lett milliomos. Sok ellenséget szerzett a houstoni olajipar csúcsáig vezető durva, rögös úton. Forró a vére, és csak a bosszú jár az eszében.

ISMERJÉK MEG AZ ÖRÖKÖSNŐT – Ő Haven Travis. A család vagyonának ellenére sem hajlandó arra az ösvényre lépni, amelyet neki választottak. De amikor olyan férfihoz megy feleségül, akit a családja elutasít, az élete új és veszélyes irányt vesz. Két évvel később hazatér, elszántan arra, hogy megóvja a szívét. Hardy Cates, a család ellensége, az utolsó ember, akire szüksége van, hogy betegye hozzá a lábát és lángra gyújtsa a szívét.

NÉZZÉK, AHOGY REPKEDNEK A SZIKRÁK… Lisa Kleypas érzékiségtől áthatott regénye tele van olyan férfiakkal, akiket boldogan imádunk. Lebilincselő meseszövésével fogva tart, miközben a két ember sorsa lassan kibontakozik előttünk.

Eredeti mű: Lisa Kleypas: Blue-eyed Devil

384 oldal · ISBN: 9789634068051 · Fordította: Tóth Gizella

Hardy Cates · Haven Marie Travis · Jack Travis

Tóth_Orsolya_3 P

Egyszerűen letehetetlen.
Minden héten szeretnék Lisa Kleypast olvasni! ;)

Trice29 P
Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Nagyon magával ragadott a történet, már ismerősként fogadott az egész család ♥
Nick többször is elérte, hogy gondolatban laposra csépeljem a fejét. Az ilyeneket mérgező hangyák közé dobnám. Hardyt nagyon megszerettem, ő egy igazi álompasi. A Travis família is egyre szimpatikusabb. Lassan kibontakozik mindegyik testvér :o) Kérem a következőt!

kocybaba P
Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Izééé, most szembe megyek az árral, de ez a kötet nem vett le jobban a lábamról, mint az első. Legalábbis Hardyt tekintve semmiképp. Aggódtam miatta és joggal. Na nem azért, mert ne szerettem volna meg vagy ne hittem volna el, spoiler, hanem mert az elejétől kezdve egy vadiúj Hardyt kaptam. Kék szeműnek kék szemű volt, de hová lett az ördög? Szinte rá se ismertem, úgy megváltozott. Azt hiszem, ha láttam volna ennek a folyamatát vagy váltott szemszögben lett volna megírva nem akadok fent rajta, de ez most valamiért jobban zavart, mint az előző kötetben bármi egyéb. Ugyanakkor minden más szempontból valóban jobb volt, szebben ki volt dolgozva, nem volt elkapkodva, nem volt annyi rizsa sem és a bántalmazás súlyos témáját is megfelelően kezelte. És persze örültem nekik Havennel, hogy mindegyikőjük megküzdött a démonaival, mégsem nőttek úgy valamiért hozzám, mint Liberty és Gage a negyed annyi oldal alatt. Remélem a következő Travis-sel több szerencsém lesz. :)

Nikyy18
Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Sokkal jobban tetszett mint az előző rész. Végig fent tartotta a figyelmem, pörgős volt és eseménydús. Havent annyira sajnáltam azért amin keresztül kellett mennie. Senki sem érdemli ezt.

Imádtam!

Hardyt nem kedveltem meg annyira az előző könyvben, de tudtam, hogy meg fogom szeretni. Haven-t is nagyon megkedveltem, és borzasztó volt látni, miken megy keresztül. Szívből sajnáltam a lányt. Az írónő remekül írta le a folyamatot, hogyan tud valami teljesen elromlani. Hogyan törik le egy madár szárnyait, és zárják kalitkába. És szegény szárnyaszegett madár, várja azt a személyt, aki kiengedi ismét a világba.

Hardy és Haven remek pár együtt. Külön öröm volt, hogy nem estek egymásnak egyszerre. Hogy volt tétje az egésznek. Tényleg kedvenc lett a sztori. Remélem Jack és Joe könyve is lesz ilyen jó.

Laura_Bakos
Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Sokkal jobb, mint az első kötet.
Jobb a cselekménye, érdekesebbek a karakterek és izgalmasabb is. Hozzá kell tennem, számomra volt jobb.
Bátran ajánlom másoknak is.

ladydark

Imádtam!
Jobban tetszett, mint az előző rész.
Igazán megszerettem Hardyt a könyvben, pedig az előzőben nem volt szimpatikus.
Lisa Kleypas istenien ír.
Várom a folytatást.

Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Az első rész úgy látszik nagyon magasra tette nálam a lécet, mivel a második rész még csak meg sem közelítette azt. Kis csalódásként éltem meg, hogy nem azt kaptam, amit vártam.
Az eleje nagyon untatott, mivel elég lassan indult be. Persze történtek dolgok, spoiler mégsem tudott annyira megérinteni, mint Liberty története. Haven nekem olyan semmilyen volt.
Hardy-val kapcsolatos érzéseim pedig valahogy megváltoztak. Az első részben nagyon megszerettem, spoiler de most valahogy eltűnt a varázs vele kapcsolatban.
Haven és Hardy között nem éreztem semmilyen szikrát, nem értettem, hogy miért vannak oda egymásért ennyire. A történet alakulása számomra ezt egyáltalán nem igazolta vagy magyarázta.
Nem csak Haven, hanem a történet is olyan semmilyen volt. Nem igazán kaptam semmire magyarázatot, csak úgy úsztunk az árral, aztán hopp, és hirten vége. Nem volt meg az a mélység, mint az első részben, ezért nem is volt rám semmilyen hatással. Csak elolvastam, és kész.
Azért nem mondok le még teljesen erről a sorozatról, el fogom olvasni a többi részét is, de most tartok egy kis szünetet Travisékkel.

Kathreen
Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Több soron felhúzott a könyv. Hardy-t imádtam, nem beszélt mellé, egyenes volt végig.
De Haven, néha legszívesebben megcsapkodtam volna. Szegény kis gazdag lány, aki mindent elvisel egyedül, nem akar kihasználni semmilyen családi előnyt. Mindent tűr, pedig olyan család van mögötte, akiktől bármit kérhet, annyira összetartóak a testvérek.

Szyszyyy
Lisa Kleypas: A kék szemű ördög

Jobban tetszett, mint az első.
(Ami nagy szó, hisz erdetileg el se akartam olvasni.)
De azért ez se volt nálam négy csillag. Közelített hozzá, de még nem érte el. :D
Azért vicces, hogy annyira utáltam az előző részben Hardyt, hogy ez volt a fő oka annak, hogy nem tetveztem folytatni a sorozatot. Még külön részt is írtam az értékelésemben erről.
Itt meg egészen megszerettem. XD
Sokkal szimpatikusabb lett a karaktere és szurkoltam neki, reménykedtem, hogy nem cseszi el.
Szóval végül örülök, hogy győzött a kíváncsiságom.
A történet szál jóval érdekesebb volt. Több minden történt és kevesebb volt az uncsi leírás.
Azt tudni kell, hogy Nick egy szemét és akkor még szépen fejezetem ki magam. Durva volt róla olvasni… Sajnos én is ismerek hozzá hasonlót.
Haven tesói aranyosak. Hála ennek a könyvnek kíváncsi lettem Jackre. :D
Azért hibái ennek is vannak, hisz nem véletlenül nem kapja meg a négy csillagot.
Az egyik hiba pedig Haven.
Mármint kedves volt a csaj, meg szomorú, ami történt vele. De azért olykor rémesen ideges is lettem tőle.
Például Vanessa ügyében, meg hogy ő mindent megold és neki ne segítsenek…

Fire_bird

(…) erősnek lenni azt is jelenti, hogy képes vagy beismerni, néha neked is szükséged van segítségre.

Fire_bird

– Leállíthatom vagy helyre tehetem.
– Kösz, Jack, de nincs szükségem rá, hogy leállítsd, arra meg végképp nem, hogy helyre tedd.
Bosszúsan nézett rám.
– Miért vesztegetted az időm a panaszkodásoddal, ha nem akarod, hogy tegyek valamit?
– Nem arra vágytam, hogy megoldd a gondjaimat, csak arra, hogy meghallgass.
– A fenébe, Haven, ha egy pár érző fülre van szükséged, fordulj valamelyik barátnődhöz. Mi, férfiak utáljuk, ha panaszkodsz, és utána nem hagyod, hogy segítsünk. Pocsék érzés. Ilyenkor csak az javít a hangulatunkon, ha félbetépünk egy telefonkönyvet, vagy felrobbantunk valamit. Szóval, tisztázzuk a dolgot… nem vagyok jó hallgatóság. Férfi vagyok.
– Igen, az vagy – álltam fel mosolyogva. – Szeretnéd, ha meghívnálak egy italra így munka után valamelyik bárban?
– Ez a beszéd – vágta rá a bátyám, és elhagytuk az irodát.

Kapcsolódó szócikkek: Haven Marie Travis · Jack Travis
Fire_bird

(…) az elképzelhetetlen dolgok is lehetségesek.

Kapcsolódó szócikkek: Haven Marie Travis
Fire_bird

– Maradj – kérte halkan –, és igyuk meg együtt a bort.
– De… zuhanyoznod kell.
Hardy lassú mosolyra húzta a száját.
– Zuhanyozhatunk is együtt.
– Persze – morogtam sötéten, mert képzeletemben megjelent a szappanos férfitest, a víztől síkos izmok látványa. – Álmodozz csak.

Fire_bird

Hardy kicsit soványabb volt, mint emlékeztem, kicsit viharedzettebb, érettebb. A tapasztalt külső jól állt neki, főleg azért, mert valahol mélyen, abban a szempárban továbbra is ott bujkált az a veszélyes, csábító felhívás keringőre. Olyan magabiztos férfiasság áradt belőle, amely ezerszer hatásosabb volt, mint a puszta jóképűsége. A tökéletes külső könnyen hidegen hagy, ám ettől a fajta szexuális kisugárzástól megremeg a nő térde.

Fire_bird

– Érdekes. – Hallgatott kicsit. – Szóval, miután megízleli és megszagolja a bort, kiköpi egy edénybe, ugye?
– Inkább nyelek, mint köpök.
Ahogy rádöbbentem a kijelentés kétértelműségére, úgy elvörösödtem, hogy biztosra vettem, a férfi még ebben a sötétben is látja.

Fire_bird

Letettem a telefont, és átmentem Gage-hez a nappaliba. Az egyik fotelben ült, és olyan erősen szorította a karfát, hogy ujjai mély lyukat vájtak a puha bőrbe. De hagyta, hogy egyedül vívjam meg a csatát, és nekem erre volt szükségem.
Mindig is szerettem Gage-et, de még soha annyira, mint akkor.

Kapcsolódó szócikkek: Gage Travis · Haven Marie Travis
anikho P

– Figyelj – kezdtem élesen –, akár beköltözöl, akár nem, engem nem érdekel semmiféle… akármi… veled kapcsolatban.
Nem vette le rólam a tekintetét. Szeme most sötétebb volt a tintánál.
– Pontosítsd, mit jelent az „akármi” – kérte.
– Jelen esetben a szexet.
– Pedig az egyike a tehetségeimnek.

anikho P

Ahogy Hardy elment mellettem, ujjaival könnyedén megérintette a pulton nyugvó kezemet, amitől lúdbőrözni kezdett a karom. A tekintete földöntúli kék villanással kapcsolódott az enyémbe. – Viszlát – köszönt el, és az ajtó becsukódott mögötte.
A pultra támaszkodva próbáltam összeszedni a gondolataim, de egyetlen épkézláb sem akadt köztük. Jó fél perc is eltelt, mire Toddra néztem. A tekintete ködös volt, mintha akkor ébredne – vonakodva – egy buja álomból.
– Nem tudtam, hogy még most is vannak ilyenek – mondta.
– Milyenek?
– Klassz, kemény, retro-férfias. Az a fajta, aki csak akkor sír, ha valaki elüti a kutyáját. A széles mellkasú fickó, akinek a keblén kiélhetjük a szánalmas apakomplexusunkat.
– Nekem nincs szánalmas apakomplexusom.
– Nincs? Nehogy azt mondd, hogy nem álmodoztál arról, milyen volna az ölébe ülni. – Todd vigyorogva vette tudomásul, hogy elvörösödöm. – Tudod, mi az az illat rajta, Haven? Tesztoszteron. A pórusaiból árad.

Fire_bird

Hardy utánam jött, velem együtt várt, hogy a liftajtó kinyíljon. Beszálltunk, mindketten mezítláb.
– Haven, tudod, hogy igazam van. Beszéljük meg.
– Ha te nem akarsz velem lefeküdni, én nem akarok az érzéseimről beszélgetni veled.
Hardy zavartan túrt a hajába.
– Hm, az egyszer átkozottul biztos, hogy most mond nekem először ilyesmit egy nő.

Travis testvérek sorozat · Összehasonlítás