Darwin ​sárkányai 10 csillagozás

1835
A hajósinas Syms Covington élete legnagyobb kalandja felé tart a Beagle fedélzetén a világhírű tudós, Charles Darwin segédjeként. Az úti cél: a Galápagos szigetek.
Egy vihar után hajótöröttént egy lakatlan szigeten köt ki, és olyan felfedezést tesz, ami megváltoztathatja a világot…
Most már nemcsak a saját életéért kell küzdenie, hanem egy eddig felfedezetlen faj sorsa is az ő kezében van.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2021
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635840304 · Fordította: Halmai Gergő
Manó Könyvek, Budapest, 2021
312 oldal · ISBN: 9789635841721 · Fordította: Halmai Gergő

nicosia P>!
Lindsay Galvin: Darwin sárkányai

Milyen az élet: Épp nemrég kezdtem el olvasni Charles Darwin: „Egy természettudós utazása a Föld körül” című könyvét, ami alapul szolgál a „Darvin sárkányai” meseregénynek. A szerző az alapműre hivatkozva vezeti fel regényét, mondván ez a történet arról szól, hogy mi történhetett volna a Galapagos-i felfedezőúton. (De szerencsére nem történt). Nos így a Galapagosz-storyt két különböző tolmácsolásban olvasom párhuzamosan, de ígérem az értékelésben nem hasonlítom össze a két művet.
Számomra ez most az év könyve. Csodálatos, magával ragadó történet az élővilág és az ember viszonyáról kiskamaszoknak (főként fiúknak). Pergő, gyors leírás, sokszor időben nagyokat lép előre, mégis végig erősen lekötötte a figyelmemet. Elég naturális, szembesülünk benne sérüléssel, halállal, de egyik sincs túlmagyarázva. Nincsenek dagályos leírások, sem érzelmi hullámzások. Egyszerű nyelvezetű, de olvasmányos.
Érdekes benne, hogy a valóság és a mese határai összemosódnak, a könyvben szereplők közül valamennyien valós személyek voltak, és a helyszínek is létezők. Akár igaz történet is lehetne…
A regény kb. felénél fogalmazódott meg bennem újra a gondolat, miszerint az élővilág legborzasztóbb teremtménye az ember, és valóban csupán a majdnem kisfiú Covington jelleme ér fel az állatokhoz vagy épp a sárkányokéhoz.
Mindenkinek tiszta szívvel, de főként mégis kis természettudós könyvmolyoknak ajánlom.

anni_olvas>!
Lindsay Galvin: Darwin sárkányai

Izgalmas, szeretnivaló kalandregény, minden pillanata magával ragadó volt.

Ikona>!
Lindsay Galvin: Darwin sárkányai

Nagyon aranyos történet volt! Syms egy bátor, okos fiú, Fitying pedig igazán cuki „gyík”. :-) Teljesen belopták magukat a szívembe. ♡ :-D

Marcsi061>!

…más élőlények szeretete az ember legnemesebb tulajdonsága.

Marcsi061>!

Az ember barátságai a legmegbízhatóbban jelzik az illető értékét.