Lisa Dyer (szerk.)

Klasszikus ​divat 12 csillagozás

A 20. század legfontosabb divattervezői és stílusai
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat

A ​könyv remek utazás az évtizedek divatjában: felderíti a legfontosabb divattervezőket, sziluetteket és formákat, nyomásokat és anyagokat, valamint a 20. század nagy hatású márkás öltözékeinek egyéb részleteit és sajátosságait. Bemutatja az adott kor divatmozgalmainak hátterét, miközben megismertet az adott időszak mesterségbeli fogásaival is, így az olvasó képes lesz megkülönböztetni az eredeti és ritka márkás ruhákat a későbbi reprodukcióktól.

Legyen szó akár egy 1950-es évekbeli Christian Dior ruháról, akár egy 1970-es évek beli Emilio Pucci ingről, a híres divattervezők korabeli öltözékei igen keresettek, a századelő darabjai pedig igen szép kézművesmunkák. A márkás holmikat, az Edward- kori csipkeruháktól egészen Vivienne Westwood minikrinolinjáig, abban a korban mutatjuk be, amelyben viselték őket, hogy érzékeltessük, milyen hatással volt a divat a nők életére.

A könyv lehetővé teszi, hogy mindazok, akik érdeklődnek a márkás darabok gyűjtése és viselése… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2009
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633704363 · Fordította: Bartha Judit

Nienna001 P>!
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat

Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat A 20. század legfontosabb divattervezői és stílusai

A félcsillag levonás amiatt van,mert ebből a könyvből nem lehet megismerni a 20. századi divatot. Felsorol divattervezőket, híres ruhákat, de valahogy nem akart összeállni a kép. Kellet az a háttértudás, amit már más könyvekből összeszedtem, hogy a hézagokat kiegészítsem. Ettől eltekintve egy nagyon szép könyvet tarthattam a kezembe, olyat, amit további utánanézésre ösztönöz, és mélyítette a tudásomat.
Mindenképpen beszerzek egy saját példányt majd.

modus_operandi>!
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat

Ez a könyv rendkívül gyönyörű volt, csak ámultam azon, ahogy a XX. század stílusváltozásai megelevednek a lapokon. Kétség sem fér hozzá, hogy bár a divat gyorsan változik, minden korszaknak megvannak a jegyei..szóval a stílus örök.
Megbabonázott.. leginkább a 20-as, 30-as, korai 40-es évek hoztak lázba. Most mit mondjak ez a zsánerem. És azok a fotók! Hölgyek! Ha valamit, ezt igazán nem szabad kihagyni!

lovemylifela>!
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat

Gyönyörű képekkel illusztrált könyv. Olyan képeket is láthatunk, amiket a divatmagazinok oldalain nem találhatunk meg. Értékes könyv.

Kisanna>!
Lisa Dyer (szerk.): Klasszikus divat

A könyv első felét elbűvölten olvastam végig,a kedvencem a 30-as évek takarékos, mégis elegáns stílusa, és az 50-es években hódító rendkívül nőies ruhák voltak. Aztán nem tudom mi történt a divattervezőkkel, de ami ezután jött, a pszichedelikus stílus, a hippikorszak, az űrruhák, avantgárd, punk és disco korszak egyáltalán nem tetszett, jó gyorsan át is lapoztam.