Tombolás (Vámpírnaplók 3.) 324 csillagozás

Lisa Jane Smith: Tombolás

Elena: átváltozott, az iskola üdvöskéje azzá vált, amitől egykor rettegett, és amire egyben vágyott is.

Stefan pokoli kínokat élt át Elena elvesztése miatt, és elhatározta, hogy egyszer s mindenkorra leszámol a bátyjával, Damonnel – kerüljön bármibe. De lassan kezd ráébredni, hogy talán nem a testvére az egyetlen és a legfőbb ellensége.

Damon végre megkaparintotta Elenát. De megkeseríti-e a győzelmét az öccse iránt táplált bosszúszomj? Vagy sikerül szövetséget kötniük egy utolsó, nagy csata erejéig?

Mindez kiderült a Vámpírnaplók harmadik kötetéből, ami a két vámpírtestvérről és a köztük őrlődő lányról szól.

Eredeti mű: Lisa Jane Smith: The Fury

Eredeti megjelenés éve: 1991

Tagok ajánlása: 16 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2016

304 tag · 185 karc · Utolsó karc: 2019. február 10., 10:10 · Bővebben

Damon Salvatore · Stefan Salvatore · Elena Gilbert · Katherine Pierce

Coffee I
Lisa Jane Smith: Tombolás

Azért adok 5 csillagot erre a könyvre, mert sikerül elérnie azt, amit más könyveknek nem:
valószínűleg sok embert írásra sarkall, mert ha egy ilyen sz@rt kiadnak, akkor nekünk is van esélyünk. Köszönjük!

Véda MP

Ajánlás a könyv elején:
Margie néninek, valamint Agnes és Eleanore néni emlékére, amiért dajkálták a kreativitásomat
Kedves Margie néni, Agnes és Eleanore! Azért túlzásokba mégsem kellett volna esni!…

diamondfox P
Lisa Jane Smith: Tombolás

Nem szeretem ezeket a borítókat, de tény, hogy ezzel lehet igazán eladni azoknak, akik nem keresik kifejezetten. :)

A történet viszont olyan volt, mintha 120-al száguldoznék a városban: annyi, de annyi minden történt pár óra alatt is, hogy csak úgy kapkodtam a fejem. Kezdésnek az, hogy 3. kötet és Elena máris vámpír. hooooooldon!
Aztán máris felbukkant Damon, és segített, tehát nem bunkózott éppen, majd flegmán válaszolgatott és BUMM! Kiderült, hogy nem is Ő bántotta Stefant, sőt, senkit Tanneren kívül. Hogymiiii?
Igen-igen, drágáim, máris lehetne kombinálni, de nem jutott eszembe a teljesen nyilvánvaló válasz a Másik Erő-vel kapcsolatosan. Plusz pont, hogy spoiler
Egyébként innen fog érdekessé válni szerintem a történet, de esélyesen csak jövőre fogom folytatni, mert szemrehányóan néznek rám az idén vásárolt könyvek…

U_Viki
Lisa Jane Smith: Tombolás

100-szor, nem is 1000-szer jobb volt mint a 2. rész. Izgalmas volt, egy percig nem volt unalmas. Bár én Smith helyében nem folytattam volna a sorozatot, 3 rész épp elég lett volna. ̶L̶e̶h̶e̶t̶,̶ ̶h̶o̶g̶y̶ ̶a̶ ̶t̶ö̶b̶b̶i̶ ̶r̶é̶s̶z̶ ̶u̶t̶á̶n̶ ̶n̶e̶m̶ ̶e̶z̶t̶ ̶f̶o̶g̶o̶m̶ ̶m̶o̶n̶d̶a̶n̶i̶ ̶:̶P̶

Elena még mindig kibírhatatlan, ezért is vontam le egy fél csillagot. Stefan sem a kedvencem. De végre több Damont kaptunk. Ezenkívül Katherenie is beugrott, akiről nem tudom mit gondoljak, mert egszer gyerekes volt, egyszer gonosz, egyszer érzékeny és legfőképp kiszámíthatatlan (nem jó értelemben). spoiler.

A vége olyan zavaros volt. Kétszer el kellett olvasnom, mire nagyjából megértettem. spoiler

Összességében tetszett. Örülök, hogy nem hagytam abba a 2. rész után.

Petrus601
Lisa Jane Smith: Tombolás

Tetszik annyira a konyv, hogy kiolvastam masodjara is.
Igen, meg mindig elter a sorozattol, nehol meg mindig nagyon durva, de hozza lehet szokni.

Es tenyleg senki sem az, akinek latszik. Hmm…mily meglepo.
Elenanak tenyleg nagyon jo baratai vannak, szerencses, hogy vannak neki. Es ez forditva is igaz.
Nehez helyzetben van, nem tudom mit tennek a helyeben.

Meg jo, hogy van folytatasa, kulonben nagyon nem tetszene a vege, de igy jo. Kivancsiva tesz.:)

abstractelf
Lisa Jane Smith: Tombolás

Az utolsó 5 oldalt leszámítva maga volt a tömör szenvedés… ismét. Annyi minden járt a fejemben, miközben olvastam, de szerencsémre elfelejtettem őket, mire idekerültem, hogy értékelést írok.
Még mindig nem szeretem a sorozatot, közös megegyezésből olvasom csak… de megszenvedek vele, az biztos.
Elena karaktere a sírba tesz, olyan butaságokat tesz/mond, aztán mégis ő van beállítva a nagyon okos szentnek. Kérem, mi alapján? De most komolyan… Elena nagyon rossz példa a főhős fogalomra…
Stefan – majd megszakad érte a szívem! Olyan romantikus, olyan szenvedő, olyan idegőrlő. Továbbra sem vagyok képes kedvelni őt, mert igazi áldozatnak van bemutatva, mikor nem különb Damonnél… ja, de… Damon nem ennyire idegesítő.
Damont kedveltem, mert ő volt az egyetlen, aki bármi pozitívan hozzáadott ehhez a könyvhöz! Szóval, köszi LJ, hogy ennyivel élvezetesebbé tetted az olvasást. :)
A történet – Igen, volt története a könyvnek valahol mélyen elveszve. Tudom, persze, St. Elena hogyléte kitöltött 200-ból 150 oldalt, de azért maradt arra idő, hogy gyorsan ledarálja a főszálat az írónő.
A fordítás pedig nem könnyítette meg a dolgomat. Nagyon sajnáltam, hogy olyan magyartalan mondatok szerepeltek, hogy újra elolvassam, mi van odaírva. :S Kár érte… nem mintha bármi +/- -t adna a könyvhöz.

Beriniki
Lisa Jane Smith: Tombolás

Na, alakul a dolog, talán már lesz belőle valami!
Határozottan jobb volt mint az előző két rész, egészen élvezetes volt. Végre volt egy kis akció, nyomozás, kis izgulni való. Őszintén, a könyv végéig nem is sejtettem, hogy ki lehet a Másik Erő. és ledöbbentem, de jólesően. Végre nem volt annyira kiszámítható a story. Meredith családjának múltja is döbbenetes volt, jó kis csavar. Bonnie, Matt, Meredith, mind kedvenc karakterek, és Alaric is kapott egy piros pontot. Stefan továbbra is tanulhatna egy kis férfiasságot. És Damon…..ohh, szerintem nem kell mondanom semmit :)

Ailey
Lisa Jane Smith: Tombolás

Azért kezdtem olvasni ezt a könyvsorozatot, mert azt reméltem, hogy valami kis plusz érdekességeket adhat a tv sorozat mellé. És hogy az első borzalmas rész után miért folytattam tovább? Nem tudom.
Smith szinte teljesen maradt a régi, átlátszó, mint az ablaküveg, tőmondatok egymás hegyén hátán (igaz, nem mindenhol, de ahol felbukkan egy, jön a többi csőstül), a karakterek nagy része idegesítő. (Bonnie, please, get lost.)
Néha Damon szimpatikus volt egy-két mondat erejéig, Katherine kicsit elmebetegként produkálta magát, de még mindig jobb volt, mint a legtöbb szereplő.
Ugyanakkor Smith néhol egész szép leírásokat rittyentett, és ilyenkor elgondolkozom azon, hogy miért nem tudja ilyen színvonalon megírni az egészet?
Három csillagnál semmiképp nem több, ez is csak a vége miatt, mert nem happy end.

lin_da
Lisa Jane Smith: Tombolás

Na mi a manó! Csupa meglepetés ez a rész. Idáig ez tetszett a legjobban, mert rejtélyes, izgalmas, pörgős. Minden, amit hiányoltam az előző részből ebben benne volt. A végén még Elenával is kibékülök? (Olvasás közben egyszer sem akartam megtépni és ez új számomra) Nagyon jóra sikerült a vége is, egyszerűen muszáj tovább olvasni! (Akkor most le vagyok nyűgözve?)

Paulina_Sándorné
Lisa Jane Smith: Tombolás

Tetszett, bár meglepődtem a végén és most várom a folytatást, hogy mi lesz benne. :-) Elolvasva a könyvet, még akkor is Damon a kedvencem és nem Stefan. Vele összehozhatta volna Elenát az író. :-) Nagyon meglepődtem, amikor végül is kiderült, hogy ki a gonosz a történetben. Nem is gondoltam erre a lehetőségre. Tetszik a könyv stílusa.

Fay

(…) – Az a fickó… Damon. Ő kicsoda?
– A bátyám – válaszolta Stefan érzelemmentes hangon. – Honnan tudod a nevét?
– Múlt héten ott járt Elenáéknál. A kiscica fújt rá.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore · Elena Gilbert · Stefan Salvatore
Fleur_Rouge_Cerise

– Talán segítene, ha tudnám, ki az a Vickie Bennett. Folyamatosan őt emlegetitek, de én soha nem találkoztam vele.
– Dehogynem. Ne szórakozz velem, Damon… a temetőben, emlékszel? A romtemplomnál? A lány, akit egy szál kombinéban hagytál ott?
– Bocs, de nem emlékszem. Pedig általában emlékezni szoktam azokra, akiket kombinéban hagyok ott.

Babó_Buca

Elenának olyan érzése támadt, mintha egy szürreális vígjátékba csöppent volna, mondjuk Kafka valamelyik művébe, csak a szövegét nem tudta.

Kapcsolódó szócikkek: Elena Gilbert · Franz Kafka
Babó_Buca

Bonnie olyan volt, mint egy hathetes kiscica, csupa bűbáj, és semmi gátlás. Mindig azonnal kimondta, amit gondolt, még akkor is, ha ezzel ellentmondott az egy pillanattal korábbi önmagának. Ami a szívén az a száján.

Szantii

Ez olyan, mint egy kastély, gondolta(…). És mi vagyunk az őrei. Én és hű lovagjaim.

Babó_Buca

– Ami azt illeti, az egyetértés tiszta lángjában égünk itt hárman.

Fleur_Rouge_Cerise

Védekező pózban állt fel fél kezével egy díszpárnát szorongatva.

bianka1027

Otthagyták a nyüzsgést, a villogó fényeket, a rohangáló embereket. Induláskor Elena észrevett valami furcsát. A folyó közepén a lámpák fényében egy autó volt. Csak az első lökhárító lógott ki a vízből.
– Milyen hülye hely a parkoláshoz – gondolta Elena, miközben követte Damont vissza az erdőbe.

15. oldal, 2. fejezet (Smith, 2010)

Szantii

Bagoly…ragadozó madár…vadász…tigris. Játszott veled, mint macska az egérrel. Mint egy macska…egy hatalmas macska…egy kiscica. Egy fehér kiscica.

Vámpírnaplók sorozat · Összehasonlítás