Egy ​koszorúslány naplója 72 csillagozás

Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Fantasztikus nyári bestseller Lindsey Kelk-től. Mindenki szereti a koszorúslányokat – kivéve Maddie-t, akit folyton felkérnek erre a szerepre. Mindenki szereti az esküvőket – kivéve Maddie legjobb barátnőjét, aki éppen válik. És mindenki örül neki, hogy Maddie olyan boldog a színfalak mögött – kivéve Maddie-t. Az egyik legjobb barátnője még csak most készül a házasságra, míg a másiké már véget is ért. Miközben esküvőt szervez, lelki segélyt nyújt, és még az előléptetése is elérhető közelségbe kerül, Maddie elgondolkozik azon, hogy talán más is lehetne belőle, nem csak koszorúslány.

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője: Romantika Harlequin Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
400 oldal · ISBN: 9789634072539 · Fordította: Kovács Ágnes
Harlequin Magyarország, Budapest, 2016
400 oldal · ISBN: 9789634072546 · Fordította: Kovács Ágnes

rebeka202 P>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Vannak azok az amerikai romantikus vígjátékok, amelyben 3 öribari a főszereplő, és közülük legalább egy szőke hajú és legalább egy, egy elkényeztetett gazdag … lány. A három lány közül az egyik férjhez megy, és erről kellene szóljon a film, de valójában a főszerepben a mindig is egy kissé elnyomott, szerencsétlenke, nem is az a bombázó lány van, akinek megismerjük élete legrosszabb időszakát, megkoronázva egy happy enddel.

Na, ez a könyv ugyanerről szólt, csak írott formában. Három licsiagyú csaj sekélyes barátságának a bemutatása, egy tipikus amerikai menyasszörny és a főszerepben álló 30 éves egyedülálló nő, akivel csak rossz dolgok történnek és a sors ott cseszik ki vele, ahol ér.
Maddie tényleg egy minden téren szerencsétlenségekbe botló, rossz döntéseket hozó, bugyuta, esetlen lány. A történet elején nem gondoltam, hogy tényleg ennyire ügyefogyott főszereplőt kapunk. Nem igazán tudott kiállni magáért, 10 éve bele volt keseredve egy munkába, ahol a főnöke terrorizálta, a szerelmi élete határozottan egy kész katasztrófa satöbbi. Eléggé idegesítőek számomra az ilyen teszetosza főszereplők.. Ez a lány egyáltalán nem tudta kézben tartani az életét. Egy rendezvényszervező cégnek dolgozik, ezért a legjobb barátnője (ezt a kifejezést én megkérdőjelezném) megkéri, hogy 3 hónap alatt dobja már össze az esküvőjét. off Mindeközben a kedves menyasszörny ahol éri, ott használja ki az állítólagos legjobb barátnőjét, éjjel felhívja, lehetetlen dolgokat kér és még ő hisztizik. Nos, én a kedves Laurent úgy megcsaptam volna, hogy a feje kettőt fordul a nyakán, ha velem viselkedett volna így. De persze a kis esetlen Maddie nem volt képes kiállni magáért egy kicsit sem.
Na, és ott volt a másik legjobb barátnő, Sarah. Aki épp válófélben volt és kellett pátyolgatni, mint az ivartalanított kiscicát. Ő is úgy kb mindent megengedett magának, mert épp válófélben volt. Hajnalig kellett vele inni, ott aludt a barátnője lakásában és még volt pofája megpályázni azt az állást, amiről elvileg tudnia kellene, hogy a legjobb barátnője is pályázna, ha már 10 éve húzza az igát a cégnek. De nem, még a végén ő volt megsértődve, amikor kiderült, hogy spoiler. Aztán amiket a konyhában egymás fejéhez vágnak, hát köszönöm szépen, de nekem ilyen barátnő nem kellene. Nem azért legjobb barátnő valaki, mert elmész vele inni néha egy gin tonicot, vagy mert megszervezi az esküvődet könyörgöm. Az amerikaiaknak off teljesen más felfogásuk van a barátságról, ami azt illeti… Ott is Maddie volt az, aki próbálta jó útra terelni a barátságot, a másik kettő csak genyón beszélni tudott…

És akkor természetesen itt jön a másik sík, a szerelem. Ami szintén borzalmasan nyomorultul alakult a főszereplőnknek. Ott volt az exe, Seb, aki megcsalta és már felesége meg gyereke van, ez az ütődött Maddie, meg a facebookon nézegeti a képeket és siratja azt a barmot meg sajnálja magát. Könyörgöm. Akkor ezután jön Will spoiler. Nyilvánvaló, hogy majd jön a megmentő hős szerelmes (csak mikor és hogy és miért is lett az??), akivel aztán boldogan élnek, amíg meg nem halnak. Jellemző…

Eléggé sekélyes és bugyuta ez a könyv. Igazából jó érzés volt, hogy én nem vagyok ilyen felszínes mint azok ott a könyvben. Szerintem ha egyszerre akartam volna kiolvasni, akkor biztos 2 csillagot is alig kapna, de így, hogy lassan olvastam és csak néha vettem elő, amikor már sok volt a tanulás. Vagy csak amikor egy kis bugyutaságra vágytam, egésszé elfogadható :D Nem ad semmi pluszt az életembe, de olvastatta magát és jókat röhögtem magamban ezeknek a szerencsétlenkedésein…

LyennSunny>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Olyan ez a könyv, mint egy cuki romantikus vígjáték. Mintha összegyúrták volna a Bridget Jones-t, a 27 idegen igent és a Koszorúslányok című filmeket. Rengetegszer felnevettem olvasás közben, hihetetlen hogy Maddie mennyi bolondságot volt képes megtenni.
Azoknak ajánlom ezt a könyvet akik szeretik a vicces, romantikus, kicsit klisés de garantált kikapcsolódást ígérő olvasmányokat. :)

Paulinusz_Tünde P>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Ez a könyv megérdemli az öt csillagot. Kedves volt, aranyos, szórakoztató. Élvezet volt olvasni, csak lapoztam és lapoztam. Tele volt fordulatokkal, amiket nem igazán vártam, bár utólag érthető mind. Szerettem a lányokat, az igazi valójukat. Örültem és kicsit sírtam is, na jó szipogtam, de nevettem is egyszóval az egyik legjobb könyv élményem volt. Átmosott, szórakoztatott, kikapcsolt. A vége kicsit túl hepiend, de ez sem zavart. Megbocsátottam :)

Malontai_Csilla>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Abszolút egyszer olvasós nekem. Nem volt késztetésem, hogy haladjak a történettel, nem izgultam a szereplőkért. Annyira kiszámítható volt az is, hogy spoiler. Will részéről még a Tom felé irányuló ellenszenvet sem értettem meg. Lauren kifejezetten idegesítő menyasszony szörny volt, én értem, hogy legjobb barátnő meg minden, de amit megengedett magának kritikán aluli, az anyja detto. De Maddiet sem igen tudtam sajnálni. Nyári limonádé könyvnek elmegy, de senki ne várjon egy pörgős, mindent elsöprő történetet…

Dittta87 P>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Szeretem a naplószerűen megírt könyveket. Vicces, könnyed, gyorsan haladós volt. Nyári, kis könnyű olvasmánynak teljesen jó.

szilvamag>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Imádom Lindsey Kelk könyveit, és bár az Aki mer, az nyer regényét jobban szerettem, azért ez sem okozott csalódást. Ez a könyve is tele volt az írónőre jellemző humorral és vidámsággal, és bár lehet, hogy a hősnője gyakran az idegeimet cincálta, de a története annyira emberi, és annyira szórakoztató volt, hogy a könyv végére mindent megbocsátottam neki.
Bővebben: https://szilvikonyvespolca.blogspot.hu/2018/03/lindsey-…

ibelieveinmyshelf P>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Nos, az alapötlet nagyon tetszett, és az írásmód is könnyed, gyorsan haladós limonádé, de valami mégis hiányzott. Az események csak a végén indultak be igazán, épp ezért nekem kicsit összecsapottra sikerült, pedig nagyon élveztem volna, ha spoiler. Egyébként Maddie karaktere erősen emlékeztet magamra, úgyhogy vele tudtam azonosulni, a többi szereplő szintén tetszett. Lehetett volna csiszoltabb is kicsit, de egyébként szórakoztató volt és aranyos, tanulságos is, úgyhogy összességében elégedett vagyok vele.

Iza_Rápolti IP>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Nehezen haladtam az elején, majd rövid szünet után gyorsléptékben kiolvastam. Tetszett a romantikája és a végkifejlete. No meg a humora.

CarmenV>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Első könyv az írónőtől, és azt hiszem nem az utolsó :D
Nagyon könnyű nyári limonádé, ami valahogy mégis kevéske…vagyis ha bárki megkérdezné, ajánlanám és tetszett is,és nagyon sok rész tetszett és biztos hogy a villamoson is okoztam vidám perceket amikor vigyorogtam magamnak mint a vadalma…. de néha amennyire „nyomi” a főhős inkább kidobnám az ablakon, bár elég sokszor azért mert magamra emlékeztet :D (extra nyomiság nélkül)
Egy rakás idézetet kivennék, de nem teszem és csak kettőt emelek ki :D Íme:
„Még soha életemben nem éreztem magam ennyire haszontalannak. Segíteni akartam, de fogalmam sem volt, hogy mit tehetnék, és amikor az embernek lételeme az, hogy segítsen, ez különösen nyomasztó érzés” 28 oldal

„Közérzetem: Minden, amit az ember csak érezni képes.
Miért vagyok hálás:Nem tudom- mik a lehetőségek?” 367 oldal

Nagyon jó az egész, rengeteg film készült hasonló témában és a 95%át imádom is :D nekem kellenek az ilyen sztorik :) Barátnők, nagy események, közös emlékek, támogatás, kitartás segítés. Ami picit engem zavart az a „bármi van bukjon mindenki” hozzáállás és egyből mindent a másik fejéhez vágnak = összeveszések és minden egyéb. Azonban mégis azt mondanám hogy jó :D Nem haladtam úgy ahogy gondoltam, de nem feltétlen azért mert a történet nem vonzott. Aranyos buta történet ami nekem tökéletes. Szerintem néha mindenkinek ilyenre van szüksége. Örülök hogy végül mégis megvettem amikor megtetszett a borítója :D :D

Veronika713>!
Lindsey Kelk: Egy koszorúslány naplója

Annyira tudott lekötni ez a könyv, hogy értékelni is elfelejtettem azonnal olvasás után. :D
Időtöltésnek, várakozás közben jó volt arra, hogy ne unatkozzak, másra nem igazán. Nem igazán tudtam azonosulni senkivel, ezért is lehetett, hogy elfelejtődött ez a történet.
Azt sosem tudom felfogni, hogy ha valaki jó egy adott munkában és utálja a jelenlegi helyét, miért nem vált és sajnáltatja magát…
Összességében: arra, hogy teljen az idő és az ember ne agyaljon közben, teljesen jó ez a könyv.

Szelén>!

A szeretet ezernyi különböző formát ölthet.

rebeka202 P>!

Sziszandria>!

– Erre való az FB, nem? Hogy az emberek tartani tudják a kapcsolatot.
– Nem, az arra való, hogy kémkedjünk mások után, és ítélkezzünk az életük felett.

Kapcsolódó szócikkek: Facebook
Juca P>!

Megismerkedni valakivel nem nehéz, valaki különlegeset találni azonban igen.

Csillag93>!

Nehéz dolog felhagyni valakinek a szeretésével csak azért, mert ő már nem szeret minket.

Sziszandria>!

Nem érdekeltek a macaronok. Ha pedig egy nő arra eszmél, hogy nem érdeklik a macaronok, akkor egészen biztosan nagy a baj.

Kapcsolódó szócikkek: macaron
Sziszandria>!

– Igen. Én úgy nézek ki, mint egy pingvin. – A pasi az oldalához szorította a karját és tipegni kezdett. Annyira nevetségesen nézett ki, hogy már majdnem megenyhültem. – Maga meg inkább egy pandához hasonlít.
Ebben a pillanatban lehervadt az arcomról a mosoly.
– Hogy lehet maga pingvin, én pedig panda? – kérdeztem. Most kövérnek nevezett? – Azért, mert nő vagyok?
– A pandák jók! – felelte kétségbeesetten. – A pandák sokkal jobbak, mint a pingvinek!

Kapcsolódó szócikkek: óriáspanda · pingvin
Szelén>!

– Szerintem, ha olyasvalakivel találkozunk, akit annyira szeretünk, hogy ezt készek vagyunk világgá kürtölni, akkor meg kell ragadnunk a lehetőséget.

Szelén>!

A szabályok végül is azért vannak, hogy megszegjék őket.

Szelén>!

– Valakinek mindig szüksége lesz rád – válaszolta Dan. – De néha különbséget kell tenni aközött, hogy valakinek szüksége van az emberre, illetve aközött, hogy kihasználja az embert.