Eltaposott ​virágok 18 csillagozás

Lis Ohtears: Eltaposott virágok

A tizenhetedik születésnapom nyarán változott meg az életem, amikor megöltem a szomszédban lakó fiút.
Elliotnak hívták és szerelmes voltam belé,
ő pedig viszontszeretett.

Book Dreams, Gyömrő, 2020

Viktória_Erdei >!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Wow. Az első sortól az utolsóig izgalmas volt. Emma túl naiv, lehetett sejteni, hogy valamit titkol Elliott. Viszont a végére, na arra nem számítottam. Már csak egy kérdés foglalkoztat. Mi volt a lány naplójában?

Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Oké, mi volt ez? Csak lesek. Ügyesen ötvözött krimi, thrillerrel és a középiskolák hangulatával. Félbehagytam, mert levett az életről. Emma érzései lefolynak a lapokról és a lelkedbe férkőznek. Nagyon erősen érezhető a szomorúság, talán túlságosan is. Színes palettán vonultak fel a karakterek, akikhez eleinte nem tudtam kötődni, később viszont sikerült. Nekem a Sikolyt idézte ez az egész. Úgy gondolom, megéri elolvasni!

Angieolvas>!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Mennyire csalóka a borítója!
Nem erre gondoltam. Kaptam egy jól megírt thriller novellát. Egy hosszú vonat út alatt olvastam el és nagyon megvagyok elégedve, mert a novellákat általában nem szeretem. Tetszett a múlt és jelen váltakozása. Bár Emma nagyon naiv szereplő. Értem, hogy rózsaszín köd fedte a szemét, de ilyen súlyos dolgokat elnézni Elliotnak. Gondoltam, hogy a srác nem komplett. :D

Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Még mindig a könyv hatása alatt állok. Egyszerre lenyűgöző és hátborzongató. A végkifejletre viszont egyáltalán nem számítottam.
A szerző minden egyes könyvével meglep, és mindig a legújabb az épp aktuális kedvenc.

A könyv ingyenesen letölthető a Bookdreams webshopjáról:

TiszlaviczMarcsi IP>!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Maga a történet egy szokásos timirománc, néhol több klisével, máshol eredeti megoldásokkal. Azonban tele van helyesírási hibákkal – vesszők, igekötők –, és ezek bizony nagyon zavaróak, rontják az összhatást. Kár.
Nolent kedveltem :)

Lolácska_>!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Sem Emma, sem Elliot nem volt szimpatikus, de Nolan. Nolan mindent vitt. Nekem tetszett a rövidsége ellenére is. Izgalmas volt, jól felépített.

luxfern>!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

O.. TE… JÓ.. ÉG! Egyszerűen nem találom a szavakat. Lesokkolódtam… Ez, egyszerűen fantasztikus volt!(már ha lehet egy ilyen történetet annak nevezni). Nagyon szépen ki van dolgozva, a két idősík is baromi jól meg lett csinálva. Fenntartja az ember érdeklődését, sőt, sorrol sorra jobban magába szippant.
Vannak emberek, akiket nehezen lehet kiismerni… Vannak jelek, amiket nem kéne figyelmen kívül hagyni… Vannak szívbemarkoló véletlenek, amiket nem értünk, hogy miért történnek meg… És miért pont velünk… Bennem ez most még jobban megerősítette, hogy nincsenek véletlenek. Mindig van egy ok, amire/amikre csak késöbb jövünk rá. De annak az időzítése viszont tökéletes lesz.
Nem minden a látszat, és még akkor sem lehetünk 100%-an biztosak valamiben, hogy ha azt is hisszük, hogy de…
Szerintem ez egy elég meghatározó olvasmány volt számomra, és ki merem jelenteni, hogy „2020 legjobb könyvei” listámon biztos helye van.
Csak ajánlani tudom, mert egyszerűen lehengerlő!
(aztán ahogy összeszedem a gondolataimat, egy épkézláb blogbejegyzést is írok róla)

fancy_frills P>!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Nem egészen erre számítottam, de fantasztikus élmény volt.
Megmondom őszintén kicsit féltem az elején, hogy hmm kamaszok, mostanában nem olvasok már ilyesmit, de örülök, hogy végül nem tántorított el. Az érzelmek kézzel foghatók végig, és engem a végén a csavar meglepett… A gyilkosság körülményei, és a későbbi hírek egyaránt.
A főszereplővel viszonylag könnyen tudtam azonosulni – a kirekesztettséget tekintve.
Összességében nagyon-nagyon tetszett, köszönöm az élményt az írónőnek!

Detty77 >!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Nagyon tetszett!! Folyamatosan azt vártam, hogy megtudjam, mi is történet azon az éjszakán. Hohy jutott el idáig Emma és Elliot… mikor Emma meghallotta a veszekedést apa és fia között, akkor már sejtettem, hogy valami nagyon nincs rendben velük, de hogy ennyire??? Izgalmas és fájdalmas volt, ahogy szinte kézzel fogható volt Emma fájdalma is! Fantasztikusan lett megírva!! Végén eszembe jutott (így még erről nagyon szívesen olvastam volna….), hogy a 6 között lehetett-e Nolen testvére… és, ha már Nolen, őt nagyon szerettem!!! Igazi barát, majd társ♥

Emese0727>!
Lis Ohtears: Eltaposott virágok

Szerintem elég komoly problémákra hívja fel a figyelmét az írónő ezzel a regénnyel, de mégis nagyon élvezhető és könnyen olvasható maradt a könyv.

Nekem nagyon tetszett, bővebben írtam is róla:

Papillon_εïз IP>!

Hiába vagy jóban valakivel évek óta, nem biztos, hogy valóban a barátod.

Papillon_εïз IP>!

Ez a világ kegyetlen, de nem kell, hogy megmentsenek. Megmentem saját magamat.

Papillon_εïз IP>!

Vadvirágokat láttam az arcom mellett.
Eltaposott virágokat.
Egykor szépek lehettek, de már haldokoltak. Magamra emlékeztettek…

Papillon_εïз IP>!

A legtöbben azt képzelik, hogy az igazán rossz dolgok csak másokkal történhetnek és amikor hasonlót látsz valahol, szomorkodsz ugyan, de úgy gondolod veled hasonló nem történhet.

Aniza IP>!

sosem tudhatjuk mi zajlik a zárt ajtók mögött…

Reni_Simon>!

Hiába vagy jóban valakivel évek óta, nem biztos, hogy valóban a barátod. Lehet, hogy az első nehéz pillanatban magadra hagy vagy hàtba tàmad

Aniza IP>!

Megmutatom a mostani elcseszett énemnek, hogy régen milyen tökéletes volt az életem.

Papillon_εïз IP>!

Ekkor értettem meg igazán, hogy Elliot egészen másképp gondolkodik, mint én. Másképp látja a dolgokat. Úgy gondolta, hogy az övé vagyok, de ő sosem lesz az enyém…

luxfern>!

Csak a szépet és a jót vettem észre.. Pedig jobb ha a felszín alá nézünk, mivel lehet, hogy a vérvörös alma belseje valójában rothadt.