A ​természet képei – A természet versei 1 csillagozás

Lipovszky György – Petrőczi Éva: A természet képei – A természet versei

"Dr. ​Lipovszky Györgyöt egy kis nógrádi falu, Kálló és környéke orvosaként végez áldozatos munkát már évtizedek óta, derűsen és fáradhatatlanul. Ez a szép hivatás az utóbbi években kibővült egy másikkal: a természetfotózással, s páratlan szépségű tárlatok anyagát állította össze.

Mindnyájan jól ismerjük azt a szemészek által is igazolt elméletet, amely szerint a zöld szín jó hatással van a meggyengült, fáradt szemre, gyógyítja, frissíti a látást. Ezt az elméletet a jelen albumra alkalmazva: Lipovszky doktor akkor is orvos – amikor fényképez. Fizikai és lelki látásunkat egyaránt regenerálja. Agyon civilizált, természettől távoli hétköznapjainkban igazi élet-gyógyító ereje van felvételeinek, ábrázoljanak bár robusztus szarvasbikát, vagy éppen Isten bogarát, a katicát.

Mivel pedig jómagam a költészetet, alkotótársamhoz nagyon hasonló módon, az olvasók-nézők lelki gyógyulásának eszközeként fogom fel, nem volt nehéz ráhangolódnom ezekre a képekre. Miniatűr… (tovább)

Fekete Sas, Budapest, 2016

Lipovszky György – Petrőczi Éva: A természet képei – A természet versei

Rá kellett hangolódnom. Pár napig csak nézegettem a meseszép természetfotókat, bele-beleolvastam a versekbe, de nem éreztem, hogy az „enyémek” lennének. Aztán jött a „Három harangvirág” c. alkotás és kedvet kaptam a többihez is. Nem állítom, hogy mindegyik versikét megszerettem, de már nem idegenkedtem tőlük. Érdekes volt elgondolkozni azon, hogy a gyönyörű fotók milyen gondolatokat ébresztettek Petrőczi Évánál és milyeneket nálam. Sokszor volt eltérő a gondolatvilágunk, de ez így volt jó.

Virágba borult
repcemező:
hullámzó, sárga ragyogás,
szépséges növény-kacagás.

26. oldal /Virágba borult.../

Kapcsolódó szócikkek: repce

Svájci harangvirág-öregotthon,
szigorú, szürke sziklák közé zárva.

42. oldal /Három harangvirág/

Kisréti szamóca,