Bájolók (Night World 3.) 19 csillagozás

Lisa Jane Smith: Bájolók

Thea és Blaise Harman unokatestvérek, gyönyörűek – és boszorkányok; abban különböznek, hogy Thea a fehér, Blaise viszont a fekete mágiához vonzódik. Ő az, aki igéző varázslataival magába bolondítja és őrült tettekre készteti a fiúkat, emiatt gyakran kell iskolát változtatniuk. Az új helyen Thea lelki társát, Ericet szemeli ki magának, így akarja elválasztani a húgától – hiszen a fiú ember, és a Törvény tiltja az ilyen szerelmet. Thea ellenvarázslathoz folyamodik, ám eközben elszabadít egy bosszúálló szellemet, és ezzel Eric életét is veszélybe sodorja. Mindez persze nem maradhat rejtve a boszorkányok Belső Köre előtt… A büntetés elkerülhetetlennek látszik.

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639492820 · Fordította: Seress József

Rémálom
Lisa Jane Smith: Bájolók

Olyan Smithes. Nem hiszem, hogy az kifogás, hogy a 90-es években írták, mert azért az alap emberi intelligencia szerintem 20 év alatt nem változik ennyit. A leírás hiányos, semmit nem tudunk meg a boszik világáról, de ők nem értenek az emberekhez (nem tudják hogy miről beszéljenek velük – segítek, minden másról csak ne varázsige hozzávalóról – igen, a főhős pedig csak erről beszél a pasival VÉLETLEN, MERT ELFELEJTI, HOGY AMAZ EMBER.)
A szerelem: 10 oldal alatt már olyan szerelmesek, hogy feladják egymásért a családjukat.
Történet: Két bál van, semmi más. :DDDDD Meg egy alultáplált tengerimalac. A szellem, amit emlegetnek? Véletlen eltörnek egy amulettet, mert cincálják, mint a rajzfilmekben, és abból szabadul ki.
Azért hadd jegyezzük meg, hogy a szereplők gyönyörűek (az egyik csaj „bársonyos szemét” a végén már villával simogattam volna meg, annyira bársonyosnak éreztem), és a nagy gonoszság? Fekete mágia? Arról szól, hogy minél több gyűrűje és kocsija legyen a gonosznak. Mert az fontos. De nem értik az emberi értékrendet.

Dombi_Petra
Lisa Jane Smith: Bájolók

Ez a kötet is annyira, – ha nem jobban – tetszett, mint az előző kettő rész:)
Blaise karaktere nekem annyira nem tetszett, ellentétben Thea-val, aki nagyon a szívemhez nőtt. Elég sok gondja volt unokanővérével, ám ennek ellenére, mindig kitartott mellette.
Eric-kel való kapcsolata nagyon egyedi, nagyon örülök, hogy ő lett a lány társa, mivel mindig kitartott mellette, nem rémült meg, hogy boszorkány, és a könyv végén képes lett volna feláldozni életét Theaért :)
Bevallom, ezt a könyvet elfelejtettem értékelni, miután olvastam, így elég zavarosak a gondolataim, de a lényeg az, hogy nagyon tetszett, szinte letehetetlen olvasmány volt, csak fényezni tudom, egy rossz szavam sincs! :)
Szerintem hiába reménykedem, de remélem, a sorozat többi részét is kiadják magyarul :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639492820 · Fordította: Seress József
Nadin
Lisa Jane Smith: Bájolók

Eddig még soha nem fogtam bele úgy sorozatba, hogy nem az első kötettel kezdtem. Azonban nem éreztem úgy a történet elején, hogy feltétlenül ismernem kellene az előző két kötetet, és most sem érzem úgy, hogy mindenképp el kell olvasnom őket.
Nem mondanám, hogy olyan szörnyű lenne ez a sztori, mert olvastam már rosszabbat is, és 3 csillagot ez is megér.
A legérthetetlenebbnek azt találtam, hogy Thea képtelen volt a normális kommunikációra, mindig mindenkivel csak a boszorkányságról akart beszélgetni (volt egy jelenet ezzel kapcsolatban Ericék házában, ami nálam totál kicsapta a biztosítékot). Értem én, hogy a boszorkányok eléggé zárt közösségben élnek, de könyörgöm emberek közé jár iskolába, ami napi legalább 7 óráját felemészti, mégsem tud velük semmiről sem beszélni a boszorkányságon kívül? O.o
Mindegy, kikapcsolódásnak jó volt. :)

Dianka
Lisa Jane Smith: Bájolók

Még szerencse hogy ilyen rövid a történet, mert már nem sokáig bírtam volna. Úgy érzem én már nagyon kinőttem ebből a könyvből. Egyszerűen nem tudott lekötni, pedig az előző köteteket szerettem, mondjuk azokat már 3-4 éve olvastam.
Nem tudom olyan összedobottnak tűnik az egész, minden olyan gyorsan történik és nincs ideje kibontakozni.Az olvasás során nem tudtam eldönteni hogy Blaise most gonosz vagy jó boszi,de azért az utolsó húzása nagyon ötletes volt.

Nikii_Kovács
Lisa Jane Smith: Bájolók

A három kötet közül ez tetszett a legjobban, történetileg is és a karakterek is jobban megfogtak. A másik kettő is jó volt, de ez nálam vitte a pálmát, bár azért akkor nagy bumm nem lett, hogy kedvencem legyen.:) Egyszer olvasós, szerintem.

george08

Tipikus Lisa Jane Smith.
Az első kötettől jobb, de a másodiktól rosszabb. Valahogy nem sajnálom, hogy a kiadó nem fogja folytatni a magyar kiadást, bőven elég volt nekünk ennyi is a Night World világából.

szbarby
Lisa Jane Smith: Bájolók

Végül úgy alakult, hogy a három kötet közül nekem ez tetszett a legjobban. Alig tudtam letenni, szinte faltam a sorokat. Végig fenn tartotta a kérdést, hogy ebből mi lesz? Hogy fogják ezt megoldani? És végre olyan befejezés született, amire nem is gondoltam volna. Nagyszerű volt, szerettem nagyon. Eddig nem sok boszorkányos könyvet olvastam, inkább csak vámpírosat. Ebből mégsem hiányoltam őket, hisz itt a boszorkányok világát mesélte el, ami pont olyan izgalmas, mint a vámpíroké. Sőt a „boszorkányok története” nagyon szép volt, és ami meglepő, hogy kicsit el is hittem. Lisa írásai és képzelete csodálatos, szerintem ezt leírtam már párszor. Itt sem hagyhatom ki. Csodálatos világot tárt elém újra, tele izgalmakkal. Imádtam…..
Csak azt mondhatom, hogy ezt mindenképpen el kell olvasni…. :)

Csirik_Adrienn
Lisa Jane Smith: Bájolók

Önállóan is megállná a helyét a könyv. Habár sorozat többi részében szereplő emberekkel rokonság fedezhető fel :) Talán ez volt a „legizgalmasabb” rész.

Aprily

– Hé! – Eric kiáltott, az a fiú, akit megmart a kígyó. – Srácok, higgadjatok le! Josh, add ide azt! – A vörös hajúnak szólt, akinél a villás ág volt. – Nem mart meg. Csak megütött!

Kapcsolódó szócikkek: kígyó
Csirik_Adrienn

A feminizmus radikális kifejezése annak, hogy a nők emberek!

136