Cipők 8 csillagozás

Topánok, szandálok, papucsok parádéja
Linda O'Keeffe: Cipők

A 2001-ben megjelent cipőkről szóló könyv ma már csak antikváriumból szerezhető meg. Cipőmániásoknak kötelező olvasmány, hiszen a legnagyobb tervezőktől kezdve az összes korszakalkotó topánon keresztül minden megtalálható a képes gyűjteményben.

Vince, Budapest, 2001
512 oldal · ISBN: 9789639192706 · Fordította: Gálvölgyi Judit

Molymacska>!

Linda O'Keeffe: Cipők Topánok, szandálok, papucsok parádéja

Én nem vagyok a tipikus cíipős nő (ha valami nőies, akkor inkább a táska) így nekem még érdekesebb volt belelapozni a könyvbe.
A történelmi áttekintés érdekes volt, a honnan jött a cipő, és hogyan alakult át valami teljesen mássá. Néhol eléggé szomorú volt,. hogy a cipő nem használati tárgy, hanem a nők elnyomásában egy gyakran használt tárgy, mégis azt a kornak megfelelően legszebb köntösben tette.
A viszonylag modern cipőknél sokszor csak pislogtam, hogy mennyire furcsa viseleteket találtak ki, másoknál pedig bólogattam, hogy én is szívesen viselném. spoiler Azt viszont sajnáltam, hogy egyes cipők hangsúlyosabbak voltak, míg mások nem annyira (az edzőcipőkből a Nike volt csak kiemelkedő, pedig ezer meg egy márka van, Martensről se volt sok szó, pedig ha bakancs, akkor Martens)
A cipőtervezők életrajzai adatai nagyon érdekesek voltak, színesítették a cipőfelhozatalét, és kicsit segített megérteni, hogyan alkották ezt az egészt (a műalkotásukat)
Mint egy aprócska, lapozgatós képeskönyv jó volt. Mint történelmi áttekintés érdekes. Mint cipőbemutató, hát… lehetett volna jobb is, de valószínűleg egy cipőőrült nőnek ez is borzasztóan tetszeni fog.

Nienna001 P>!

Linda O'Keeffe: Cipők Topánok, szandálok, papucsok parádéja

Igazából képes könyvnek lehet tekinteni, annak nagyon jó. A legtöbb cipő inkább műalkotás, mint praktikus viselet, és némelyikről igazán nehezen tudtam elképzelni, hogy valaha is felvette bárki a modellen kívül, aki bemutatta a kifutón. Persze volt olyan cipő is, amelynek láttán felkiáltottam, hogy igen nekem is volt annak idején hasonló. Mindenesetre örülök, hogy megszereztem ezt a kis könyvecskét, antikváriumban jutottam hozzá és szerintem jó vásár volt. A divattörténettel kapcsolatos könyveket kezdtem el összeszedni a magánkönyvtáramba, és ez a könyvecske igazán beleillik a gyűjteményembe.

Nity>!

Linda O'Keeffe: Cipők Topánok, szandálok, papucsok parádéja

Jajj de szeretem a cipőket, jajj de jó lett ez a kis könyvecske :)

chamichaze>!

Linda O'Keeffe: Cipők Topánok, szandálok, papucsok parádéja

Nagyon jó volt. Rengeteget fogom még forgatni. Rengeteg gyönyörű cipő van benne, néhány vicces és néhány borzasztó :-) ( a magassarkú edzőcipőt sosem fogom megérteni). A szöveg inkább érdekességekből áll, de az elmúlt 100 év leghíresebb cipő tervezői mind kapnak egy-két oldalt, ezért kiindulásnak is jó. Bibliografia viszont egyáltalán nincs. De a sok és jó minőségű kép kárpótol emiatt. Akit érdekel a divat történet, vagy csak úgy általában a cipők, mindenképpen jó hasznát veheti ennek a könyvnek. (Tudom, hogy manapság egy ötperces kereséssel több mindent találhatok a neten, mint ebben a könyvben, de egyszerűen szeretek ilyen könyveket nézegetni)

florenceee>!

Amikor Josephine császárné (akinek állítólag 521 pár topánja volt) megmutatta cipészének a lábbelijét, amely egyetlen viselés után kilyukadt, az állítólag így felelt: „Ah, madame, látom, mi a gond. Ebben ön járt.”