Tombolás (Vámpírnaplók 3.) 430 csillagozás

Lisa Jane Smith: Tombolás

Elena: átváltozott, az iskola üdvöskéje azzá vált, amitől egykor rettegett, és amire egyben vágyott is.

Stefan pokoli kínokat élt át Elena elvesztése miatt, és elhatározta, hogy egyszer s mindenkorra leszámol a bátyjával, Damonnel – kerüljön bármibe. De lassan kezd ráébredni, hogy talán nem a testvére az egyetlen és a legfőbb ellensége.

Damon végre megkaparintotta Elenát. De megkeseríti-e a győzelmét az öccse iránt táplált bosszúszomj? Vagy sikerül szövetséget kötniük egy utolsó, nagy csata erejéig?

Mindez kiderült a Vámpírnaplók harmadik kötetéből, ami a két vámpírtestvérről és a köztük őrlődő lányról szól.

Eredeti megjelenés éve: 1991

301 tag · 168 karc · Utolsó karc: 2022. július 1., 10:12 · Bővebben

Damon Salvatore · Stefan Salvatore · Elena Gilbert · Katherine Pierce

Coffee I>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Azért adok 5 csillagot erre a könyvre, mert sikerül elérnie azt, amit más könyveknek nem:
valószínűleg sok embert írásra sarkall, mert ha egy ilyen sz@rt kiadnak, akkor nekünk is van esélyünk. Köszönjük!

Nikolett0907 P>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Egy fokkal jobban tetszett, mint az előző kötetek, de még mindig nem érzem, hogy elkapna az a bizonyos lendület, hogy most azonnal kell a következő része.
Az események jó irányban haladnak, már ha lehet így fogalmazni.
A karakterekkel nem vagyok kibékülve, de a ki kivel kavar és egyéb szösszenetek még érdekelnének is.
Majd egyszer folytatom.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Vámpírnaplók 3

Ez a rész is nagyon jó volt, izgalmas, fordulatos, és egyáltalán nem kiszámítható, tetszett.
Azért a borítóhoz megint lenne pár szavam, aki készítette nem olvasott bele a sorozatba, mivel a Elena tejfelszőke és nem barna hajú, mint a képen. Persze lehet, hogy a filmben, ami készült ott sem figyeltek erre és ott van barna szereplő. Nem tudhatom, mert nem láttam a sorozatot filmen.
A történet viszont izgalmas volt, Elena továbbra is elragadó volt és a két testvért is kedveltem, ebben még Damon is szimpatikussá vált. Kicsit levetett a rosszfiús habitusából.
A vége megint nagyon izgi és függő, legalábbis nem hiszem, hogy a továbbiakban is így marad.

diamondfox>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Nem szeretem ezeket a borítókat, de tény, hogy ezzel lehet igazán eladni azoknak, akik nem keresik kifejezetten. :)

A történet viszont olyan volt, mintha 120-al száguldoznék a városban: annyi, de annyi minden történt pár óra alatt is, hogy csak úgy kapkodtam a fejem. Kezdésnek az, hogy 3. kötet és Elena máris vámpír. hooooooldon!
Aztán máris felbukkant Damon, és segített, tehát nem bunkózott éppen, majd flegmán válaszolgatott és BUMM! Kiderült, hogy nem is Ő bántotta Stefant, sőt, senkit Tanneren kívül. Hogymiiii?
Igen-igen, drágáim, máris lehetne kombinálni, de nem jutott eszembe a teljesen nyilvánvaló válasz a Másik Erő-vel kapcsolatosan. Plusz pont, hogy spoiler
Egyébként innen fog érdekessé válni szerintem a történet, de esélyesen csak jövőre fogom folytatni, mert szemrehányóan néznek rám az idén vásárolt könyvek…

FVCsilla P>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Eddig ez volt az a rész, ami nem igazán tetszett. Az első fele a könyvnek kb. 100 oldalnyi unalom és gyötrődés volt. Még a szereplők is szenvedtek szerintem. A második fele már izgalmas volt, a vége is felkeltette a kíváncsiságomat a folytatás iránt.

U_Viki>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

100-szor, nem is 1000-szer jobb volt mint a 2. rész. Izgalmas volt, egy percig nem volt unalmas. Bár én Smith helyében nem folytattam volna a sorozatot, 3 rész épp elég lett volna. ̶L̶e̶h̶e̶t̶,̶ ̶h̶o̶g̶y̶ ̶a̶ ̶t̶ö̶b̶b̶i̶ ̶r̶é̶s̶z̶ ̶u̶t̶á̶n̶ ̶n̶e̶m̶ ̶e̶z̶t̶ ̶f̶o̶g̶o̶m̶ ̶m̶o̶n̶d̶a̶n̶i̶ ̶:̶P̶

Elena még mindig kibírhatatlan, ezért is vontam le egy fél csillagot. Stefan sem a kedvencem. De végre több Damont kaptunk. Ezenkívül Katherenie is beugrott, akiről nem tudom mit gondoljak, mert egszer gyerekes volt, egyszer gonosz, egyszer érzékeny és legfőképp kiszámíthatatlan (nem jó értelemben). spoiler.

A vége olyan zavaros volt. Kétszer el kellett olvasnom, mire nagyjából megértettem. spoiler

Összességében tetszett. Örülök, hogy nem hagytam abba a 2. rész után.

Petrus601>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Tetszik annyira a konyv, hogy kiolvastam masodjara is.
Igen, meg mindig elter a sorozattol, nehol meg mindig nagyon durva, de hozza lehet szokni.

Es tenyleg senki sem az, akinek latszik. Hmm…mily meglepo.
Elenanak tenyleg nagyon jo baratai vannak, szerencses, hogy vannak neki. Es ez forditva is igaz.
Nehez helyzetben van, nem tudom mit tennek a helyeben.

Meg jo, hogy van folytatasa, kulonben nagyon nem tetszene a vege, de igy jo. Kivancsiva tesz.:)

Beriniki>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Na, alakul a dolog, talán már lesz belőle valami!
Határozottan jobb volt mint az előző két rész, egészen élvezetes volt. Végre volt egy kis akció, nyomozás, kis izgulni való. Őszintén, a könyv végéig nem is sejtettem, hogy ki lehet a Másik Erő. és ledöbbentem, de jólesően. Végre nem volt annyira kiszámítható a story. Meredith családjának múltja is döbbenetes volt, jó kis csavar. Bonnie, Matt, Meredith, mind kedvenc karakterek, és Alaric is kapott egy piros pontot. Stefan továbbra is tanulhatna egy kis férfiasságot. És Damon…..ohh, szerintem nem kell mondanom semmit :)

PikiKiki>!

Borító :5/5
Írónő :♥
Könyv : jobb volt, mint az előző részek…de nem lett kedvenc. A sorozatott imádtam, ezt vártam volna a könyvektől is. A cselekmény legalább már jobb nem unalmas. A szereplőket ahogy a filmekben imádtam itt úgy nem kedvelem.

lin_da>!
Lisa Jane Smith: Tombolás

Na mi a manó! Csupa meglepetés ez a rész. Idáig ez tetszett a legjobban, mert rejtélyes, izgalmas, pörgős. Minden, amit hiányoltam az előző részből ebben benne volt. A végén még Elenával is kibékülök? (Olvasás közben egyszer sem akartam megtépni és ez új számomra) Nagyon jóra sikerült a vége is, egyszerűen muszáj tovább olvasni! (Akkor most le vagyok nyűgözve?)

Fay >!

[…] – Az a fickó… Damon. Ő kicsoda?
– A bátyám – válaszolta Stefan érzelemmentes hangon. – Honnan tudod a nevét?
– Múlt héten ott járt Elenáéknál. A kiscica fújt rá.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore · Elena Gilbert · Stefan Salvatore
Fleur_Rouge_Cerise>!

– Talán segítene, ha tudnám, ki az a Vickie Bennett. Folyamatosan őt emlegetitek, de én soha nem találkoztam vele.
– Dehogynem. Ne szórakozz velem, Damon… a temetőben, emlékszel? A romtemplomnál? A lány, akit egy szál kombinéban hagytál ott?
– Bocs, de nem emlékszem. Pedig általában emlékezni szoktam azokra, akiket kombinéban hagyok ott.

Babó_Buca P>!

– Ami azt illeti, az egyetértés tiszta lángjában égünk itt hárman.

Babó_Buca P>!

Elenának olyan érzése támadt, mintha egy szürreális vígjátékba csöppent volna, mondjuk Kafka valamelyik művébe, csak a szövegét nem tudta.

Kapcsolódó szócikkek: Elena Gilbert · Franz Kafka
Fleur_Rouge_Cerise>!

Védekező pózban állt fel fél kezével egy díszpárnát szorongatva.

Babó_Buca P>!

Bonnie olyan volt, mint egy hathetes kiscica, csupa bűbáj, és semmi gátlás. Mindig azonnal kimondta, amit gondolt, még akkor is, ha ezzel ellentmondott az egy pillanattal korábbi önmagának. Ami a szívén az a száján.

Impalagirl>!

Ez olyan, mint egy kastély, gondolta[…]. És mi vagyunk az őrei. Én és hű lovagjaim.

Impalagirl>!

Bagoly…ragadozó madár…vadász…tigris. Játszott veled, mint macska az egérrel. Mint egy macska…egy hatalmas macska…egy kiscica. Egy fehér kiscica.

bianka1027>!

Otthagyták a nyüzsgést, a villogó fényeket, a rohangáló embereket. Induláskor Elena észrevett valami furcsát. A folyó közepén a lámpák fényében egy autó volt. Csak az első lökhárító lógott ki a vízből.
– Milyen hülye hely a parkoláshoz – gondolta Elena, miközben követte Damont vissza az erdőbe.

15. oldal, 2. fejezet (Smith, 2010)

Vámpírnaplók sorozat · Összehasonlítás