39. legjobb gyermek- és ifjúsági irodalom könyv a molyok értékelése alapján

Viharjelzés (A 39 kulcs 9.) 117 csillagozás

Linda Sue Park: Viharjelzés

Egy feketeruhás férfi árnyékként követi a tizennégy éves Amyt és öccsét, Dant a kontinenseken átívelő kulcsvadászaton, melynek tétje maga a világhatalom. Amy és Dan tudja, hogy a feketeruhás megpróbálta megölni őket, ahogyan azt is, hogy a Madrigálokhoz tartozik, a kulcsvadászat legfélelmetesebb és legtitokzatosabb csapatához. És tudnak még valamit, bár ezt a titkot legszívesebben kitörölnék az emlékezetükből, azt is tudják, hogy szüleik Madrigálok voltak. Amy és Dan mindenki elől el tud menekülni, csak a feketeruhás elől nem. És most, egy szörnyű tragédia árnyékában, a feketeruhás kilép a sötétségből, hogy végleg leszámoljon velük.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632456652 · Fordította: Acsai Roland
Könyvmolyképző, Szeged, 2013
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632456652 · Fordította: Acsai Roland

Amy Cahill · Dan Cahill

GytAnett P
Linda Sue Park: Viharjelzés

Sajnálom, hogy lassan vége lesz ennek a sorozatnak. Ahhoz képest, hogy ifjúsági regénysorozat, szerintem egy felnőtt is vígan el tud benne merülni, mert tényleg tele van kalandokkal, soha nincs megállás, Amyvel és Dannel valami mindig történik. Ráadásul általában nem olyan dolgok, amik egy életbiztosítással érnének fel. :)
Ebben a részben főként a Kabrák kapták a főgonosz szerepét, meg hát Nellie. Hű, hogy én mennyire szorítottam, hogy ne legyen igaz, amit olvasok! spoiler
A legszimpatikusabb főszereplő díját egyértelműen Lester kapta. Nagyon szimpatikus volt, és nem kérdezett sokat. Mondjuk lehet, jobban járt volna. Akaratlanul, de azért ő is belekerült a kulcsvadászatba.
Amyre és Danre nagyon büszke vagyok. Koruk ellenére felnőtteket megvető bátorsággal és ésszel oldják meg az egyes feladatokat. Amy pedig hihetetlen király volt, amikor spoiler
Végre a Madrigálokról is többet tudtunk meg, az információk egészen más fénybe helyezik őket. :)
Az olvasóknak szánt rejtvényt most viszont nem sikerült megfejtenem. :(
Ez egy olyan sorozat, aminél az ember nem csak azt veszi észre, hogy pörögnek az oldalak a kezében, hanem hogy az egyes részek ugrálnak egymás után. :) Most mondanám, hogy kíváncsi leszek, hogy mi a vége, de gyanítom, hogy a sejtéseim be fognak válni. :))

Black_Angel

Tudtam hogy nem fogják kihagyni Jack Sperrow kapitányt..:D
Tetszett ez a rész is mint mindegyik, főleg hogy végre tisztán látjuk a dolgokat, hogy kinek mi a szerepe a családban, és hogy szinte Dan és Amy mindig biztonságba volt, hiszen a fekete (szürke) ruhás férfi mindig vigyázott rájuk valamilyen szinten.. tetszett a ládika, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vég kifejlett.

Adrirawia

Egyszerűen fantasztikus!
Megtudni, hogy ki kicsoda, mi a helyzet a madrigálokkal, ki a fekete ruhás férfi, miért tette Nellie, azt amit kellett tennie…
Úgy éreztem, itt inkább a kulcsvadászat volt kiemelve, mintsem a kellemes Karib tengeri táj :D És a vége felé, éreztem, hogy majd' elsírom magam Dan miatt. Hogy mit érezhetett akkor, amikor meghalt spoiler
Lényegében teli volt izgalommal, és itt éreztem, hogy előtérbe helyeződne a többi család. A Kabrák rövid ideig voltak, a Holtok meg… Telefon :D

Fairy
Linda Sue Park: Viharjelzés

Hú ez a kötet mindent vitt nálam.
A legjobb a sorozatból és a borítója is ennek a legszebb.
Teljesen beszippantott pár óra alat kiolvastam nem tudtam letenni.
A sok-sok titok, Grace nem volt semmi jól kitalált mindent.
Nellivel kapcsolatban hál istennek nem csalt a megérzésem.
A feketeruhás emberkéről is kiderült,hogy ki is ő valójában.
Minden jól alakult a végén. Kíváncsi vagyok a befejezésre.

Theana
Linda Sue Park: Viharjelzés

Nagyon megdöbbentem, amikor megtudtam, hogy Nellie, valójában kicsoda…
Fantasztikus folytatás!
A suliban voltam, amikor rádöbbentem, hogy az utolsó laphoz értem. És szomorú voltam, amiért nem volt nálam a 10. rész…

anesz P
Linda Sue Park: Viharjelzés

Most már értem, hogy miért ez a kötet kapta az eddigi legmagasabb százalékot. Nekem is ez tetszett a legjobban. Először is a borító teljes telitalálat. A Karib- tengeren hajókázunk kalózok után kutatva, jobbára Jamaicán. A kulcskeresés is fordulathoz érkezett, sok minden kiderül a Madrigálokról. Nagyon meglepődtem az eseményeken. Azért Lestert nagyon sajnáltam! :-(( Végre Nellie szerepe is tisztázódik! Jöhet a finálé! :-)
A kedvenc nyomom eddig ez a ládikó volt. Ötletes, ravasz és bámulatos.

annasimple
Linda Sue Park: Viharjelzés

Nem akarom, hogy vége legyen ennek a sorozatnak!
Annyira jó!
Szépen lassan minden a helyére kerül, a titkokra fény derül. A srácok hihetetlen mennyire talpraesettek, nagyon jól megállják a helyüket a kulcsvadászatban, illetve a szorult helyzetekben is.
Nellie-t nagyon megkedveltem, örülök, hogy végül győzött a kis hang bennem, és igazam lett vele kapcsolatban.
Lester igazán szerethető újdonsült mellékszereplő volt, nagyon-nagyon sajnáltam, nem érdemelte ezt.
Kiváncsi vagyok mi vár a következő részben, hamarosan kézbe is veszem.

altagi P
Linda Sue Park: Viharjelzés

Az egyik legizgalmasabb rész volt, a fél csillag levonás csak azért, mert nem minden mondata sikerült túl olvasmányosnak ennek a könyvnek. Ez főleg a helyszínek leírásakor volt fájdalmas, szerintem sokkal többet ki lehetett volna egy olyan egzotikus helyszínből hozni, mint ahol ez a rész játszódik.
A kalózos történetek, és az új szereplők is érdekesek voltak, főleg, hogy nem mindenki családtag… Bár ebben a kötetben a család többi ága nem túlzottan képviseli magát, nekem annyira nem hiányoztak. :)
Nagyon tetszett, ahogyan ki- és újra összebogozódnak a szövevényes szálak, és egyre újabb meglepő infók derülnek ki a szereplőkről.
A legjobb a ládika volt a különleges zárral, és a megoldása.

brigus_27 P
Linda Sue Park: Viharjelzés

Remek folytatás volt ezt is,mint a többi.
Sok minden kiderült a Madrigálokról,ami a kötet végén bontakozott ki.Talán az a pillanat volt a legjobb számomra,mert sok megválaszolatlan kérdés volt Nellie-vel kapcsolatban is és most már Amy és Dan is tudja az igazságot. Sajnos megint lett egy áldozata a 39 kulcsnak,és valahogy mindig a Kabra név bukkan fel,ha halálos áldozat van.
Amy és Dan céllal küzdenek,de ez egy kemény feladat két gyereknek,remélem a végére meg lesz az eredmény és nem előtte zárják le a sorozatot.

bzsolti10
Linda Sue Park: Viharjelzés

Lassan vége a sorozatnak és így már a végére nagyon kíváncsi vagyok, mégis mi sülhet ki a végére.
Elég jó részre sikeredett ez is, elég hihetőnek tűnt, nem robbantottak minden második oldalon.
Jó pár érdekességet tudtam meg a jamaikai kultúráról, amiről még eddig nem is tudtam. Tulajdonképpen semmit nem tudtam eddig Jamaikáról.
Folyamatosan történtek az események és csak a végén történt megint olyan, ami igazán érdekes volt.
Nem a kedvenc sorozatom, ezért is nem adok neki öt csillagot, de a négy csillagot joggal megérdemli.

Camelia

-Hé! – kiáltott le Dan. – Én itt vagyok fent, teljesen egyedül! Odalent minden rendben?
-Persze – szólt vissza Nellie. – A tesód átment rovarirtóba. Most lapított szét egy skorpiót.
-Az kizárt.
-Ha mondom – felelte Nellie. – Mi van már odafent?!
-Még egy próbát teszek. Remélem, hogy a skorpió szingli volt.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill
Anett22

– Nem fogok egy ismeretlennel egy ismeretlenhez egy ismeretlen helyre menni, ráadásul ismeretlen okból!

MiaBrown

Jónak lenni egyszerűnek látszik, de sohasem az.

Cammie

Néhány találékony vezetési trükkel, amiknek nagy része köszönő viszonyban sem állt a KRESZ szabályaival, Nellie-nek sikerült leráznia a furgont Kingston városában.

Cammie

– Kit hívsz? – kérdezte Amy.
Dan feltartotta az egyik ujját.
– Szevasz, Hamilton, csak én vagyok – kezdte a fiú. – Telefonos segítségre lenne szükségem. Másztál már te zászlórúdra?

Jesper_Olsen

Lester beiratkozott az Atlantai Egyetemre, és fájintos diplomát szerzett, históriát meg könykukacságot, akarom mondani könyvtárosságot tanút a szentem.

MiaBrown

– Tudjátok, mi az igazi fájdalom? Ha a naptól égett bőrödet megkarmolja egy macska.

victoria_m997

– Ham azt mondja, a fémrúdon csúszni fog a ruha – vette le a pólóját Dan.
Nellie szeme elkerekedett.
– Nehogy nekem nekiállj meztelenül rúdtáncolni!
– Megőrültél? Nem fogom ezt a fémoszlopot ádámkosztümben megmászni!
– Nem én mondtam. Te mondtad…
– Ham szerint viseljek tornacipőt, és vegyek le annyi ruhát, amennyit csak lehet… De ez nem jelenti azt, hogy a gatyámat is leveszem.

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill · meztelenség
Cammie

Dan még mindig a karjában tartotta Saladint. Váratlanul meglóbálta a macskát.
– Vigyázzanak! – kiáltotta. – Mert… macska… macska foghúgyköve van! Emberre halálos! – Azzal a támadókra dobta az állatot.

A 39 kulcs sorozat · Összehasonlítás