Sötét ​szövetség (Vámpírnaplók 4.) 358 csillagozás

Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Bonnie és Elena többi barátja, továbbá a szerelméért vetélkedő vámpírfivérek egyedül találják magukat Elena halála után. De az elhunyt kedvesük szeretett városát nagy veszély fenyegeti, olyan, ami akár a holtakat is felébreszti. Erősebbnek bizonyul-e vajon Elena akarata a halálnál, és a több évszázados harc után kibékül-e Damon Stefannal? Mindez kiderül a Vámpírnaplók negyedi részéből, ami nem kevésbé izgalmas és fordulatos az előző köteteknél.

Eredeti megjelenés éve: 1992

302 tag · 167 karc · Utolsó karc: 2022. július 1., 10:12 · Bővebben

Damon Salvatore · Stefan Salvatore

FVCsilla P>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Nem fogom elkövetni azt a hibát, hogy más vámpírtörténetekhez hasonlítom, csak önmagához képest értékelem és az olvasása közben is csak arra figyelek. Ez a rész volt eddig a legerősebb, sötét, helyenként vérfagyasztó. Szegény Vicki, komolyan sajnáltam, viszont Caroline továbbra se a kedvencem. A nagy csavar a végén beleillik a történetbe, főleg mivel még hat része van a sorozatnak. Jót tett Bonnie szemszöge, sokkal érettebb és határozottabb, mint Elena.

Ailey>!

Oh, vége!!!
Hát… nem volt annyira rossz, mint eddigi társai, de azért messze van a jótól is.
Klaust bírtam. Kis szociopata.
És Vera itt abbahagyta a Vámpírnaplókat! :D Érzékeny a búcsú, tényleg… *sarokba vágja a könyvet és nevetve iszogat*

lena91>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Nagyon tetszett, hogy Bonnie szemszögéből íródott a könyv. Egy kis változatosság az eddigiekhez képest. Tetszett az Elena irányít a háttérből dolog is:) Szerintem nincs semmi gond ezzel a sorozattal:)

Petrus601>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Ezt is masodjara olvastam mar. Es az elso 4 resz kozul eddig ez tetszett a legjobban.:)
Szerettem, hogy most tobb figyelmet kaptak a mellekszereplok is.
Tetszik a boritoja is, de ehhez a reszhez inkabb egy olyan illene, ahol megjelennek a mellekszereplok is (Bonnie, Matt, Meredith).
Olyan jo, hogy Elena visszatert, nem lenne kerek nelkule a tortenet.
Stefan…Damon….reszletezzem? :))

KNono>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Ez a rész jobban tetszett, mint az előző. A vége is sokkal jobban sikerült, mint amire számítottam. Az elején volt egy kis rejtély is, ami izgalmasabbá tette a könyvet. Összességében elég jó volt.

Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Az eddigi kötetek közül ez a legjobb. Nagyon tetszett, hogy nagyrészt Bonnie szemszögéből látunk mindent.
Viszont fél csillagot levonok a vége miatt. Hogy is mondjam… hirtelen minden túúúúúl jó lett. :)

Ditto91>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

1hónapomba telt,de befejeztem ezt a könyvet.Nem volt vészesen rossz,de ennél olvastabb jobbat is.Nem tudom magam túl tenni azon,hogy a könyv borítóján a sorozat szereplő csaj van és a könyvbe teljesen más,hogy néz ki.Olvastam már olyan könyvet amelyik távol állt a filmtől/sorozattol,de ennél totálisan máshogy írta meg a szereplőket és a cselekményt az írónő mint a sorozatba van és engem ez nagyon zavar.Lehet,hogy egyszer rá szánom magam,hogy a maradékot is elolvassam.De egyenlőre várok vele,ez a kötet jelenleg elég volt.

Sheila_7 I>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

MÉG!!!! Teljes mértékben, visszavonhatatlanul beleszerettem ebbe a könyvsorozatba ( a tv-ben lévő sorozatért eddig is oda voltam <3 valamiért a sorozatban és itt a könyvekben is Bonniet és Damont kedveltem meg leginkább, de ez nem jelenti azt, hogy a többiekért ne lennék oda.) Ááá ide nekem az 5. részt :D

Booksofinsta_hu>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Én már sokszor megadtam az esélyt és sajnos ez sem tetszett. Még adok neki esélyt hátha valamelyik résznél mégis megtetszik, de eddig nekem kínszenvedés volt idáig eljutni.

Knefkati>!
Lisa Jane Smith: Sötét szövetség

Kicsit unalmasan indult, de aztán egyre csak jobb lett. De még mindig egyértelműen Damon a kedvenc, Stefan valamiért nem szimpatikus.. kíváncsi vagyok, hogy fog-e változni! :)

Mircsi>!

Nem pazarolhatjuk el az életünket, mert nem tudhatjuk, milyen hosszú lesz.

Fleur_Rouge_Cerise>!

– Nem akarlak megsérteni, de a barátaid hajlamosak meghalni.

Babó_Buca P>!

Olyan vele beszélgetni, mint aknamezőn sétálagtni.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore
Knefkati>!

„……Csak négy szó volt, de ettől a négy szótól minden megváltozott!
-Hagyd békén az öcsémet! ”

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore · Stefan Salvatore
Virág_Blogger>!

– Kérsz egy egeret?
– Egy mit?
– Azt kérdeztem, kérsz-e szendvicset a teához?

Gabó>!

Bonnie, akin miniszoknya volt, odakint maradt Damonnel. Azt kívánta, bár farmert vett volna fel az iskolába, de akkor még nem tudta. hogy expedícióra indulnak.

Kapcsolódó szócikkek: Damon Salvatore
Gabó>!

Majdnem beleszaladt valakibe, aki a folyosó közepén álldogált.
Felkapta a fejét, hogy végigmérje a divatosan szakadt, külföldi márkájú deszkás cipőt.
Felette farmer, tapadós fajta, elég régi ahhoz, hogy puhának tűnjön a kemény izmok felett. Keskeny csípő. Kidolgozott mellkas. Egy arc, amiért megőrülnének a szobrászok: érzéki száj, jellegzetes arccsont. Sötét napszemüveg. Enyhén kócos, fekete haj…..

Fay>!

– Egérszendvics és nyitott sírgödrök? – Meredith felhúzta egyik elegáns vonalú szemöldökét. – Szerintem kezded összeboronálni Stephen Kinget Lewis Carollal.

Fay>!

Ő nem volt annyira megijedve, mint a többiek. Ez az előnye, ha valakinek nincs képzelőereje, gondolta Bonnie. Nem tudja elképzelni, mi minden történhet vele.

Vámpírnaplók sorozat · Összehasonlítás