A ​stoppos 35 csillagozás

Linwood Barclay: A stoppos

Cal ​Weaver magánnyomozó élete és házassága romokban hever, amióta tizenéves fia, Scott egy bódult éjszakán lezuhant egy irodaház tetejéről. Cal semmit sem akar már az élettől, csak megtalálni azt, akit fia haláláért legalább részben felelőssé tehet. Egy éjszakán egy bőrig ázott stoppos lányt sodor útjába a balsors. Felveszi – és ezzel elköveti élete legnagyobb hibáját. Akaratlanul részesévé válik egy szökési színjátéknak, amelyben egyetlen szereplő sem az, akinek látszik. Segítségre senkitől sem számíthat, még sógorában, a helyi rendőrfőnökben sem bízhat. A véres hajsza megfontolatlan tinédzserek, szerelmes kölykök és évtizedes titkot leplező, alattomos felnőttek között veszi kezdetét. Cal fáradhatatlanul a gyilkosok nyomában lohol, de hiába igyekszik menteni e színjáték ártatlan szereplőit, fényt deríteni a titkokra és a hazugságokra, mindannyian rettenetes árat fizetnek tévedéseikért. Stephen King szerint a krimiírás nagymesterének tartott Linwood Barclay (Rémálom, A szemtanú,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2014
370 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435370 · Fordította: Kőműves Erika
General Press, Budapest, 2014
376 oldal · ISBN: 9789636436438 · Fordította: Kőműves Erika

mate55 >!
Linwood Barclay: A stoppos

A krimi vonala szinte tökéletes, teli félrevezetésekkel, gyanúsabbnál gyanúsabb alakokkal és félreértelmezhető bizonyítékokkal. A könyv elolvasása után, felállva jön a keserűség és konstatáljuk, hogy megint nem úgy lett vége ahogy szerettük volna.

smetalin>!
Linwood Barclay: A stoppos

Nem rossz, nem rossz! Érdekes történet bontakozott ki , az utolsó oldalakig tartogatott meglepetéseket! és ez szó szerint értendő!
Megismerhetünk egy kis várost, a rendőrségét, az ottlakókat, a fiatalokat, és egy bűntényt! vagy többet! és mindezt úgy, hogy nincs egyetlen unalmas , felesleges mondat sem! Nagyon jól megírt könyv!
A könyv felénél rájöttem egy,két dologra,de nem mindenre.
Az egész azzal kezdődött,hogy egy lány beszáll egy autóba majd eltűnik, és innen kezdetét veszi a nyomozás! Aki szereti a krimiket, azoknak ezt olvasni kell!

kzsuzsu>!
Linwood Barclay: A stoppos

A történet tetszett, a csavarok érdekesek voltak. Őszintén szólva én egészen mást gyanúsítottam az elkövetéssel, így meglepődtem, amikor kiderült a valóság és az indíték. A cselekmény azonban lehetett volna kicsit izgalmasabb, dinamikusabb, nekem kicsit hiányzott a lendület.

Hadley>!
Linwood Barclay: A stoppos

Fordulatos, izgalmas krimi, tele rejtéllyel és meglepő fordulatokkal. Tetszett, ahogy a korántsem idilli kisváros életét ábrázolja, hogy szereplői hétköznapi emberek, hogy a főszereplő sem kimondottan pozitív karakter. Tragikus, hogy emberek mire képesek, hogy titkaik ne derüljenek ki, hogy nem számít nekik hány ember életét teszik tönkre ennek érdekében.

KrisztiM>!
Linwood Barclay: A stoppos

Nagyon tetszett, viszonylag hamar beindult a cselekmény és letehetetlenné vált. Végig tartalmazott meglepetéseket és csavarokat még a könyv legvégére is, bár voltak benne elég könnyen kiszámítható, kikövetkeztethető történések is. Csak ajánlani tudom.

Avilda IP>!
Linwood Barclay: A stoppos

Szeretem, ha minden, általam kedvelt zsánerben van egy-egy író, akire számíthatók. Krimi terén ilyen Barclay. Ez a regénye lassabban hömpölygött, de tetszett a családi a háttér. Izgalmas volt, lekötött, bár a vége miatt mérges vagyok.

Mr_Szörnyi_Börnyi>!
Linwood Barclay: A stoppos

Ez volt az első olvasásom az írótól, de ha valakit Stephen King ajánl, arról nem lehet sokáig tudomást nem venni. A történetvezetés kimondottan tetszetős, a finom humor szórakoztató, a karakterek – hála Isten – nem egysíkúak. Kimondottan meglepett, és ezzel együtt nagyon kedvemre való volt, hogy nem a kötelező politikai korrektség vezette az író kezét a szereplők megformálásánál. Az e körben kötelezően lefutott körök általában nemcsak idegesítőek, de kiszámíthatóvá is teszik a történetet, ennek elkerülése óriási jó pont a szerzőnek. Engem mindvégig lekötött, az írótól mindenféleképpen további kötetek olvasására ösztönzött.

Kaktuszvirág>!
Linwood Barclay: A stoppos

Az alaptörténet nem lett volna rossz. Sajnos döcögős a mesélés és túlbonyolított a cselekmény.

mrkssztr>!

Mindig csalódást okoz, ha az emberrel nem őszinte az a fickó, akivel csalja a férjét.

mrkssztr>!

[…] tudtam, hogy a sógorom nem adna tanácsot a polgármesternek, kivéve talán, hogy tegyen egy hosszú sétát egy rövid mólón.

mate55 >!

Férjek, feleségek, fiúk és lányok legalább olyan gyakran tünnek el, mint marhahús, fűrészáru, üzemanyag és Toyoták, habár a tapasztalataim alapján a tárgyakat gyakran jobban hiányolják, mint az embereket.

KatalinR>!

– Hol van Hanna, Sean? – tudakoltam.
– Nem tudom.
– Hogy érted ezt? – csodálkozott Sheila. -Az a lány gyakorlatilag hozzád van nőve. Visszament a szüleihez?
– Lehet. De nem hiszem.
Az asszony arcán szomorúság villant.
– Jaj, csak nem szakítottatok?
– Ez lenne az első jó hír az utóbbi időben – jelentette ki Adam.

114. oldal, 18. Fejezet.