Blood ​Stain 2. (Blood Stain 2.) 12 csillagozás

Linda Šejić: Blood Stain 2.

Upon arriving to her new workplace, and meeting her new boss under some rather unflattering circumstances, Elly tries desperately to leave a good impression first day on the job. The only problem is-- both she and her new employer seem to be clueless as to what her job is supposed to be.

Image Comics, Portland, 2017
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 1632157683 · Illusztrálta: Linda Šejić
Image Comics, 2017
126 oldal · ASIN: B01G4HAAWA

R4ms3s P>!
Linda Šejić: Blood Stain 2.

Ez a felnőtté válás története. Míg az előző kötet a munkanélküliségről, a megfelelési kényszerről, a helyünk megtalálásáról szólt, addig ebben a múlt sorozatos kudarcainak megszakítása van főszerepben és az elfogadás. Egy furcsa új világba kerül főszereplőnk, és ez a munka sem fog úgy menni, mint ahogyan eltervezte.

Miért szeretem Ellyt? Mert végre egy főszereplő, aki nem bátor és nem is szerencsés. Ő fél mindentől. Hatalmas képzeletében már előre elképzeli mi lesz (természetesen csomó szörnyűséggel együtt) és meglepődik mikor nem így történik. De így is minden nap bátran, kitartóan szembenéz az aggodalmaival és próbál nem kudarcot vallani. Egy főszereplő, aki igazán élethű.

Számítani lehetett, hogy maga a történet most fog elindulni, ugyanis az előző képregény csak bevezető volt. Igazából én horrorra számítottam, véres dolgokra és nem arra, hogy végig mosolyogni fogok az egészen. Főleg a végén. Lényegében ez egy vicces, valószerű, könnyed képregény.

Ezúttal Vladt és Serget, valamint egymáshoz fűződő kapcsolatukat ismerhetjük meg jobban. Jó volt látni, hogy Vlad nagyjából olyan tanácstalan, mint Elliot, bár teljesen más szempontból. Serge próbál életképes és eredményes munkakapcsolatot létrehozni kettejük között, aki folyamatosan magyarázza doktor különcségeit a nagyon fantáziadús Elly-nek, miközben arra buzdítja Vladot, hogy durva viselkedésével ne küldjön el egy újabb asszisztenst.

Igaz, hogy hiányzik némi cselekmény, de a három főszereplő a maga módján annyira szuper, a művészet pedig annyira élénk és színes, hogy engem ez nem érdekelt annyira. Még mindig imádom ennek a képregénynek a színes rajzait, az apró gesztusok/mimikák részletességét, a fényjátékát és főleg a szereplők kitalálását. Linda Šejić fantasztikus művésznek tartom.

Ha szereted a humort egy kis sötétséggel, és nyitott vagy arra, hogy lassan kiforrva kapd meg a teljes történetet, akkor ez a sorozat neked szól. Igazán szórakoztató módon ötvözi a hétköznapiságot a túlzott őrültséggel.

Zsuzsanna_Makai>!
Linda Šejić: Blood Stain 2.

Hát ez a rész már sokkal jobb volt, mint az előző.
Most már többször felnevettem a poénokon, helyzetkomikumokon.
A rajzokat, festményeket továbbra is imádom, megtoldva annyival, hogy mivel most nappal van, minden csodálatosan látszik, és hogy még többdimenziósnak is látszik, külön kiemelésre méltó, mert annyira helyénvalónak tűnik.
Továbbra is Serge tűnik az egyetlen épeszűnek a történetben.

CaptainV IP>!
Linda Šejić: Blood Stain 2.

Nagyjából úgy folytatódik, ahogy várja az ember, de még mindig nem lép akkorát, hogy tudjam, miről is beszélgetünk pontosan, és hogy mégis mi a szöszön dolgozik a doktor, mert az elhintett utalások olyan egyértelműek, hogy ááá, tuti nem, de az is lehet, hogy pont az a csavar, hogy nincs csavar. Nem tudom, és nem is fontos, a sztori vonzereje inkább az, ahogy a szereplők esetlenkednek és hülyeségeket spekulálnak egymásról, és bár egy az egyben beleilleszthetők bizonyos dobozokba, annyira, de annyira sokat beszélhetnek minden jelenetben, hogy végül szépen kiszínezik a saját körvonalaikat. Ritkán mondok ilyet, de azt hiszem, kifejezetten nem esne jól, ha bekomorulna az egész, olyan kellemes ez így.

Tearsong>!
Linda Šejić: Blood Stain 2.

Jobb mint az első rész, de lenne hova fejlődni. Nem tudom nem a Sunstonehoz hasonlítani, és az fényévekkel jobb.

Blood Stain sorozat · Összehasonlítás