Lobbanás (Zúzmara 1,5) 21 csillagozás

Lis Ohtears: Lobbanás

A Lobbanás című novella, a Zúzmarában megismert tanítók első találkozását meséli el.

Book Dreams, Gyömrő, 2020

Molymacska>!
Lis Ohtears: Lobbanás

Nem egy világmegváltó történet, de nagyon jól illeszkedik az alap regényhez. Kiegészíti azt, kicsit segíti a világépítést, kicsit pedig a szereplők személyiségét ismerhetjük meg jobban. Nagyon tetszett benne az, ami regényben is, hogy kontrasztos, drámai, de mégis az a szint, amit még jó olvasni.
Kellemes olvasmány. Nem kell sok mindent várni tőle, de arra pont jó, hogy elolvassa az ember (és ha tetszik neki, a regénybe is belekezdjen).

gybarbii >!
Lis Ohtears: Lobbanás

Jó érzés volt egy kis időre visszatérni ebbe a világba, a tanítók első találkozásának történetét ismerhettük meg. Semmi extra, ahogy elkezdődött, szinte már véget is ért… De szívesen olvasnék még ilyen kis szösszeneteket! :)
(Az írónő sokat fejlődött, sokkal élvezhetőbb volt így a könyv, bár az elején egy kicsit meggyűlt a bajom a nevekkel, nem emlékeztem, hogy ki kicsoda…)

Bogci>!
Lis Ohtears: Lobbanás

Aranyos kis Rómeó és Júlia történet.
Elemekre kivetítve. Az ember kedvet kap, hogy tovább is olvassa a sorozatot. :)

Kuri_Szilvia P>!
Lis Ohtears: Lobbanás

Ilyen rövid olvasmányról nehéz sokat írni, nem is teszem. Nem olvastam az első részt, így most csak erről tudok nyilatkozni. Nekem tetszett a történet,rövid, de jól kidolgozott volt. Több humoros rész is volt benne, ami plusz pontot jelentett.
Lehet elolvasom a regényt is? :-)

DDia P>!
Lis Ohtears: Lobbanás

Meglepődtem magam is, de nagyon tetszett. Érdekes, hogy egyre többször találkozunk olyan művekkel, hogy a jég és tűz ellentéte központi téma. Nem zavar, csak nekem érdekes off.
Hangosan nevettem olvasás közben, szóval ez nagyon nagy pozitívum. Még nem olvastam az első részt, de hamarosan sorra kerítem, mert ez a kis novella meghozta a kedvem hozzá. :)

Amethyst >!
Lis Ohtears: Lobbanás

Érdeklődve, de kicsit félve kezdtem neki ennek a szösszenetnek, hogy mennyire lesz érthető számomra a főmű ismerete nélkül. Bár nem igazán sikerült kiismernem a felvázolt világ hatalmi egyensúlyát és a használt mágia rendszerét, de ízelítőnek kellemesnek és kedvcsinálónak találtam. Csak kicsit kevés volt. A leírások tetszettek, a helyszínek hangulatosak voltak, és bár alig időzött a (valószínűleg már a regényből ismert) szereplők ismertetése fölött, mégis jó elkülönülő karaktertípusokat kaptam. Egyedül a cselekményt éreztem kissé foghíjasnak. Szerintem még egy ilyen rövid terjedelmű elbeszélésben is elfért volna egy komolyabb konfliktus, teszem azt, egy nagy verekedés a bál résztvevői között, ha már egymást nem szívlelő szereplők kényszerülnek a táncparkettre felvonulni – ki is hegyezte a cselekmény a feszültséget, ezért is csodálkoztam annyira, hogy a sorok elfogytak, mielőtt még tényleges, tettleges konfliktus bontakozott volna ki az oldalon.
Szerintem egyszer sort kerítek az alapműre is, mert az érdeklődésemet felcsigázta.
Köszönöm szépen, hogy elolvashattam!

Kérdőjel I>!
Lis Ohtears: Lobbanás

Először féltem egy kicsit, hogy nem fog tetszeni, mivel a Zúzmara sem tetszett annyira, aztán elhatároztam, hogy elolvasom, és azt kell, hogy mondjam, a félelmem alaptalan volt! Látszódik a fejlődés.
Számomra kicsit rövid volt, én igazság szerint olvastam volna még. Azért örülök, hogy végre van egy második rész, ami jobb, mint az első. Még akkor is, ha ez igazából egy külön álló novella, és csak azért kapcsolódik az előző sztorihoz, mert azok szerepelnek benne, akik abban is.

Ferger_Jolcsi P>!

– Te követsz engem? – hallatszott a morcos hang a háta mögül. Alsius az ajkába harapott, majd zavartan megvakarta a tarkóját. Megfordult, hogy szembe legyenek egymással és látta, hogy a lány szeme szinte szikrákat szór.
– Nem mondanám, hogy követtelek – kezdte félénken és meghúzta a ruháján lévő övet, hogy elrejtse zavarát. – Inkább azt, hogy történetesen éppen abba az irányba futottam, amerre te is.
– Áh, és történetesen sokszor futsz abba az irányba, amerre a lányok szoktak? – érdeklődött a Tűz Lady egyik szemöldökét felvonva.
– Eddig még nem, de általában nem szoktak elfutni sem előlem – vont vállat és elmosolyodott.

gybarbii >!

Leila elbambulva figyelte a férfit, aki puszta kézzel olvasztotta meg a fémet.

Kérdőjel I>!

Lelia nem értette, hogy mi ez a nagy felhajtás a szerelem körül. Az anyja egyszer azt mondta, hogy a Tűz népének érzései olyanok, akár a fellobbanó lángok melyek perzselően égnek, és ha valakit elragadnak, akkor azt felemésztik. Ő még csak hasonlót sem érzett soha.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem